Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S10 má dostat čtečku otisků v displeji a piezoelektrický reproduktor

Samsung Galaxy S10 má dostat čtečku otisků v displeji a piezoelektrický reproduktor

Letošní smartphony značky Samsung jsou spíše evolucí loňských modelů, pořádných změn bychom se měli dočkat až v příštím roce. V něm by měl Samsung představit nejen první ohebný smartphone, ale i podstatně vylepšené pokračovatele současných modelů Galaxy S9 a S9 Plus.

Ilustrační obrázek

Přestože současné Samsungy mají rozumně tenké rámečky, příští generace by o ně mohla přijít úplně. Naznačují to poslední informace, podle kterých Galaxy S10 dostane čtečku otisků prstů vestavěnou do displeje a také piezoelektrický reproduktor.

Ultrazvuková čtečka od Qualcommu

První položku by měla Samsungu dodat společnost Qualcomm, má se jednat o ultrazvukovou čtečku, která byla představena v loňském roce. Tento snímač je možné zabudovat pod kov, sklo i pod AMOLED displej, kromě čtení otisků (dokonce i pod vodou) umí snímat pracovat jako senzor tepové frekvence.

Qualcomm představil Snapdragon 450 a čtečku otisků prstů fungující pod displejem

Zvuk šířený displejem

Piezoelektrický reproduktor jsme již dříve viděli u první generace Xiaomi Mi Mix, jeho osazením čínský výrobce ušetřil prostor nad displejem a mohl jej roztáhnout až ke kraji. Uživatel pak díky piezoelektrickým vibracím slyšel zvuk skrze panel. Doufáme, že řešení od Samsungu pojmenované Sound on Display, bude fungovat spolehlivěji; Xiaomi od této technologie upustilo a u modelu Mi Mix 2 vsadilo na klasický reproduktor.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Marek Studnička

  Cena se pěkně bude šroubovat vzhůru

  • No to teda

  • No nejspis bude, ale v cem je problem?? Prec 10 roky mobil co nic neumel stal 20 – 35 000 a ted umi vse co jen si clovek preje a najednou je problem dat ty stejne penize. Nechapu

  • Ano, ale tehdy se kupoval telefon na 5-10 let

  • Ale houby, telefon se kupuje porad na stejnou dobu jak kdo potrebuje. Newkdo na 5 let, nekdo na rok, nekdo co pul roku novy telefon bez ohledu na cenu.

  • Pořád bude minimálně o 10 tisíc levnější než jeho hlavní konkurent.

 2. Marek Studnicka

  Ale to byla jen poznámka,že to nebude levná záležitost.Je jasné,že za kvalitu se platí,jenom to prostě bude asi dražší,když se bude zřejmě jednat o S 10.

 3. Piezoelektrický reproduktor mám ve svém telefonu již cca rok. ???????? Xiaomi MiMix 6.. ;-) top verze

 4. Predné senzory a kameru tiež zachovajú pod displej? Keďže rušia klasický reproduktor, tak tam asi nechcú mať žiaden výrez.

  • No mohla by být verze bez přední kamery (konečně), spousta lidí jí nikdy ani nepoužije a xichtootvírač by tam taky nemusel být když to má tu fajn čtečku.

 5. Marek Studnička

  Spousta lidí přední kameru pro pořizování fotek používá,je to dobrá funkce a odstranění považuji za nesmysl,ale chápu,že některé uživatele to obtěžuje,osobně tuto funkci považuji za Dobrou,zvlášt když se z kámošema fotíme v hospodě,prostě kdekolivnení důvod to odsuzovat

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).