Domů » Články » Samsung Galaxy Fold a první dojmy testerů: prototyp nebo hotový produkt?

Samsung Galaxy Fold a první dojmy testerů: prototyp nebo hotový produkt?

Samsung Galaxy Fold

Samsung v minulém týdnu zahájil předobjednávky na svůj ohebný smartphone Galaxy Fold, po prvním dni si tento telefon v USA objednalo téměř 15 tisíc zájemců z řad zákazníků operátorů T-Mobile a AT&T. Do rukou prvních majitelů se telefon dostane 26. dubna, některé zahraniční redakce a známí youtubeři ale dostali telefon s předstihem a dělí se o svoje první dojmy.

Samsung Galaxy Fold Impressions!

Nepřehlédněte: Samsung Galaxy Fold má problém, ohebný displej je extrémně náchylný na poškození

Galaxy Buds přímo v balení

Samsung Galaxy Fold je dodáván v poměrně rozměrné krabici s poměrně bohatým obsahem, nechybí dokonce ani bezdrátová sluchátka Galaxy Buds. Telefon je do balení umístěn v otevřeném stavu. Po úvodním nastavení a spuštění se objeví domovská obrazovka, která není pro vnitřní a vnější displej stejná – každá z nich má své vlastní rozložení ikon.

Galaxy Fold unboxing: Samsung goes big

Na 7,3″ vnitřní obrazovku je nastavena tapeta s motýlími křídly, která je v místě ohybu černá a částečně tak zakrývá nedokonalost v přechodu. Ten prý není při přímém pohledu na první pohled viditelný, z úhlu je však patrný, zejména u světlých obrazovek.

Přechod je také patrný při přejetí prstem, byť situace je údajně mnohem lepší než u Royole FlexPai. Pravý horní roh vnitřního displeje okupuje velký výřez pro vnitřní soustavu fotoaparátů, z tohoto místa není možné stahovat notifikační roletku.

Samsung Galaxy Fold Unboxing

Samsung Galaxy Fold: vysoký, široký a těžký

Telefon je prakticky nemožné zavřít či otevřít jednou rukou, a to i přesto, že mezi oběma částmi je vzduchová mezera. Zavření telefonu je doprovázeno uspokojujícím přilnutím, které zajišťují magnety. Telefon v zavřeném stavu je velmi vysoký (160,9 mm) a tlustý (17 mm), takže není snadné najít kapsu, do které se vejde. Hmotnost je nadstandardních 263 gramů. Vyvážení alespoň zajišťuje rozdělení akumulátoru se souhrnnou kapacitou 4 380 mAh (4 235 mAh u modelu s 5G) na dvě části. S ohledem na velké tělo se zdá až směšně titěrný vnější 4,6″ displej, který je tak srovnatelný např. s iPhone 8. Není tak snadné na něm psát texty na klávesnici.

Samsung Galaxy Fold hands-on: more than a concept

Bleskurychlé přepínání aplikací

Díky funkci App Continuity je naštěstí velmi snadné přepnout aplikaci na vnitřní displej, což funguje velmi rychle a spolehlivě, aplikaci na vnitřním displeji najdete přesně v místě, na kterém jste ji opustili. Podporovány jsou vesměs aplikace od Samsungu a Google, u dalších titulů je zapotřebí zásahu vývojářů; v současné situaci se aplikace zobrazí pouze v malém okně o velikosti vnějšího displeje.

Galaxy Fold Hands-On: The Folding Phone Is Back!
facebook.com/themrmobile http://instagram.com/themrmobile http://twitter.com/themrmobile http://mrmobile.tech [DISCLOSURE] This post may contain affiliate links. See Mobile Nations' disclosure policy for more details: http://www.mobilenations.com/external-links #samsung #galaxyfold #samsunggalaxyfold #samsungfold #foldable #foldablephone #foldingphone">

Velký displej lze využít pro otevření několika aplikací najednou, stačí použít gesto tažení z pravé strany displeje a ze seznamu ikon si vybrat další aplikaci k zobrazení. Celkem lze obrazovku rozdělit na tři části, další aplikace pak lze otevřít v plovoucích oknech; údajně je takto možné dostat na jeden displej až osm současně otevřených aplikací.

Samsung Galaxy Fold hands-on: Bridging the gap between tablet and phone

Bixby ve čtečce otisků

Telefon se dá dobíjet buď USB-C konektorem nebo bezdrátově, přičemž nechybí ani funkce reverzního bezdrátového nabíjení. Sluchátkový konektor chybí, na bok telefonu je netradičně umístěna čtečka otisků prstů, která u tohoto telefonu slouží zároveň jako tlačítko k aktivaci asistentky Bixby.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy Fold
Systém: Android 10
Rozměry: 160,9 × 117,9 × 7,6 mm (rozevřený), 160,9 × 15,7 - 17,1 × 62,8 mm (zavřený), Hmotnost: 276 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855, octa-core 1x 2,84 GHz Kryo 485, 3x 2,42 GHz Kryo 485, 4x 1,8 GHz Kryo 485
RAM: 12 GB, Interní paměť: 512 GB, Pam. karta:
Displej: Dynamic AMOLED, 4,6" + 7,3", 720 × 1680 px, 2152 × 1536 px
Hlavní fotoaparát: 12 Mpx, f/1.5 - 2.4, 1/2.55", Dual Pixel, PDAF, OIS
Druhý fotoaparát: 12 Mpx, f/2.2, širokoúhlý
Třetí fotoaparát: 16 Mpx, f/2.4 teleobjektiv, 2x optický zoom, OIS , Přední kamera: 10 (f/2.2)+ 8 (f/1.9) Mpx, 4K video, HDR
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 4380 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Samsung Galaxy Fold je velmi dobře použitelný telefon

Většina testujících se shodla na jednom – Galaxy Fold je překvapivě použitelný telefon, který nevypadá pouze jako prodejní prototyp. Kloub je pevný, mechanismus zavírání a otvírání hladký, Geoffry Fowler z The Washington Post dokonce přirovnal kvalitu zpracování k německému automobilu.

Samsung Galaxy Fold specifikace
Kompletní specifikace Samsungu Galaxy Fold

Na první generaci se tak jedná o úctyhodný výsledek, byť stále je zde několik věcí k dořešení, zejména velká tloušťka a vysoká hmotnost. Doufáme také v brzkých příchod konkurenčních produktů, aby se v budoucnu podařilo stlačit cenu do nižších pater, Galaxy Fold totiž stojí 1 980 USD, což je s připočtením daně zhruba 55 tisíc korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments