Domů » Bleskovky » Samsung chystá herní supersmartphone. Dočkáme se ohebného displeje?

Samsung chystá herní supersmartphone. Dočkáme se ohebného displeje?

Hraní na mobilních telefonech není zrovna nový trend – vždyť Nokia vypustila do světa svůj herní telefon N-Gage na začátku tisíciletí. Poslední dobou herní telefony zažívají renesanci, které se chopili například Razer Phone, Asus ROG Phone nebo Xiaomi Black Shark. Pozadu nechce zůstat ani největší světový výrobce chytrých telefonů, Samsung, který údajně chystá také své želízko do ohně. A oproti konkurenci přijde s jednou vychytávkou.

Herní telefon, nebo tablet? Podle patentu obojí

Konkrétně by se mělo jednat o ohebný displej, alespoň podle uniklého patentu. Návrh sestává z ohebného telefonu, který po rozevření do plné velikosti disponuje na spodní hraně čtyřsměrovým ovladačem a několika funkčními tlačítky, jaké můžeme vidět například na klasických herních ovladačích od velkých konzolí, či na přenosných konzolích typu Nintendo 3DS. Výhodou takového ovladače je, že může být použit jak v rozevřeném, tak ve složeném stavu přístroje.

Podle všeho se ale jedná pouze o koncept, který nikdy nepůjde do prodeje. Velikostně by se měl herní smartphone nacházet někde mezi PlayStationem Vita a Nintendo Swichem, což by odpovídalo nárokům na velikost přenosných konzolí. Nicméně cena takového zařízení, pokud by jej Samsung vyrobil podle patentu a osadil odpovídajícím hardwarem, by byla astronomická. I tak ale doufáme, že Samsung nějaký herní telefon představí.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

9 komentářů

 1. Chystá tedy Samsung herní supersmartphone nebo uchystal koncept, který nikdy nepůjde do prodeje?

 2. Je to nic moc,..

 3. Ajeje uz je tu zas ta posahana smartmaniovska terminologie typu „supersmartphone“…

  • Jirka už šetří a kupuje rovnou dva tyto kousky s rekamosystemem

 4. Pro mě byl herní smartfon Xperia play s plnohodnotným joistikem.

 5. Než takovou ….., koupit raději Nintendo New 2DS XL nebo Switch… Tam je aspoň velmi velká knihovna :-).

  Tenhle pidi ovladač dole je úplně k ničemu. Vhodný leda na křeče.

 6. Jablíčkář

  Herní supersmartphone :D za tyhle nesmyslné kraviny můžou děti a ty jejich stupidní Pubg a ty další nesmysli :D Já nevim jak vy ale já hraju aspoň poradny hry na pc a né žádné barevné kraviny co vypadají jak hry z 2003 :D na tohle ten superboostsmartsuperphone s 10G modulem nepořebujete xD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).