Domů » Bleskovky » Redmi půjde přímo proti Pocophone. Chystá telefon se Snapdragonem 855

Redmi půjde přímo proti Pocophone. Chystá telefon se Snapdragonem 855

Xiaomi před nedávnem vyčlenilo značku Redmi, aby pod ní prodávalo cenově dostupné telefony, zatímco pod značkou Mi hodlá uvádět smartphony disponující nejpokročilejšími technologiemi. To však neznamená, že se od Redmi dočkáme obyčejných smartphonů střední třídy.

Ředitel Redmi Lu Weibing poslal na síť Weibo fotografii z výzkumného centra v Šen-čenu, a prozradil, že diskuze se točila okolo dvou nových telefonů, přičemž jeden z nich má spadat do střední tčídy, zatímco ten další má mířit do prémiového segmentu vlajkových lodí a má jej pohánět výkonný Snapdragon 855. Dá se tak předpokládat podobná strategie, jakou Xiaomi zvolilo u své značky Pocophone a smartphonu F1 (recenze); zřejmě se bude jednat o telefon s výkonem vlajkových lodí, avšak několika ústupky, které mu zajistí velmi nízkou cenu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Pokud pojede v 5G,O.K.
    Jinak jsem s Xiaomi Redmi
    spokojen

  2. Vy, všichni, jenž nebetyčně toužíte po 5G netušíte, co se na nás chystá! Zkuste si o systému 5G něco přečíst a zkuste se zamyslet v souvislostech, ať technických, nebo zdravotních a nebo ochraně soukromí. Myslím, že současné 4G je, alespoň pro mě, dostatečné rychlostně i kapacitně a stačilo by dokrýt celé území. Navíc, nemyslím si, že operátoři nechají jen tak nové, miliardové investice jen tak.

  3. A jako bonus Xiaomi nebude chybět systémem prolezlá reklama. :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).