TOPlist

Samsung Galaxy S24 Ultra dostane lepší teleobjektivy. Máme detaily

Chytrý telefon Samsung Galaxy S23 Ultra se stylusem S Pen
  • Samsung nakonec u Galaxy S24 Ultra změní oba teleobjektivy
  • U základního naroste rozlišení na 50 megapixelů
  • Zůstane 3× optické přiblížení, ale Samsung se prý bude chlubit větší hodnotou

Samsung na začátku příštího roku uvede na trh novou řadu vlajkových smartphonů Galaxy S24. S největší pravděpodobností se dočkáme stejné trojice jako v posledních letech, vrchol nabídky by měla opět tvořit varianta s přídomkem Ultra s hranatějším tělem, vestavěným stylusem a širokou sestavou fotoaparátů. Na internetu se nyní objevily zajímavé informace o jednom z nich.

Samsung vylepší oba teleobjektivy

Ještě nedávno se spekulovalo, že Samsung vymění dva teleobjektivy za jeden s pohyblivým ohniskem, z tohoto plánu ale nakonec sešlo. Poté se objevily zprávy o zvětšení míry přiblížení základního teleobjektivu ze 3× na 5×, ale ani to se zjevně nestane. Informátor Ice Universe nakonec zklamaně vyhodnotil, že Korejci nasadí prakticky stejné fotoaparáty jako letos, lehký upgrade očekával pouze u 10× periskopické kamerky. Nakonec prý ale Samsung vylepší i základní teleobjektiv.

Podle Ice Universe byly původní spekulace o 5× přiblížení oprávněné – Samsung bude možná tuto hodnotu vyzdvihovat v marketingových materiálech, byť samotná optika má nabídnout pouze 3× přiblížení. Korejský gigant totiž údajně nasadí nový 1/2,52″ snímač s rozlišením 50 megapixelů, u kterého fyzická velikost jednoho pixelu vychází na 0,7 mikronu. Tato konfigurace by tak měla zajistit velmi kvalitní snímky i při 5x přiblížení.

U zbývajících kamer by měl být upgrade pouze kosmetický – opět bychom se měli dočkat hlavního fotoaparátu s rozlišením 200 megapixelů a 10Mpx teleobjektivu s 10× optickým přiblížením. Nejistá situace je zatím u širokoúhlého fotoaparátu, avšak předpokládáme, že Samsung opět použije 12Mpx snímač jako u minulých generací.

Displej se rovněž dočká upgradu

Ice Universe také prozradil, že Galaxy S24 Ultra dostane do výbavy novou obrazovku, byť zde zatím žádné detaily neprozradil.

Neočekáváme žádné šokující změny, ale užitečná dílčí vylepšení – přesnější barvy, vyšší maximální jas a snad i o něco tenčí rámečky.

Rodina smartphonů Galaxy S24 by měla být představena na začátku příštího roku. Hovoří se o tom, že Samsung po roční pauze opět připraví dvě verze s různými čipsety – jednu má pohánět Snapdragon 8 Gen 3 od Qualcommu, druhou Exynos 2400 z vlastní zahrádky.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku