Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Labs vám umožní přetaktovat procesor nebo zlepšit využití paměti

Samsung Galaxy Labs vám umožní přetaktovat procesor nebo zlepšit využití paměti

Samsung již delší dobu nabízí balík aplikací Galaxy Labs, který uživatelům zpřístupňuje různá pokročilejší nastavení. V novém updatu přidal hned dva nové moduly, jež nesou název Memory Guardian a Thermal Guardian. Právě druhý jmenovaný je zajímavý pro ty, kdo si rádi hrají s výkonem procesoru.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 016
Thermal Guardian vám umožní zvýšit výkon procesoru, ale za cenu vyšších teplot

V Thermal Guardian totiž můžete podrobně sledovat vývoj teplot procesoru a v bodech, kdy jsou vysoké, si zobrazit pravděpodobnou příčinu. Co je ale nejdůležitější, můžete také v rozsahu 2 °C upravit hranici pro throttling. Za tímto názvem se skrývá běžný způsob regulace teploty, kdy při dosažení určitého maxima je výkon procesoru dočasně snížen pro jeho ochlazení. Jde tak o alternativní metodu ke známějšímu taktování procesoru.

Memory Guardian zase uživatelům umožní pokročile kontrolovat využívání pamětí. Nabízí týdenní přehled využití operační, systémové a cache paměti a dává uživateli možnost z úložišť jednotlivé aplikace mazat.

Vylepšení doznaly také stávající funkce Galaxy Labs zaměřené na baterii. Battery Tracker poskytující podrobné přehledy o využití doznal vizuálních změn a Battery Guardian zase obdržel funkci, která umožní omezit výkon procesoru a aktivitu na pozadí během doby, kdy spíte.

Aplikaci Galaxy Labs si můžete stáhnout ze Samsung Store (dostupná je v České republice i na Slovensku).

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

  1. Při pokusu o instalaci Galaxy Labs nahlášeno: „na tomto zařízení již není obsah k dispozici“ a uveden kód chyby, případně se obrátit na servis Samsungu. Uvádím to z důvodu, že bude určitě řada uživatelů, kteří uvedenou aplikaci již nemohou instalovat.

  2. Dobra ptakovina,po naistalovani to chce dalsich milion app instalovat vlatne to co uz v mobilu je.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).