Domů » Bleskovky » Samsung aktualizoval asistentku Bixby: update potěší zejména ty, co ji nepoužívají

Samsung aktualizoval asistentku Bixby: update potěší zejména ty, co ji nepoužívají

Hlasová asistentka Bixby má na těle smartphonů Samsung Galaxy S8, S8+ a Note8 pro své rychlé spuštění dedikované hardwarové tlačítko, které však našinec příliš nevyužije – Bixby totiž hovoří pouze korejsky a anglicky. V minulosti se objevily neoficiální aplikace, které umožnily přemapovat tlačítko Bixby na něco užitečnějšího, avšak Samsung je záhy softwarově znefunčknil. Nyní však zřejmě sám uznal, že ve většině zemí světa může být tlačítko Bixby spíše na překážku, a tak v poslední aktualizaci aplikace učinil chvályhodný krok – dovolí spouštění své asistentky tlačítkem zakázat.

Škoda, že tento vstřícný krok nejde ještě dál a neumožňuje záměnu za jinou funkci. Bixby i po této deaktivaci jde stále spouštět gestem tažením z domovské obrazovky doleva nebo zvoláním hesla „Hello Bixby“.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments