Domů » Bleskovky » Chrome OS přestane uspávat aplikace pro Android, které neběží v popředí

Chrome OS přestane uspávat aplikace pro Android, které neběží v popředí

I když počítače se systémem Chrome OS nebyly zpočátku brány nijak vážně, minimálně v americkém školství se jim podařilo se uchytit. Google navíc do Chrome OS v letošním roce přidal podporu pro spouštění aplikaci pro Android, což tento systém učinilo mnohem použitelnějším.

V příštím roce se navíc použitelnost „androidích“ aplikací na Chrome OS ještě více rozšíří. Google totiž do systému přidá možnost mít spuštěno paralelně více aplikací, podobně jako na PC. Dosud totiž byla v Chrome OS aktivní jen aplikace na popředí, zatímco ostatní se uspaly. To mohlo být u některých prográmků (například chatovacích či hudebních aplikací) frustrující.


Funkce je zatím v testování a vyžaduje zapojení zařízení do Beta kanálu, dá se však předpokládat, že se v příštím roce dostane do ostré verze systému.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jakub
Anonym
Jakub

Ten nadpis? To je vtip?

PetrN
Anonym
PetrN

To se člověk dozvídá věci, že by tak vymakaný systém přecházel z éry DOSu do éry prvních WIN :) No má zpoždění možná i pár desítek let :) Taky bych tomuto ani nevěřil, že to existuje :(

Mlok
Anonym
Mlok

Uspat neznamená ukončit, kéž by to tak měl win

Petr2
Anonym
Petr2

Hosi, hosi, hosi. poradne precist, pouzit tu vec co mate na krku aby vam do nej neprselo a pak mozna prijdete na to, o co jde.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Mlok: Totok nemyslis vazne…

Petr: S tvojou radou by si sa mal riadit predovsetkym ty

JP23
Uživatel
JP23

Mlok: Cože?? Ty ses tady ocitnul nějakým omylem z webu o vaření ne?

Petr
Anonym
Petr

TomasSX.
ty opravdu nemas co k tematu rict? nebo jenom trolujes?
JP23:
Tak nam to vysvetli ty kdyz tady spletas neco s varenim.

Petr2
Anonym
Petr2

Petr: tomasx1 je mistni traged, sasek bez vlastniho nazoru, ktery dokonce ani prispevek nedokaze napsat, aniz by nekopiroval fraze, ktere tady slysel od jinych.
– „diskusni sebevrazda“
– „strelit se do kolena“
– „nabehnout si na vidle“

a mohl bych pokracovat – schvalne is vyjed jeho prispevky.

Pred nedavnem se naucil nove slovicko „facepalm“ – tak ho pise na konce prakticky kazdeho prispevku. Na trolla je prils hloupy i kdyz to zkousi, takze jedine co z nej leze je krec, krec, krec.

a mohl bych pokracovat dal.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Petr: Schiza a stalkerstvo v jednom?! Mal by si sa liecit.

l0lz
Uživatel
l0lz

Toto nie :D to už fakt aj W98 je pouzitelnejsi :D

Mr. Arakin
Anonym
Mr. Arakin

Velmi vyznamny a potrebny krok pro Chrome OS na ceste k plne integraci Androidu. Toto umozni krome nativnich aplikaci spoustet ve vice oknech i aplikace Androidi, bez toho, aby doslo pri prechodu do ijineho okna k jejich uspani.

Z diskuse je zjevne, ze vetsina prispevatelu vubec nepochopila, ze rec neni o nativnich Chrome apps (u kterych beh na pozadi pochopitelne davno funguje), ale o Android Apps, podpora kterych byla do Chrome OS integrovana teprve nedavno. Je videt, ze Google to s Chrome OS mysli vazne.

_WTF_
Uživatel
_WTF_

Všetci sme ro veľmi dobre pochopili. Vpodstate spravil to čo MS už pred rokmi :-) čoskoro bude nasledovať Apple pri Macu

Petr2
Anonym
Petr2

Coze? Neuhodil ses do hlavy?