Safírová sklíčka pro Apple jdou do výroby: Potvrzují to finanční výsledky GT Advanced Technologies

Společnost GT Advanced Technologies, která má mimo jiné na starosti vývoj a výrobu safírových sklíček pro společnost Apple, oznámila finanční výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. Z nich vyplývá, že použití safírových skel v příští generaci produktů Apple nebude omezeno jen na dosavadní ochranu domovského tlačítka a čočky zadního fotoaparátu u telefonů iPhone.

   

GT Advanced Technologies v druhém čtvrtletí vykázala ztrátu 86 milionů dolarů; toto číslo souvisí s reorganizací společnosti, které sebou neslo přípravu sériové výroby safírových sklíček pro Apple ve výrobních prostorách o 130 000 metrech čtverečních v Arizoně. K nastartování těchto procesů poskytl Apple v minulém čtvrtletí společnosti GT Advanced Technologies 45 milionů dolarů, což je ohromný nárůst oproti 1,9 milionům v předminulém čtvrtletí.

 
Pec na výrobu safírových skel  

Společnost očekává, že v případě úspěšného splnění všech cílů obdrží od Apple na konci října dalších 139 milionů dolarů. O jaké cíle se jedná, však společnost z pochopitelných důvodů ve své finanční zprávě uvést nemohla. Očekává se, že safírová sklíčka budou chránit displeje nových iPhonů 6 (nebo alespoň jednoho z nich) a také prvních chytrých hodinek s logem nakousnutého jablka. 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku