Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy A90 má překvapit nezvykle umístěnou selfie kamerou

Samsung Galaxy A90 má překvapit nezvykle umístěnou selfie kamerou

Samsung na konci loňského roku představil nové směry svých displejů, které pojmenoval je Infinity-U, V a O, přičemž písmeno na konci odhaluje tvar výřezu použitého pro umístění selfie kamerky. Korejský gigant tyto displeje nasazuje do svých letošních telefonů, prý ale chystá jednu malou odbočku.

Podle uznávaného informátora Ice Universe dostane připravovaný smartphone Samsung Galaxy A90 displej bez jakéhokoliv výřezu či otvoru. Na řešení New Infinity, kdy je fotoaparát schován pod sklo displeje, zatím ještě nedojde, Samsung však prý sáhne k vysouvacímu fotomodulu, podobně jako jej má loňský smartphone Vivo Nex (recenze).

Neoficiální render

Samsung tak tímto řešením docílí maximálnímu využití čelní plochy displejem, na druhou stranu ale zřejmě přijdeme o jakoukoliv deklarovanou odolnost vůči vniknutí vody.

Kdy Samsung představí první nová „áčka“, je zatím nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Té hrozné jak ten Samsung jen kopíruje a neumí sám nic vymyslet úplně upadá ty jeho modely a nic nového neumí udělat bez pomoci.

  • Smutné je, že tady zkopírovali konstrukční nesmysl…

  • xzeit
   Vis oni to vedi ze je to blbost ale proc nevydělat par dolaru ne, když to lidi chteji a koupi, nabidnou jim to.

  • Nesouhlasim, osobně přední kameru téměř nepoužívám, tak že bych toto řešení klidně bral a kdbych ji náhodou potřeboval použít, tak tam prostě je. Nevidím důvod kvuli přední kameře mít v displeji výřez, nebo díru. Kdo ji používá stále, pro toho to vhodné není.

  • Konstrukční nesmysl je hlavně i tvůj Huawei – zahnutej displej a výřez, to je k pláči.

  • Michal (neregistrovaný: v případě nějakého stupně krytí IPxy je takováto kamerka s výsuvnou konstrukcí problém. Takže raději stupeň krytí a výřez, rámeček a nebo ,,díru,,, než výsuvnou kamerku a IP nemít.

   qam (neregistrovaný): Nejraději bych měl displej bez zahnutí a bez výřezu, ovšem jinak mě to neomezuje (zaoblení jsem se po zkušenosti s Galaxy S7 bál, nebylo to úplně echt. ) obavy odpadly při prvním používání Mate 20 pro. Telefon se zaobleným displejem prakticky o nic nepřichází, při ovládání je to úplně v pohodě, asi to vychytali. Možná trochu vyšší riziko rozbití při pádu, ale tohle jak u koho.
   Výřez by ti nejlépe vysvětlil asi uni, u Applu mu to šlo, ale zkusím to já. Nejsem si jistý, jestli to pochopíš. Tvoje možnosti chápat jsou značně omezeny. Výřez je tam proto, aby bylo možno displej co nejvíce roztáhnout, ale zároveň je třeba někam umístit 3D face unlock, kamery atd a menší rámeček by nestačil. Tam kde je teda displej roztažený je pak nějaké místo pro hodiny, ukazatele atd. tedy to co by normálně zabíralo plochu displeje, kdyby byl obdélník. Taky se mi to teda nijak extra esteticky nelíbí, ale funkci to má a to je pro mě důležitější a zatím mě to teda nijak neomezovalo.

 2. Tak nejde jen o Samsung.
  Apple prisel s výřezem (nerikam ze první) a noFrames a všichni se toho chytli jak ho..o kosile

  • Jenomže výřez není takový problém, jako něco vysouvacího. Kromě toho s výřezem nepřišel Apple, ale Essential Phone. Aspoň se do toho výřezu, tedy do těch výřezů schovají ukazatelé stavu aku, signálu, hodiny apod.

  • Jo na tohle je vyrez sikovny a navíc nektere telefony jej dokážou i sw skryt.

   Ta kamerka je pitomost a s tim EssentialPhone souhlasim, taky jsem to zminil ze apple nebyl první, jen jsem si hned nevzpomel :D

  • Tak pokud už napravujeme, tak ne Essential Phone, ale Sharp:)

  • Který Sharp?

  • Sharp Aquos S2

  • Ale jen o pár dnů, Sharp Aquos S2 14. srpna (2017) vs 17. srpna (2017) pro Essential.

  • No ale představen byl Essential dříve mám pocit.

  • Nebyl, až o ty 3 dny později, po Sharpu. Jen Sharp začal na trzích v Asii.

  • Je zbytečné řešit, kdo byl dřív. Essential Phone někdy v sprnu, iPhone o dva měsíce pozdeji. Je evidnetní, že všichni na tom pracovali…

 3. To je vlastne pravda bez ramecku první prisel sharp ale to ho ještě nevlastnil foxconn.
  Stejne se divim ze to japonci prodali.
  Jinak mobily sharp, v evrope mi ta znacka dost chybi, stejne tak panasonic, to je ma oblibena firma z koncernu matsushita, jvc jakbysmet.

 4. Mel by to byt on a co koukam, s kapkou prisli asi taky jako první, ted se tim pysni cina
  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).