Domů » Bleskovky » Aplikace Expert RAW pro Samsung Galaxy S21 Ultra potěší profesionální fotografy

Aplikace Expert RAW pro Samsung Galaxy S21 Ultra potěší profesionální fotografy

Pokud vlastníte Samsung Galaxy S21 Ultra, máte důvod k radosti. Ačkoli jeho fotoaparáty patří mezi to nejlepší v mobilním světě, výchozí mobilní aplikace z nich nedokázala „vymáčknout“ to nejlepší. Toho si evidentně byli vědomi také v Soulu, a proto Samsung pro nejvybavenější neohebný smartphone připravil novou aplikaci Expert RAW.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G camera nahled
Fotoaparáty Samsungu Galaxy S21 Ultra jsou zase o něco lepší

Fotoaplikace Expert RAW přináší podporu 16bitového lineárního DNG pro všechny čtyři fotoaparáty. Kvalitní digitální negativ je základ pro pozdější úpravy ve fotografickém softwaru, například od Adobe. Kromě podpory DNG formátu dostanete plnou kontrolu nad nastavením ISO, rychlostí závěrky, ostřením a vyvážením bílé. Taktéž si můžete nechat zobrazit histogram.

samsung galaxy s21 ultra DNG
Nová aplikace umožňuje fotit do 16bitového DNG

Výhodou pro pozdější úpravy je integrovaný profil pro Lightroom přímo v DNG a také přímá integrace exportu do Lightroom Mobile, pokud si chcete vyvolat fotografie přímo v telefonu.

Aplikaci Expert RAW bohužel v Google Play nenajdete, neboť je aktuálně zpřístupněna pouze pro domovskou Jižní Koreu. Díky uživateli Tron si ji nicméně můžete stáhnout ve formě APK balíčku a nainstalovat ji ručně. Kromě toho taktéž zpřístupnil ke stažení profil do Lightroomu. Mějte jen na paměti, že aplikaci lze stáhnout a nainstalovat pouze pro Samsung Galaxy S21 Ultra, nicméně korejský gigant přislíbil v dohledné době také podporu pro Galaxy S21 Plus a Tab S5e.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

 1. Samsung opět ukazuje, kdo je tady lídrem profesionálů ve focení. Tady to bude zcela jistě fungovat. Čínský hračky jsou v této podpoře na míle pozadu.

  • Okopcil Apple. Ale zapomnel na video :D

  • No Samsung zďaleka nieje lídrom v profesionálnom fotení…také LG malo brutálne prepracovaný manuálny režim ako pre video tak aj pre fotenie….

  • Podle mě má tohle nejlépe pořešeno Sony Xperia 1 Mark III. Samsung jako dobrý, ale takový pro děti, Apple, tam už je to lepší, akorát to video nic moc. Tady se ukazuje, že spolupráce s Alphou funguje. Když Sony chce, tak to jde. A co jsem viděl Sony Pro – I, tak tam je to ještě lepší, provázanější.

  • Motate hrusky s jabkama.
   Moznosti nastaveni nejsou to same jako moznosti upravy suroveho formatu.

  • Tvoje bába okopčila Apple.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).