Samsung Galaxy S22 Ultra: maketa prozrazuje finální vzhled telefonu

S22 Ultra 1

Už příští týden Samsung odhalí svoji opožděnou podzimní fanouškovskou edici smartphonu Galaxy S21, ovšem zřejmě už v únoru se dočkáme nové generace vlajkových modelů řady Galaxy S22. Stejně jako v minulých letech bude pozici vrcholového modelu tvořit verze Ultra, která se tentokrát bude od svých sourozenců lišit opravdu výrazně. Vzhled Samsungu Galaxy S22 Ultra ukazují následující fotografie makety.

Samsung Galaxy S22 Ultra: pět očí a hranaté tělo

Zatímco minulé „Ultry“ byly víceméně zvětšenými sourozeneckými modely s lepšími fotoaparáty, příští Ultra s nimi bude mít pramálo společného. Alespoň co se designu týče. Zatímco Galaxy S22 a S22+ dostanou zaoblené rohy, Galaxy S22 Ultra bude o poznání hranatější. Připomínat bude spíše minulé smartphony řady Galaxy Note, což není náhoda – i na spodku tohoto telefonu najdeme šachtu pro integrovaný stylus S Pen.

Odlišný vzhled dostanou i fotoaparáty. Zatímco u Galaxy S22 a S22+ Samsung opět vsadí na obdélníkový fotomodul se dvěma zaoblenými protilehlými rohy, Galaxy S22 Ultra žádný celistvý fotomodul nedostane. V jeho případě bude ze zad vystupovat pět samostatných čoček, přičemž čtyři budou patřit fotoaparátům, pátá pak ToF senzoru nebo laserovému ostření.

Celá řada Galaxy S22 dostane do výbavy čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (na vybraných trzích Exynos 2200), ovšem pouze u Galaxy S22 Ultra dostanete nejvyšší paměťovou variantu s prostorem 1 TB. Tím Samsung dorovná značky Apple nebo Realme.

Odhalení řady Galaxy S22 proběhne pravděpodobně v únoru příštího roku, aktuálně se spekuluje o termínu 9. února s tím, že začátek prodeje bude zahájen 25. února.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku