Domů » Bleskovky » Samsung dohání čínskou konkurenci. Jeho nový fotomodul zvládne 5× přiblížení

Samsung dohání čínskou konkurenci. Jeho nový fotomodul zvládne 5× přiblížení

Společnosti Huawei a Oppo v letošním roce představily nové fotomobily, které se pyšní 5× optickým přiblížením. Využívají k tomu speciální fotomoduly s optickým hranolem, který láme světlo dovnitř telefonu na soustavu čoček a vzdálený fotočip. Podobné řešení má připravené také korejský Samsung.

samsung 1

Jeho nový fotomodul má zvládnout až 5× optické přiblížení, přitom nebude z těla telefonu nijak vyčnívat, tloušťka modulu je pouze 5 mm. Samsung prý již spustil masovou výrobu, prvním telefonem vybaveným tímto modulem by mohl být připravovaný Galaxy Note 10.

samsung 2

Z tohoto důvodu zřejmě Samsung přepracuje rozložení jednotlivých čoček a poskládá je vertikálně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Nj H byl rychlejsi,ale ted si prvenstvi prilis neuziva…castecne ty tri mesice a co bude pak vubec neni jasnr a jestli jim USA zarazi pouzivat i licenci ARM pro.dcerinou HiSilicon a jeji Kiriny, jsou nahrani.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *