TOPlist

Samsung Galaxy S Pro: Dočkáme se také modelu s hardwarovou klávesnicí?

Reakce na komunikátor Galaxy S, který Samsung minulý týden představil, byly ve většině případů velice pozitivní a telefon si rozhodně dokázal získat sympatie čtenářů. Nejen operační systém Android 2.1, ale také velmi dobré hardwarové parametry z něj dělají atraktivní zařízení, který by Samsungu mohlo po uvedení na trh zajistit velmi slušná prodejní čísla. Internetem nyní kolují zvěsti o tom, že bychom se v průběhu léta mohli dočkat vylepšené verze s přídomkem Pro, která by navíc nabízela výsuvnou hardwarovou klávesnici. To zní hodně lákavě, co říkáte?

S první informací o upravené verzi Pro přišel italský server HDBlog.it, který zveřejnil i vlastní render. Jen pro upřesnění, to co je na obrázku je pouze prací šikovného grafika a Samsung zatím práce na tomto zařízení nijak nekomentoval. Uvedení na trh by ale bylo celkem logickým krokem, protože právě Android telefony s hardwarovou klávesnicí nejsou zatím příliš často k vidění a taková Motorola právě nyní slaví úspěchy se svým kouskem Droid/Milestone, takže se dá očekávat, že toho budou chtít využít i další výrobci jako třeba Samsung. Pokud by se model Pro v létě skutečně dostal na trh, šlo by o komunikátor s ďábelskými hardwarovými parametry, které by vycházeli právě z novinky Galaxy S.

Očekávané parametry
Operační systém: Android 2.1
Displej: 4.0” WVGA SUPER AMOLED (800×480 px)
Telefon: Quadband GSM (GPRS/EDGE); 3G (HSDPA 7.2Mbps, HSUPA 5.76Mbps), 900/1900/2100 MHz
Procesor: 1 GHz Samsung Hummingbird (Cortex A8) + grafický čip PowerVR SGX540
Konektivita: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0, USB 2.0
Fotoaparát: 5.0 MPx + VGA videokamerka, Autofocus, Self shot, Action shot, Cartoon shot, Smile shot, Panorama shot
GPS: ano, A-GPS
Senzory: akcelerometr, digitální kompas, senzor blízkosti, světelný senzor
+ výsuvná hardwarová QWERTY klávesnice

-

Jsem velice zvědavý, zda se existence tohoto zařízení v následujících týdnech potvrdí a zda bude letní termín pro uvedení na trh skutečně reálný.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku