Domů » Bleskovky » Safírová sklíčka pro Apple jdou do výroby: Potvrzují to finanční výsledky GT Advanced Technologies

Safírová sklíčka pro Apple jdou do výroby: Potvrzují to finanční výsledky GT Advanced Technologies

Společnost GT Advanced Technologies, která má mimo jiné na starosti vývoj a výrobu safírových sklíček pro společnost Apple, oznámila finanční výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Z nich vyplývá, že použití safírových skel v příští generaci produktů Apple nebude omezeno jen na dosavadní ochranu domovského tlačítka a čočky zadního fotoaparátu u telefonů iPhone.

   

GT Advanced Technologies v druhém čtvrtletí vykázala ztrátu 86 milionů dolarů; toto číslo souvisí s reorganizací společnosti, které sebou neslo přípravu sériové výroby safírových sklíček pro Apple ve výrobních prostorách o 130 000 metrech čtverečních v Arizoně. K nastartování těchto procesů poskytl Apple v minulém čtvrtletí společnosti GT Advanced Technologies 45 milionů dolarů, což je ohromný nárůst oproti 1,9 milionům v předminulém čtvrtletí.

 
Pec na výrobu safírových skel  

Společnost očekává, že v případě úspěšného splnění všech cílů obdrží od Apple na konci října dalších 139 milionů dolarů. O jaké cíle se jedná, však společnost z pochopitelných důvodů ve své finanční zprávě uvést nemohla. Očekává se, že safírová sklíčka budou chránit displeje nových iPhonů 6 (nebo alespoň jednoho z nich) a také prvních chytrých hodinek s logem nakousnutého jablka. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Jsem na safírová sklíčka zvědav. Sice jsou jen velmi obtížně poškrabatelná, ale také extrémně křehká. Osobně se radši smířím s nějakým tím škrábancem než mít neustále rozmlácený displej…

  Pokud ovšem křehkost dokázali vyřešit, doufám, že se to rozšíří brzy i mezi další výrobce.

  • Uplne nejlepsi je s tim telefon nehazet po zemi :-).

  • lerion (neregistrovaný)

   Když se vysedává ve městě po kavárničkách, tak to jde. Když ale něco se svým zadkem člověk dělá, cestuje, sportuje, pracuje v dílně, už je to horší…

  • Tomas (neregistrovaný)

   Kazdemu nekdy mobil upadne. A je mnohem lepsi nejakej ten mikroskrabanec nez pavouk na displeji

  • king125kg (neregistrovaný)

   V živote mi smart nevypadol z ruky. Ovládam mobil, tak že ho bezpečne držím v ľavej ruke a obsluhujem ukazovákom pravej ruky a hlavné tlačítka stáčam palcom. Odolný mobil nepotrebujem. Čo potrebujem je odolné sklo proti škrabancom. Mám hodinky so safírom a bežné údery v pohode znesú. Už som narazil s nimi do kovovej kľučky na dverách, dostali po skle prackou na popruhu. V pohode slúžia ďalej a nemajú ani vlásočnicu. Sí ce sú to drahé hodinky, kde je zvykom, že sklo je fakt hrubé aj 5mm, kdeže tu asi bude jablko šetriť a odhadujem, že to bude mať tak 2mm a to už môže byť docela krehké…

  • Johny (neregistrovaný)

   bože to sou hrozný pindy zas

  • lerion (neregistrovaný)

   To že ti nevypadnul neznamená, že nikdy nevypadne. Mě z ruky také asi nikdy nevypadnul. Ale vypadnul mi třeba z náprsní kapsy košile na asfalt. Mám lehce ohoblovaný růžek, jinak se mu nestalo vůbec nic. U iPhonu takový pád provází zpravidla pavučinka.

   Také nemám odolný telefon ale křehkost safíru je vyhlášená, proto jsem zvědav, zda se jim odolnost podaří nějak zvednout (viz např. laminováním).

  • king125kg (neregistrovaný)

   Ešte raz chlapče a pekne pomaly. PRE MŇA JE PRIORITA NEPOŠKRIABAŤ SKLO, KAPIŠTO???????? Ja chcem zafír, je ti to jasné? Podľa niektorých informácii to ani nebude čistý zafír, takže pre mňa nič…

  • Ach (neregistrovaný)

   king125kg: Naprosta vetsina lidi ale pavucinky nerada, rozumis tomu?

 2. Jenda (neregistrovaný)

  Článek je psán, jak kdyby autor nevěděl, že tuhle společnost Apple koupil.

  • Jakub Karásek

   Prosil bych uvést zdroj, podle mých informací obě společnosti pouze uzavřely pětiletou dohodu, která zahrnuje právě výstavbu nových prostor, vytvoření nových pracovních míst a výrobu safírových skel exkluzivně pro Apple.

  • Jendahhsiejssbbs (neregistrovaný)

   Máte pravdu, omlouvám se. Jsem špatně informován.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).