Domů » Bleskovky » Samsung představí Nautilus, prémiový chromebook s odnímatelným displejem

Samsung představí Nautilus, prémiový chromebook s odnímatelným displejem

Google před pár měsíci představil prémiový Pixelbook, Chromebook s otočným dotykovým displejem a velmi slušnou výbavou. Dalším výrobcem, který chce ukázat, že Chromebooky již dávno neznamenají jen levné lowendové přístroje, se stane Samsung.

Samsung Chromebook Pro

Jihokorejský výrobce již má na kontě například docela povedený Chomebook Pro, ale připravované zařízení s kódovým označením Nautilus přijde s pro Chromebooky zcela novým form factorem. Bude se jednat o konstrukci 2 v 1 s odnímatelným displejem, což je design dávající u Chrome OS opravdu velký smysl.

Chrome OS totiž již nějakou dobu umí spouštět Android aplikace, takže odejmutím displeje získáte v podstatě Android tablet, pouze s výrazně lepším multitaskingem a lepšími parametry. Zařízení tohoto typu by mohla zcela nahradit upadající segment Android tabletů, o něž už není takový zájem.

Chrome OS přestane uspávat aplikace pro Android, které neběží v popředí

O novém zařízení toho zatím příliš nevíme, ale server ChromeUnboxed vyčetl z repozitáře Chromium, že Nautilus bude vybaven senzorem Sony IMX 258, což je stejný snímač, jaký najdeme například u LG G6. Nový „hybrid“ od Samsungu tak pravděpodobně bude umět docela slušně fotografovat, což se může v režimu tabletu občas hodit.

Recenze LG G6: zaděláno na úspěch

Ostatní parametry nejsou známé, ale s největší pravděpodobností bude nový přístroj vybaven na poměry Chromebooků prémiově, vysoce kvalitní lze očekávat zejména displej.

Nautilus bude zřejmě představen během tohoto roku, ale premiéru na nadcházejícím CES asi čekat nelze.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments