Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy K (S5 Zoom) na nové fotografii: Těšíme se na tenké tělo

Samsung Galaxy K (S5 Zoom) na nové fotografii: Těšíme se na tenké tělo

Aktualizováno 23. dubna

Máme pro vás další fotografii připravovaného fotomobilu, který se měl původně jmenovat Galaxy S5 Zoom, ale nakonec to vypadá, že se na pultech obchodů objeví pod prodejním názvem Galaxy K – alespoň to tvrdí zahraniční zdroje. Oproti předchozí generaci novinka nabídne podstatně tenčí tělo a na první pohled už nebude připomínat kompaktní fotoaparát. Termín oficiálního představení zatím neznáme.

Původní článek: Samsung Galaxy S5 Zoom: Máme pro vás první fotografii chystaného fotomobilu

Ještě před premiérou Samsungu Galaxy S5 se spekulovalo o tom, že jihokorejský výrobce řadu S5 rozšíří i dalšími modely, logicky se ale na trhu objeví až po 11. dubnu, kdy půjde Galaxy S5 do prodeje. Dočkat bychom se měli například zmenšené verze a pravděpodobně i fotomobilu, jehož hardwarové parametry a první fotografii vám dnes přinášíme.


Samsung Galaxy S5 Zoom na první uniklé fotografii

Galaxy S5 Zoom nabídne 4,8″ HD displej (720 x 1280 px), 2 GB RAM, šestijádrový čip Exynos 5 Hexa (4 + 2), avšak zde opět počítáme s několika verzemi v závislosti na trhu; LTE varianta by měla být poháněna quad-core řešením od Qualcommu. Velikost interní paměti bude 16 GB a chybět nebude ani slot na microSD karty až do kapacity 64 GB. Android ve verzi 4.4.2 doplní uživatelské prostředí TouchWiz.

Tím nejdůležitějším v tomto případě bude fotoaparát; ten má disponovat rozlišením 20Mpx a doplní jej 2Mpx přední kamerka. Zajímavé je, že objektiv je schovaný přímo v těle zařízení (tedy pokud se nejedná o podvrh). Výbavu uzavře Bluetooth 4.0, NFC, Wi-Fi & GPS/Glonass. Mějte na paměti, že informace zatím nebyly oficiálně potvrzeny a do oficiálního představení se ještě může leccos změnit.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. grom51 (neregistrovaný)

  Vypadá už docela zajímavě a povedeně .. pokud to bude umět dobře nahrávat i zvuk, tak docela dobrá konkurence na L1020 (v oblasti foceni a videa)

  • „Oproti předchozí generaci novinka nabídne podstatně tenčí tělo a na první pohled už nebude připomínat kompaktní fotoaparát.“ Bože, už Ti nejde ani to trapné rejpaní a nějak jdeš z formy. Zkus ale opět komentovat něco o Applu-třeba o prodejích a forma se ihned dostavý, ale zase to nepřehánět, aby Tě neodvezli, chyběl by jsi nám tu :-D

  • Když jsem si přečetl titulek, čekal jsem, že to bude nějaká žiletka…

  • Fotomobil s optickym zoomom a ziletka? ale tak zatrollovat si treba, bez toho by si zrejme zahynul, vsakze?

  • „Dostavý“ :D :D :D

  • Ano ano, čas přítomný :-) sakra :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).