Samsung Galaxy Labs vám umožní přetaktovat procesor nebo zlepšit využití paměti

Galaxy S21 2

Samsung již delší dobu nabízí balík aplikací Galaxy Labs, který uživatelům zpřístupňuje různá pokročilejší nastavení. V novém updatu přidal hned dva nové moduly, jež nesou název Memory Guardian a Thermal Guardian. Právě druhý jmenovaný je zajímavý pro ty, kdo si rádi hrají s výkonem procesoru.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 016
Thermal Guardian vám umožní zvýšit výkon procesoru, ale za cenu vyšších teplot

V Thermal Guardian totiž můžete podrobně sledovat vývoj teplot procesoru a v bodech, kdy jsou vysoké, si zobrazit pravděpodobnou příčinu. Co je ale nejdůležitější, můžete také v rozsahu 2 °C upravit hranici pro throttling. Za tímto názvem se skrývá běžný způsob regulace teploty, kdy při dosažení určitého maxima je výkon procesoru dočasně snížen pro jeho ochlazení. Jde tak o alternativní metodu ke známějšímu taktování procesoru.

Memory Guardian zase uživatelům umožní pokročile kontrolovat využívání pamětí. Nabízí týdenní přehled využití operační, systémové a cache paměti a dává uživateli možnost z úložišť jednotlivé aplikace mazat.

Vylepšení doznaly také stávající funkce Galaxy Labs zaměřené na baterii. Battery Tracker poskytující podrobné přehledy o využití doznal vizuálních změn a Battery Guardian zase obdržel funkci, která umožní omezit výkon procesoru a aktivitu na pozadí během doby, kdy spíte.

Aplikaci Galaxy Labs si můžete stáhnout ze Samsung Store (dostupná je v České republice i na Slovensku).

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku