TOPlist

Samsung chce dohnat Apple. Nabídne rekordní softwarovou podporu pro většinu zařízení

Samsung Galaxy S21 Ultra black

Na výrobce chytré elektroniky je v poslední době vyvíjen značný tlak, aby drželi podporu stávajících zařízení co možná nejdéle. Evropská Unie například navrhuje uzákonit povinnou 5letou podporu zařízení jak po hardwarové, tak po softwarové stránce, přičemž navrhovatelé si od tohoto kroku slibují prodloužení intervalu obměny a snížení produkce.

Samsung chystá prodloužení podpory

Králem softwarové podpory je ve světě smartphonů jednoznačně Apple. Firma z Cupertina dopřává svým iPhonům aktuální software po dobu 5 až 6 let, o čemž si mohou majitelé telefonů s Androidem nechat jen zdát. U některých výrobců je v posledních letech znát mírné zlepšení, ovšem většina se stále drží hesla „dvakrát a dost“. Světlou výjimkou jsou Pixely od Google a vybrané smartphony Samsung Galaxy, u nichž můžete dostat až tři velké systémové aktualizace a čtvrtý rok bezpečnostních záplat k tomu. Samsung chce jít ale ještě dál, jak ukazuje uniklý interní materiál.

Korejská firma podle něj plánuje prodloužit podporu vybraných zařízení o další rok, má tedy nabídnout 4 roky systémových aktualizací a pátý rok bezpečnostních záplat. Tato novinka se má týkat nejen chystaných smartphonů Galaxy S22 a tabletů Galaxy Tab S8, ale i starších zařízení – Galaxy S21, Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Flip3 a Galaxy Tab S7. Pokud se tato informace potvrdí, mohou se majitelé chystaných smartphonů Galaxy S22 na čtyřletou cestu od Androidu 12 až po Android 16.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku