Samsung Galaxy S22 už neskrývá žádná tajemství, maketa se objevila na novém videu

samsung galaxy s22 lineup

Začátkem roku korejský gigant Samsung tradičně odhaluje nové přírůstky do svého portfolia. Zatímco před pár dny uvedl do prodeje Galaxy S21 FE, na vlajkové modely řady Galaxy S22 si ještě nějakou chvíli musíme počkat. S tím, jak se blíží datum představení, ovšem na veřejnost uniká o chystaných novinkách čím dál více informací.

Známý youtuber Unbox Therapy na videu ukázal tři makety reprezentující Samsung Galaxy S22, Galaxy S22 Plus a Galaxy S22 Ultra. Ty se sice už dříve objevily na fotografiích, nicméně video odhalilo jejich design ve vší parádě. Případné spekulace o pravosti videa přiživuje také poměrně rychlé stažení záznamu z oblíbeného kanálu, nicméně některým youtuberům se podařilo ono video stáhnout a dále je šíří.

Samsung Galaxy S22 Ultra, S22+,S22 early look from Unbox Therapy

Leaker Zaryab Khan si na sociální síti Twitter ještě přisadil s tím, když zveřejnil údajné specifikace chystaného vlajkového modelu Galaxy S22 Ultra. Ten by měl dostat 6,8“ Dynamic AMOLED 2X displej s rozlišením QHD+, 4nm čipset Exynos 2200, 8/12 GB RAM, 128/256/512 GB vnitřní paměti, integrované dotykové pero S Pen, baterii s kapacitou 5000 mAh a hmotnost 228 gramů. Za zmínku stojí také čtyři barevné kombinace, konkrétně černá, bílá, zelená a burgundská.

V rámci odhalených specifikací došlo také na fotoaparáty. Hlavní snímač má dostat rozlišení 108 Mpx, clonu f/1.8, optickou stabilizaci obrazu a Super Clear Lens, což by měly být podle odhadů speciální čočky od Gorilla Glass, které se mají postarat o lepší výsledky nočních fotografií. Dalšími fotoaparáty jsou 12Mpx širokoúhlý objektiv s clonou f/2.2, 10Mpx teleobjektiv s 3x přiblížením, světelností f/2.4 a optickou stabilizací a 10Mpx periskopický teleobjektiv s 10x přiblížením, clonou f/4.9 a optickou stabilizací. Selfie kamera má dostat rozlišení 40 Mpx a clonu f/2.2.

Řada Galaxy S22 bude údajně představena už za pár týdnů

Odhalení řady Galaxy S22 proběhne pravděpodobně v únoru letošního roku, aktuálně se spekuluje o termínu 9. února s tím, že začátek prodeje bude zahájen 25. února.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku