TOPlist

Redmi Watch 2 Lite míří na český trh. Kombinují elegantní vzhled a nízkou cenu

redmi watch 2 lite 8

Čínská firma Redmi, která je dceřinou společností Xiaomi, představila nové chytré hodinky s názvem Watch 2 Lite. Ty kombinují atraktivní vzhled připomínající Apple Watch, funkce pro monitorování zdraví a sportovních aktivit a příznivou cenu, která nezruinuje domácí rozpočet.

Hodinky Redmi Watch 2 Lite nabízejí 1,55“ dotykový displej  s rozlišením 320 x 360 pixelů (bohužel se zastaralou technologií TFT LCD). Oproti předchůdci se zlepšila výdrž – díky 262mAh baterii mají vydržet v provozu až 10 dní. Zároveň se nebojí ani vody či sněhu díky odolnosti proti vodě 5 BAR. Nechybí ani propojení skrze Bluetooth 5.0 s chytrými telefony s operačním systémem Android a iOS.

Hodinky dokáží monitorovat více než 100 cvičebních režimů, včetně 17 profesionálních pro vnitřní i venkovní aktivity. Patří sem například i vysoce intenzivní intervalový trénink HIIT nebo jóga, u kterých si lze nastavit vlastní cíle a následně podrobně sledovat jejich plnění. Pokud je aktivována funkce automatické detekce pohybu, hodinky upozorní a případně díky GPS (BeiDou, GLONAS, Galileo) senzoru i zaznamenají probíhající aktivitu (běh nebo chůzi), i když uživatel na začátku zapomene sportovní režim zapnout.

redmi watch 2 lite 5
Redmi Watch 2 Lite

Jednou z důležitých funkcí Redmi Watch 2 Lite je měření hladiny okysličení krve SpO2. Redmi Watch 2 Lite během spánku tento parametr sledují kontinuálně a samozřejmostí je i průběžné monitorování srdečního tepu, kvality spánku a úrovně stresu. Hodinky taktéž mohou pomoci s nácvikem uklidňujícího dýchání i se záznamem menstruačního cyklu. To vše se vešlo do těla o rozměrech 41,2 x 35,3 x 10,7 milimetrů a hmotnosti 35 gramů i s řemínkem.

Chytré hodinky Redmi Watch 2 Lite se budou prodávat v černé barvě za 1 599 Kč.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku