Domů » Bleskovky » Samsung chce konkurovat Sony. Jeho nový fotočip zvládne natáčet Full HD video s 480 fps

Samsung chce konkurovat Sony. Jeho nový fotočip zvládne natáčet Full HD video s 480 fps

Korejský Samsung představil nový snímač ISOCELL Bright, který do rodiny fotočipů Samsungu přináší několik vylepšení. Tím hlavním je integrovaný snímač rychlého čtení, který umožňuje záznam videa ve vysokém rozlišení a vysokou snímkovací frekvencí.

Nový čip od Samsungu zvládá pořizovat „super slow-mo“ video, což je marketingový název pro Full HD video s 480 snímky za vteřinu. Loňský Galaxy S8 přitom ve stejném rozlišení zvládá pouze 60 snímků za vteřinu, po snížení rozlišení na HD bylo možné dostat se až na 240 snímků. Samsung tak jde s novým senzorem ve šlépějích japonského Sony, jehož vlajkové fotomobily zvládají natáčet zpomalené video až v 960 snímcích za vteřinu při HD rozlišení. Bohužel kvůli omezené paměti tak lze činit pouze po dobu 0,192 s, což po spuštění znamená cca 6 vteřinu záznamu. Jak dlouho bude možné natáčet „super slow-mo“ u Samsungu, zatím nevíme.

Nový snímač od Samsungu má dále nabízet technologii Tetracell pro zlepšení citlivosti při slabém osvětlení či funkce Dual Pixel Autofocus a Super Phase Detection pro rychlé určení vzdálenosti pohybujících se objektů. Senzor má být také rekordně tenký, což se bude hodit při návrhu zařízení s nízkou tloušťkou.

Je vysoce pravděpodobné, že se tento nový senzor stane součástí chystaného smartphonu Galaxy S9, jehož prodejní balení před nedávnem odhalilo, že snímač bude mít 12 Mpx a nad ním bude optika s nastavitelnou clonou a proměnlivou světelností mezi hodnotami f/1.5 a f/2.4.

Prodejní balení Galaxy S9 odhaluje funkce, o kterých se dosud nemluvilo

Samsung Galaxy S9 a jeho větší bratříček s přídomkem „+“ budou odhaleny už příští měsíc na veletrhu MWC v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments