Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S10 X s podporou 5G dorazí na konci března. Co o něm ještě víme?

Samsung Galaxy S10 X s podporou 5G dorazí na konci března. Co o něm ještě víme?

Samsung nás letos zaplaví vlajkovými smartphony. Už 20. února představí svůj první ohebný telefon, který doprovodí trojice smartphonů řady Galaxy S10. Tyto telefony pak ještě později doplní speciální verze Galaxy S10 s podporou sítí 5G, která má být podle posledních informací představena 29. března. Jakou tento telefon dostane výbavu?

Galaxy S10 X: Největší a nejvybavenější

První 5G mobil od Samsungu údajně ponese jméno Galaxy S10 X a má se jednat o největší model v řadě – jeho AMOLED displej má disponovat úhlopříčkou 6,7″. S velikostí zařízení bude svázána i kapacita akumulátoru, která má být nadstandardních 5 000 mAh. Otázkou je, kolik energie si z ní bude brát vestavěný 5G modem. Tím má být paradoxně vlastní řešení Exynos 5100 od Samsungu, namísto Snapdragonu X50 od Qualcommu. Možná se ale dočkáme obou variant v závislosti na použitém čipsetu.

Galaxy S10 X rozhodně nebude šetřit pamětí, těšit se prý můžeme na 10/12 GB RAM a úložiště s kapacitou 512 GB / 1 TB. Šetřit se nebude ani na fotoaparátech, vzadu údajně najdeme 4 čočky, vpředu dvě. Pochopitelně tato nadstandardní výbava také bude stát nadstandardní cenu, která se má pohybovat mezi 1 400 – 1 600 USD (asi 31 200 – 35 700 korun bez DPH). Spekuluje se, že Galaxy S10 X bude zpočátku dostupný pouze u amerického operátora Verizon, později se pak rozšíří do zbytku světa.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments