S tímto příslušenstvím můžete iPad mini 6 nabíjet magneticky podobně jako iPhone

iPad mini MagSafe 5

Máte rádi technologii MagSafe, kterou Apple používá na posledních dvou generacích svých iPhonů? Nově si můžete podobný systém nabíjení dopřát i u iPadu mini 6. Stačí si jen zakoupit speciální příslušenství MagEZ od společnosti Pitaka.

iPad mini MagSafe 6

Systém MagEZ se skládá ze dvou částí – z krytu a pak ze stojánku, na který lze tablet magneticky přichytit a zároveň nabíjet. Pouzdro nazvané Case Pro se s iPadem spojuje skrze USB-C, který je tak obsazen a nelze jej využít na nic jiného. Pokud byste chtěli tablet nabíjet klasicky, musíte jej z pouzdra vyjmout. Alespoň není blokovaná delší strana pro nabíjení stylusu Apple Pencil. Pouzdro samotné je vyrobené z tuhé pryže se vzorem uhlíkových vláken, takže by mělo poskytnout i nějakou ochranu při pádu.

Druhou součástí příslušenství je stojánek Charging Stand, který dokáže tablet magneticky držet ve výšce a použít jej lze například jako malý monitor. iPad do něj jde umístit v režimu na výšku i na šířku, kromě toho umí na své základně nabíjet i další zařízení podporující standard Qi – iPhony výkonem až 7,5 wattu, ostatní výkonem až 15 wattů. Nabíjecí adaptér si ale musíte zakoupit zvlášť, v balení žádný nenajdete.

iPad mini MagSafe 1

A na kolik vás tato legrace přijde? Pouzdro Pitaka Case Pro je k mání za 79 dolarů (asi 2 200 korun s DPH), nabíjecí stojánek stojí 129 dolarů (asi 3 600 korun s DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku