Domů » Bleskovky » Rozšířená realita v praxi: Enter the Room váš pokoj promění ve válečnou zónu

Rozšířená realita v praxi: Enter the Room váš pokoj promění ve válečnou zónu

Enter the Room je nová aplikace využívající technologie rozšířené reality, kterou vydala organizace Mezinárodní červený kříž (ICRC). Aplikace je založena na technologii Apple ARKit a ukazuje nám, jak vypadá válečná zóna z pohledu dítěte.

entertheroom1

Jaké nese Enter the Room poslání?

Cílem této aplikace je ukázat lidem, jak dnes vypadají moderní válečné konflikty a válečné zóny. Aplikace rovněž zvyšuje povědomí o tom, co skutečně prožívají lidé v těchto válečných zónách a čemu všemu musejí čelit. Je to jistě zajímavá myšlenka. S využitím nejmodernějších technologií nám aplikace představuje největší lidské tragédie. Otázkou je, jak bude aplikace fungovat v praxi.

entertheroom

Celá aplikace je vlastně výzvou k podpoře Mezinárodního červeného kříže za pomocí moderních technologií a apelování na lidské emoce. Otázkou tedy je, zda tato aplikace skutečně přiměje diváka aby se zamyslel nad tím, co prožívají lidé ve válečných zónách. Za nás, kteří jsme aplikaci testovali mohu říct, že to funguje. Můžeme tedy všem doporučit aby si aplikaci nainstalovali a vyzkoušeli na vlastní kůži.

Doufáme, že příběhy vyprávěné touto zajímavou aplikací dají lidem nový pohled na skutečnou válku. Aplikace nám připomíná, že válka ve skutečnosti ničí dětské pokoje, domovy a životy.

Podobné aplikaci již existují. Máme zde například hru Pokemon Go, nebo aplikaci SnapChat, jež rovněž využívají rozšířené reality. Enter the Room je ale první aplikace s rozšířenou realitou, která ukazuje válečné konflikty, vypráví skutečné příběhy lidí, jež je zažili a slouží k humanitárním účelům. Humanitární organizace se do dnes soustředily spíše na sociální sítě.

When war comes to your doorstep: An augmented reality experience | The Future Of War

Stále existuje mnoho lidí, kteří si myslí, že kvůli neustálému tlaku ze strany humanitárních organizací za pomoci reklamy se naše společnost stala bezcitnou. Následně jsou zde lidé, kteří věří, že jakákoliv pomoc těmto organizacím, popřípadě samotným lidem v nouzi, je pouze znakem jakési ctnosti, a že tak budou lepší než ti ostatní. Aplikace Enter the Room přináší řešení pro obě tyto skupiny. Spojuje nadšení z moderních technologií s prožitkem ze skutečných válečných konfliktů a osobními zkušenostmi zúčastněných lidí, jež na samotné válce nemají žádný podíl.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

Diskuze k článku

  1. Vždycky mě trochu naštve když slyším, že Pokemon Go je augmented realita :-] To už i snapchat nebo messenger filtry na foťák jsou mnohem víc augmented, protože ty obrázky napasují přesně na náš obličej, zatimco pokemon go je prachsprostý overlay. Pokemon se vůbec nepohybuje v závislosti na prostředí kam s mobilem koukám, ale prostě visí někde na displeji…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).