Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note8 by mohl dostat inovaci, o které se dosud nemluvilo

Samsung Galaxy Note8 by mohl dostat inovaci, o které se dosud nemluvilo

O Samsungu Galaxy Note8 víme snad úplně vše, známe jeho specifikace i vzhled, překvapit nás však mohou některé softwarové i hardwarové speciality, které nejsou na první pohled vidět. Ostatně Samsung by měl připravit „něco navíc“, aby to nevypadalo, že Note8 je pouze přerostlý Galaxy S8 s vestavěným perem. Podle korejských médií by tím něčím navíc mohl být displej reagující na sílu tlaku.

S touto technologií přišel v roce 2014 Apple u svých hodinek Watch, poté ji začal uplatňovat i u iPhonů. Samsung se s 3D Touch zatím osmělil pouze u modelů Galaxy S8 a S8+ ve středu spodní části displeje, odkud lze silnějším stiskem vyvolat domovskou obrazovku z jakékoliv jiné obrazovky. U Galaxy Note8 má údajně displej na tlak reagovat po celé ploše, pokud se tak stane, jsme zvědaví, jaké funkce pro tuto technologii Samsung připraví.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  1. A jak se mu to bude hádat s tlakem v stylusu:)

  2. Sakra, a já jsem měl za to, že to je ten Apple, kdo jen kopíruje a veze se s ostatními… Ono to je nakonec jinak!

    • To je asi proto, že Samsung má do nového iPhone dodávat Amoled display, takže i applisti něco na displeji uvidí, když na něj pálí slunce.

  3. A další bude LG V30.

  4. Bylo by ÚŽASNÉ kdyby Samsung toto využil pro zlepšení přesnosti psaní, tak jako to bylo kdysi na telefonech s resistivím displejem! Např taková Samsung Omnia II byla mnohem lepší na přesné napsání textu bez 5ti překlepů v každém slově jak to bývá dnes! Proč? Protože naše prsty jsou holt velké a kapacitní displej zdaleka nereaguje na střed místa kam se dotkneme, ale hned i při sebemenším pohlazení a prostě „jak mu to vyjde“ což je mnohdy všelijak. Zatímco na resistivním displeji je trefení se mnohem snazší, protože člověk se sice dotkne svým tlustým prstem větší plochy, ale bod dotyku se zaregistruje tam, kam lehce přitlačím. Kdyby toho Samsung teď využil tak by to byla paráda!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).