Samsung aktualizoval oblíbenou aplikaci. Výrazně zlepšuje noční focení

Samsung Galaxy S22 Ultra recenze

V loňském roce překvapil korejský Samsung majitele jeho prémiových smartphonů speciální aplikací Expert RAW, která nabízí pokročilé funkce pro ovládání fotoaparátů chytrých telefonů a umožňuje plnou kontrolu nad pořízením výsledného snímku.

Aplikace se pyšní například podporou 16bitového lineárního DNG pro všechny čtyři fotoaparáty Galaxy S21 Ultra a Galaxy S22 Ultra, plnou kontrolou nad nastavením ISO, rychlostí závěrky, ostřením a vyvážením bílé či možností nechat si zobrazit histogram. V první aktualizaci s číslem 1.0.01 vylepšuje aplikace fotografie pořízené v extrémně tmavých scénách a snižuje množství šumu. Pokud si libujete ve fotografování v noci či za zhoršených světelných podmínek, jistě toto vylepšení oceníte.

expert raw new update
Aplikace Expert RAW v Galaxy Store

Problémem aplikace Expert RAW (kterou lze stáhnout z Galaxy Store, případně neoficiálně z APKMirror) byla především její (ne)dostupnost – kromě omezeného množství modelů je prozatím primárně určena pro uživatele v Jižní Koreji. My jsme měli možnost ověřit dostupnost u nás a máme pozitivní zprávu – pro modelovou řadu Samsung Galaxy S22 je tato aplikace k dispozici i v Česku. Pro skládací smartphony Galaxy Z Fold 3 a Flip 3 bohužel prozatím k dispozici není, nicméně ty by se podpory měly dočkat podle zákulisních informací už někdy tento měsíc.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku