Domů » Bleskovky » Samsung chce letos prodat 320 milionů smartphonů. Udrží si první místo?

Samsung chce letos prodat 320 milionů smartphonů. Udrží si první místo?

Korejský gigant Samsung je největším výrobcem chytrých telefonů na světě. O tuto pozici zcela jistě nechce přijít, jelikož mu na záda dýchá Apple a Huawei. V Koreji proto ohlásili smělý plán, jak si první místo ve světě smartphonů udržet – letos chtějí prodat 320 milionů kusů. K tomu chtějí přidat i 20 milionů tabletů a 45 milionů hloupých telefonů a nositelných zařízení.

Na první pohled se to může zdát jako nepříliš ambiciózní, protože se jedná o stejný cíl, který si Samsung stanovil i v roce 2017. Nicméně si je třeba uvědomit, že trh je čím dál tím více saturovaný a udržet tak stejné prodeje není pro jedničku na trhu jednoduchý úkol. Druhý Apple prodal za loňský rok 200 milionů kusů a třetí Huawei 150 milionů. Samsung tak čeká tuhý boj o první místo.

Samsung představí Nautilus, prémiový chromebook s odnímatelným displejem

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

 1. Marek studnicka

  Jestli se Jim S9 opravdu vyvede tak,jak se píše i špičkový fotoaparát,nebot světelnost clony 1,5 ve fotomobilu nabídne jako první,k tomu slow-motion 1000!!!! snímků za sekundu,což taky nikdo nenabídnul,a opravdu to bude takto nabušený a odladěný stroj,k tomu přidáme stereo AKG-Není co řešit-opravdu není!!!

 2. Marek Studnicka

  Pokud Samsung opravdu vybalí Takovou S9,jak prezentuje,což znamená Světelnost clony 1,5 Slow-motion 1000 snímků za vteřinu-což zatím nikdo v oblasti fotomobilu nenabízí,kvalitní stereo od AKG,Vylepšený Scanner pro identifikaci-jednoznačná volba.Samsung tímto strojem chce Nejen konkurovat Applu,ale jako jaždá Jiná firma říci jednoznačně-My Jsme TOP a udělá pro to vše!!!Jsem sice příznivcem firmy Sony ale Nový duál od Samsungu vypadá na poměry brutálně už tím,že si mohu v manuálním režimu nastavit clonu podle potřeby stejně jako u zrcadlovky a tohle přesně mi umožní Novej S9 a k tomu S9 Plus navíc přes Duál rozšířená možnost upravovat foto v pozadí.Kam se sere předraženej Iphone X-tohle mi nenabídne ani náhodou-Takže už se Těším na Nový Samsung S9 S9 Plus-Držím Palce

  • Slow motion s 1000 fps má Sony a měli to jako první. Takže nejdříve než něco napíšeš, ověř si zda nepíšeš ho*na.

  • Treba to myslel tak, ze u Samsungu uz to bude pouzitelne. V tom by byl prvni.

  • hej ale kolko 0.2 sekundy ?

  • No jo, neznalek Studnicka. To je neuveritelna snuska neznalosti a nesmyslu. Ach jo,..

  • studnica hluposti

  • Marku, prestan se zesmesnovat. Uz jsem ti prece rikal, ze jsi jen mistni klaun a nikdo na tebe neni zvedavy. Navic, v zovote jsou dulezitejsi veci, mel by ses na ne zamerit.

 3. Však to bude vypadat jako S8 tak že fandové hnusné módy si to jistě koupí hlavně ta čtečka na zádech je revoluční :D Normálně mi je do Breku z té fotky v článku jak je ten mobil ošklivý :(

 4. Nejsem sice znalec, ale celkem se vsadím, že podle medií a to i zdejší SmartManie i když SAMUSNG prodá mnoho násobně více telefonů a to s lepšími parametry než Apple, tak se stejně nakonec zjistí že telefony od Apple budou o hodně lepší, samozřejmě ne ve všem, ale zásadně v tom hlavním jako v displeji, rychlosti … a Apple bude opět vítěz :) Jako bychom to neznali dopředu.

  • Z 10ti dolarů zisku má 9 Apple, 1 dolar Samsung a 1 dolar někdo (pravděpodobně Huawei/Sony). Nebo, sedí to, ten jeden dolar dotují ostatní společnosti svou ztrátou. O vítězích se rozhoduje úplně jinde než v počtu prodaných kusů:)

 5. Aha v displeji
  Pobavil :dd

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).