Domů » Bleskovky » Samsung chystá herní supersmartphone. Dočkáme se ohebného displeje?

Samsung chystá herní supersmartphone. Dočkáme se ohebného displeje?

Hraní na mobilních telefonech není zrovna nový trend – vždyť Nokia vypustila do světa svůj herní telefon N-Gage na začátku tisíciletí. Poslední dobou herní telefony zažívají renesanci, které se chopili například Razer Phone, Asus ROG Phone nebo Xiaomi Black Shark. Pozadu nechce zůstat ani největší světový výrobce chytrých telefonů, Samsung, který údajně chystá také své želízko do ohně. A oproti konkurenci přijde s jednou vychytávkou.

Herní telefon, nebo tablet? Podle patentu obojí

Konkrétně by se mělo jednat o ohebný displej, alespoň podle uniklého patentu. Návrh sestává z ohebného telefonu, který po rozevření do plné velikosti disponuje na spodní hraně čtyřsměrovým ovladačem a několika funkčními tlačítky, jaké můžeme vidět například na klasických herních ovladačích od velkých konzolí, či na přenosných konzolích typu Nintendo 3DS. Výhodou takového ovladače je, že může být použit jak v rozevřeném, tak ve složeném stavu přístroje.

Podle všeho se ale jedná pouze o koncept, který nikdy nepůjde do prodeje. Velikostně by se měl herní smartphone nacházet někde mezi PlayStationem Vita a Nintendo Swichem, což by odpovídalo nárokům na velikost přenosných konzolí. Nicméně cena takového zařízení, pokud by jej Samsung vyrobil podle patentu a osadil odpovídajícím hardwarem, by byla astronomická. I tak ale doufáme, že Samsung nějaký herní telefon představí.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments