TOPlist

Samsung Galaxy S24 Ultra odtajněn! Máme klíčové parametry

Samsung Galaxy S23 Ultra v bílé barvě
  • Příští vlajkový Samsung si má polepšit v mnoha oblastech
  • Těšit se můžeme na titanové tělo, plochý displej a lepší fotoaparáty
  • Galaxy S24 Ultra má na celém světě pohánět Snapdragon 8 Gen 3

Nejskloňovanějšími smartphony posledních dnů jsou bezesporu blížící se iPhony 15, nicméně informátor Yogesh Brar se rozhodl jejich mediální pozornost alespoň krátkodobě narušit – zveřejnil totiž klíčové parametry chystaného smartphonu Samsung Galaxy S24 Ultra. A jelikož má za sebou vysoké procento úspěšných předpovědí, nemůžeme tento únik brát na lehkou váhu.

Plochý displej, titanové tělo a vylepšené fotoaparáty

Galaxy S24 Ultra se začátkem příštího roku postaví na nejvyšší stupínek v portfoliu korejského výrobce, tedy alespoň v oblasti smartphonů klasické konstrukce. O designu telefonu Yogesh Brar nehovoří, nicméně z jiných zdrojů prosakuje, že se dočkáme poměrně významné změny – displej má být zcela plochý, stejně tak mají být rovné i boky kovového rámečku obepínajícího celé zařízení. Stejný designový jazyk chce Samsung použít u celé řady Galaxy S24.

Specialitou vrcholného modelu má být materiál zmíněného rámečku – zatímco u základních modelů Galaxy S24 a S24+ má být použit hliník, u verze Ultra prý Samsung použije lehčí a pevnější titan. Stejný materiál má Apple nasadit i u připravovaných modelů iPhone 15 Pro a 15 Pro Max.

Galaxy S24 Ultra má dostat do výbavy 6,8″ displej typu Dynamic AMOLED. Zobrazovač se prý bude pyšnit Quad HD+ rozlišením a variabilní obnovovací frekvencí s maximem 120 Hz. Papírově se tedy oproti letošnímu modelu nic měnit nemá, očekáváme však nasazení novější generace panelu s přesnějšími barvami a vyšším maximálním jasem.

Srdcem telefonu se má stát čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Proslýchá se, že tento mobilní procesor dostane Galaxy S24 Ultra na celém světě, zatímco u variant Galaxy S24 a S24+ si Korejci u části produkce vypomohou vlastními čipy Exynos 2400.Mobilní čipset Samsung Exynos s grafikou od AMDNepřehlédněte

10 jader? Exynos 2400 může Snapdragon 8 Gen 3 zadupat do země

U fotoaparátů se údajně dočkáme dílčího upgradu, zejména v oblasti teleobjektivů. Záda telefonu mají opět okupovat čtyři fotoaparáty:

  • 200Mpx hlavní (nový fotočip HP25X s vylepšeným autofokusem)
  • 12Mpx širokoúhlý
  • 50Mpx s 3× optickým přiblížením (upgrade ze současného 10Mpx snímače)
  • 10Mpx s 10× optickým přiblížením

Selfie kamerka si má ponechat rozlišení 12 megapixelů. Brar dále zmiňuje 5000mAh akumulátor s podporou 45W nabíjení a nepřekvapivě nový systém Android 14 s prostředím One UI 6. S jistotou můžeme počítat i s voděodolností, podporou bezdrátového nabíjení a pochopitelně i s vestavěným stylusem S-Pen.

Současná řada vlajkových modelů Galaxy S23 byla představena letos 1. února, je tedy možné, že nástupnická generace bude odhalena příští rok v přibližně stejném termínu.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku