Domů » Bleskovky » Chrome OS přestane uspávat aplikace pro Android, které neběží v popředí

Chrome OS přestane uspávat aplikace pro Android, které neběží v popředí

I když počítače se systémem Chrome OS nebyly zpočátku brány nijak vážně, minimálně v americkém školství se jim podařilo se uchytit. Google navíc do Chrome OS v letošním roce přidal podporu pro spouštění aplikaci pro Android, což tento systém učinilo mnohem použitelnějším.

V příštím roce se navíc použitelnost „androidích“ aplikací na Chrome OS ještě více rozšíří. Google totiž do systému přidá možnost mít spuštěno paralelně více aplikací, podobně jako na PC. Dosud totiž byla v Chrome OS aktivní jen aplikace na popředí, zatímco ostatní se uspaly. To mohlo být u některých prográmků (například chatovacích či hudebních aplikací) frustrující.

Android Apps Running Parallel On A Chromebook

Funkce je zatím v testování a vyžaduje zapojení zařízení do Beta kanálu, dá se však předpokládat, že se v příštím roce dostane do ostré verze systému.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments