Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy A72 5G prozrazen: obr se čtyřmi oky na zádech

Samsung Galaxy A72 5G prozrazen: obr se čtyřmi oky na zádech

Letos v dubnu Samsung představil dvojici smartphonů Galaxy A51 5G a Galaxy A71 5G, nyní připravuje jejich nástupce. Neoficiální rendery prvního z nich se objevily na internetu v minulém týdnu, nyní stejný zdroj zveřejnil obrázky chystaného vybavenějšího sourozence.

galaxy a72 5G 1

Samsung Galaxy A72 5G nebude žádný drobeček

Galaxy A72 5G bude na první pohled vypadat podobně jako letošní model, oproti němu však o pár milimetrů vyroste. Jeho rozměry mají být 165 × 77,4 × 8,1 mm, v místě fotoaparátu tloušťka naroste na 9,9 mm. Úhlopříčka displeje patrně zůstane na hodnotě 6,7“, což znamená o něco širší rámečky. Okolní rámeček telefonu má být kovový, zatímco záda budou vyrobena z plastu, který Samsung nazývá vznešeně Glasstic.

galaxy a72 5G 3

V levém horním rohu zad najdeme vystouplý obdélníkový fotomodul se čtyřmi čočkami – třemi velkými a jednou malou. Podle nizozemského webu GalaxyClub má být u Galaxy A72 konfigurace 64 + 12 + 5 + 5 Mpx (základní, širokoúhlý, makro a hloubkový), ovšem nevíme, zda se bude tato sestava týkat i 5G verze.

Selfie kamerka pak najde svůj domov v otvoru uprostřed horní části displeje. Spodní strana telefonu prozrazuje přítomnost USB-C konektoru a sluchátkového jacku, čtečka otisků prstů nikde viditelná není, takže ji Samsung zřejmě umístí přímo do displeje.

galaxy a72 5G 2

K odhalení Samsungu Galaxy A72 5G by mělo dojít někdy na začátku příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).