Domů » Bleskovky » Samsung aktualizoval asistentku Bixby: update potěší zejména ty, co ji nepoužívají

Samsung aktualizoval asistentku Bixby: update potěší zejména ty, co ji nepoužívají

Hlasová asistentka Bixby má na těle smartphonů Samsung Galaxy S8, S8+ a Note8 pro své rychlé spuštění dedikované hardwarové tlačítko, které však našinec příliš nevyužije – Bixby totiž hovoří pouze korejsky a anglicky. V minulosti se objevily neoficiální aplikace, které umožnily přemapovat tlačítko Bixby na něco užitečnějšího, avšak Samsung je záhy softwarově znefunčknil. Nyní však zřejmě sám uznal, že ve většině zemí světa může být tlačítko Bixby spíše na překážku, a tak v poslední aktualizaci aplikace učinil chvályhodný krok – dovolí spouštění své asistentky tlačítkem zakázat.

Škoda, že tento vstřícný krok nejde ještě dál a neumožňuje záměnu za jinou funkci. Bixby i po této deaktivaci jde stále spouštět gestem tažením z domovské obrazovky doleva nebo zvoláním hesla „Hello Bixby“.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Ať hledám jak hledám, toto nastavení nikde nemůžu najít, verze Bixby poslední…

  • Jakou máte verzi? Nám na redakční S8 dnes dorazil update s číslem 2.0.03.3, ve kterém už tato možnost je :-)

  • Už to taky updatovalo, ale ruční update hlásil že nic, až dneska napsal že se updatoval, a byl vypnut :-D

 2. Konečně možnost volby. Škoda, že nejde přemapovat, ale ono je to nakonec napadne také.

  • Napadne, jenze korporace maji proste dlouhe vedeni, takze to muze par set let trvat. Hlavne, ze tech HW tlacitek je na S8 tolik, ze se jima muze plytvat. Proste treba ctvrtina zakazniku bude mit tlacitko, ktere ndela nic, u pristroje za 20 000.

  • Byla to první věc kterou jsem zablokoval protože uživatele obtěžuje.
   Snad to půjde v příští aktualizaci přemapovat ….

  • Přemapovat lze, giogle play/ BxActions

 3. Hezke, az na to, ze s novým „ozubenym kolečkem“ v horní liště Bixby zmizelo z horní lišty vše osatní (Vision, Reminder, Spouštěč samotného Bixby, …) a neda se k tomu přímou cestou nijak dostat…

 4. Reseni na Bixby uz davno existuje a umi i premapovat tlacitko [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).