Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 10 Lite se odhaluje na prvních fotografiích

Samsung Galaxy Note 10 Lite se odhaluje na prvních fotografiích

Korejský Samsung se připravuje odhalit odlehčené verze loňských vlajkových smartphonů S10 a Note 10 s přídomkem Lite. Premiéra je zřejmě na spadnutí, neboť internetem kolují velmi podrobné informace a tiskové snímky obou modelů. Nyní se nám dostaly do ruky i první fotografie modelu Galaxy Note10 Lite.

Galaxy Note 10 Lite: vyšší střední třída s vestavěným stylusem

Snímky potvrzují nejen jméno telefonu, ale i jeho charakteristické designové prvky – otvor pro selfie kamerku uprostřed horního řádku displeje, čtvercový fotomodul se třemi čočkami na zádech a také přítomnost stylusu S-Pen. Oproti základnímu Galaxy Note10 má chystaná novinka dostat plochý 6,7“ displej s Full HD+ rozlišením, do něhož bude zabudována čtečka otisků prstů.

Telefon má pohánět čipset Exynos 9810 s 6 GB RAM, pro ukládání dat poslouží 128GB paměť. Akumulátor se bude pyšnit kapacitou 4 500 mAh a rychlým nabíjením výkonem až 25 Wattů. Selfie kamerka dostane rozlišení 32 megapixelů, všechny tři zadní kamerky nabídnou rozlišení 12 megapixelů.

Očekává se, že Samsung Galaxy Note 10 Lite bude představen spolu s Galaxy S10 Lite v následujících týdnech, možná už v rámci veletrhu CES, který odstartuje příští týden 7. ledna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).