Samsung aktualizuje ve velkém. Dočkaly se starší skládačky i chytré hodinky

samsung galaxy z fold 4 z flip 4

Korejský hegemon Samsung se v posledních letech snaží napravovat reputaci výrobců zařízení s Androidem, co se softwarových aktualizací týká. Nyní se starší zařízení Galaxy mohou opět těšit na čerstvou verzi systému, která by měla přinést nové funkce a vyšší stabilitu. Tentokrát se dočkají nejen majitelé chytrých telefonů, ale také hodinek.

Stále ještě aktuální verze Androidu 12L s nadstavbou One UI 4.1.1 se pomalu šíří na ohebných zařízeních Galaxy Z Fold 3 a Flip 3, které tak získají například nová gesta, rychlejší přepínání aplikací či zbrusu nový ovládací panel. Samsung přislíbil aktualizaci i pro starší skládačky, konkrétně Galaxy Z Fold 2, Z Flip a úplně původní Galaxy Fold, avšak v jejich případě čekání potrvá o něco déle.

990 450 Samsung Galaxy Watch4
Aktualizace dorazily nejen na starší ohebné telefony, ale také na chytré hodinky

Novou verzi systému ale dostanou také chytré hodinky. One UI 4.5 obdrží Galaxy Watch 4, Galaxy Watch 3 a Galaxy Watch Active 2. Plnou nálož novinek pochopitelně dostane pouze loňský model díky systému Wear OS 3, přičemž starší kousky s Tizenem se musí spokojit jen s několika vybranými funkcemi – půjde například o nové ciferníky či detekci chrápání. Přesný časový harmonogram aktualizací Samsung nezveřejnil, nicméně jejich distribuce nejspíš proběhne v průběhu následujících týdnů a měsíců.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku