Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 9 dostává svoji první aktualizaci. Přináší dvojnásobná super slow-mo videa

Samsung Galaxy Note 9 dostává svoji první aktualizaci. Přináší dvojnásobná super slow-mo videa

Týden před zahájením prodeje dostává Samsung Galaxy Note 9 svoji první aktualizaci. Nová verze softwaru nese označení N960FXXU1ARH5 a její největší novinkou je možnost zaznamenávat dvojnásobně dlouhá super slow-mo videa. Má to ale drobný háček.

Samsung Galaxy Note 9 láká na skvělou výdrž, obří paměť i kouzelné pero (první dojmy z New Yorku)

Dosud bylo možné na Galaxy Note 9 (potažmo Galaxy S9) zaznamenávat video při 960 snímcích za vteřinu po dobu 0,2 vteřin reálného času (asi 6 vteřin zpomaleného). Po aktualizaci půjde v nastavení vybrat nový režim, který délku videa zdvojnásobí na 0,4 vteřin reálného času, avšak snímkovací frekvence poklesne na 480 fps. Ve výsledku tak zase dostanete 6 vteřin zpomaleného videa. Aby bylo možné nahrávat delší videa při stejné snímkovací frekvenci (jak se spekulovalo), musel by Samsung navýšit velikost paměti na fotočipu. Ta však evidentně zůstala stejná jako dřív.

 

Update je zatím dostupný pro americkou verzi Galaxy Note 9 se Snapdragonem 845, na globální modely s Exynosem 9810 zřejmě dorazí později.

Samsung Galaxy Note 9: videorecenze

Samsung Galaxy Note 9: recenze

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Marek Studnicka

    Tuto funkci obdržel v srpnové aktualizaci zabezpečení S9 Plus.Velikost je 269,22 Mb a dorazila 14.srpna

  2. Koukám že to je nějaká nová taktika vydávat aktualizace na nějaký funkce který mají být dostupný už od začátku prodeje něco podobného jsem četl u LG kde po aktualizaci zpřístupnili 4K 60fps videa :-D

    • Nezapomen, ze to 4k60 je porad omezene asi na 10min :D

    • Ano, Note 9 ještě není v prodeji, takže ano, tato funkce bude dostupná v době začátku prodeje :D

  3. Ano mohu potvrdit stejnou funkci dostal i s9+ a s9 v srpnove zaplate ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).