Domů » Bleskovky » Rekordman: z Dubaje do Indie chtěl propašovat 100 iPhonů X

Rekordman: z Dubaje do Indie chtěl propašovat 100 iPhonů X

Výdělek peněz je velkým motivem k různým činům. Podobně tomu bylo i u 56letého muže, který se pokusil do Indie propašovat 100 kusů iPhone X, byl však následně zatčen. O zprávě informovala místní média.

Výhodný nákup v Dubaji

Muž byl přistižen při činu ve městě New Delhi (Indie) na místním letišti, cestu pak podnikal z Dubaje, kde je elektronika všeobecně levnější než třeba v České republice. V přepočtu na americké dolary se muž pokusil propašovat zboží za celkově 126 600 dolarů (asi 2,725 milionů korun). Všechna zařízení byla následně zabavena a aktuálně probíhá důkladnější šetření. O probíhajícím vyšetřování informoval server India Today.

iPhone X: recenze

Důvod pašování je vcelku zřejmý. V Indii se iPhone X prodává za mnohem vyšší sumy než v některých z ostatních zemí světa, je zde tedy jasná vidina případného výdělku. Nákup se pak muž rozhodl uskutečnit v již dříve zmíněné Dubaji. Server iDropNews.com přiložil také velmi zajímavé srovnání čísel – v Dubaji pořídíte základní iPhone X za cenu okolo 1165 dolarů, v Indii pak za 1414 dolarů (výsledný zisk je asi 249 dolarů, tedy 5360 korun). Mnoho lidí si navíc podobně drahá zařízení nemůže ze svého platu vůbec dovolit.

Výše trestu za pašování takového množství zařízení zatím uveřejněna nebyla, muž si však bezesporu na nějakou chvíli od telefonů odpočine.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

3 komentářů

  1. No clovek si uz ani domu nemuze privest 100 telefonu, kam ten svet speje…

  2. No s tím ziskem opatrně, kdo by to koupil za plnou cenu, když to může rovnou koupit v krámě:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).