Cena:

Samsung Galaxy Note 20+ má na nových obrázcích výrazně přepracovaný fotoaparát

Galaxy Note 20 obr 04

Jen několik dní poté, co do éteru pronikly rendery Samsungu Galaxy Note 20, prosákly na internet první obrázky jeho sourozence Galaxy Note 20+. Ukazují obří displej s minimálním zakřivením, velmi tenkými rámečky a malým „průstřelem“ uprostřed nebo oproti předchůdci Galaxy Note 10+ podstatně větší  fotografický modul.

Galaxy Note 20 obr 01
Samsung Galaxy Note 20+

Větší než předchůdce

Podle informací doprovázející „leak“ má obrazovka úhlopříčku 6,9 palců a telefon rozměry 165 x 77,2 x 7,6 mm – měl by tak být na výšku o něco větší než jeho předchůdce, jehož rozměry činí 162,3 x 77,2 x 7,9 mm, a kompaktnější než Galaxy S20 Ultra s rozměry 166,9 x 7,6 x 8,8 mm.

Rendery také ukazují, že dotykové pero S Pen si tentokrát našlo místo na levé straně, a z levé strany se na pravou přesunula tlačítka hlasitosti a tlačítko zapínání (tyto změny byly vidět i na zmíněných obrázcích standardního modelu).

Complete look of Samsung Galaxy Note 20 Plus (based on leaked CAD drawings)

Rozměrný fotografický modul

Zadní straně dominuje robustní modul fotoaparátu, ve kterém je několik senzorů, obepnutých stříbrnými kruhy, z nichž jeden bude disponovat periskopovým objektivem. Vedle této trojice se nachází LED blesk, senzor ToF a pravděpodobně senzor laserového ostření.

Podle dostupných neoficiálních zpráv dostane telefon do vínku čip Snapdragon 865 (ve verzi pro USA) a chystaný Exynos 992 (ve variantě pro Evropu a další trhy), 12 GB operační paměti, minimálně 128 GB vnitřní paměti, podporu obnovovací frekvence 120 Hz a 5G sítě, hlavní fotoaparát s rozlišením 108 MPx a baterii s kapacitou 4500 mAh, která by měla podporovat 45W rychlé nabíjení. Spolu se standardním modelem by měl být uveden na scénu v srpnu.

Autor článku
Martin Duchoslav