Samsung Galaxy A90 má překvapit nezvykle umístěnou selfie kamerou

Samsung na konci loňského roku představil nové směry svých displejů, které pojmenoval je Infinity-U, V a O, přičemž písmeno na konci odhaluje tvar výřezu použitého pro umístění selfie kamerky. Korejský gigant tyto displeje nasazuje do svých letošních telefonů, prý ale chystá jednu malou odbočku.

Podle uznávaného informátora Ice Universe dostane připravovaný smartphone Samsung Galaxy A90 displej bez jakéhokoliv výřezu či otvoru. Na řešení New Infinity, kdy je fotoaparát schován pod sklo displeje, zatím ještě nedojde, Samsung však prý sáhne k vysouvacímu fotomodulu, podobně jako jej má loňský smartphone Vivo Nex (recenze).

blank

Neoficiální render

Samsung tak tímto řešením docílí maximálnímu využití čelní plochy displejem, na druhou stranu ale zřejmě přijdeme o jakoukoliv deklarovanou odolnost vůči vniknutí vody.

Kdy Samsung představí první nová „áčka“, je zatím nejisté.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku