Domů » Články » Redakce doporučuje: 5 rychlých her, které vás zabaví nejen na toaletě

Redakce doporučuje: 5 rychlých her, které vás zabaví nejen na toaletě

Dle některých zdrojů strávíme na tomto místě v průměru jeden rok za celý náš život. Jedná se o místo, kam i královna a největší diktátoři světa musí sami. Ano, tušíte správně, mluvíme o záchodě.

Čas, který zde strávíme, by se nejspíše nedal označit za produktivní, neboť v těchto případech není možné soustředit se na příliš důležité věci. Trávení času na záchodě se také proměňuje – od dob, kdy šlo o co nejrychlejší vykonání potřeby, přes čtení zpráv, neboť by se dalo říct, že se jedná o správný čas a místo, kde tuto činnost provádět, až po dnešní hraní her.

Vzhledem k tomu, že potřeba většinou netrvá příliš dlouho, ale v ideálním případě přichází denně, pouštět se do dlouhých herních seancí je většinou kontraproduktivní, a tak často oceníme hry, které jsou dohrané v podstatě během několika minut.

Dnes jsme pro vás tedy vybrali hry, které si můžete v těchto chvílích zahrát. A nejedná se o tituly, které nutné patří jen na WC, čas si s nimi můžete krátit třeba při cestování v MHD nebo při čekání na kamaráda. Určitě se nezapomeňte podívat na předchozí díly našeho seriálu, ve kterých najdete například tipy na nejlepší aplikace pro sledování počasí, což se před odjezdem na hory může hodit. A také tipy redakce na zajímavé hry, kterými si můžete krátit volné chvíle.

Jetpack Joyride

Chytlavá hra Jetpack Joyride vás může zabavit na dlouhou dobu. Při útěku z laboratoře si obléknete, jak již název napovídá, jetpack, díky kterému se pohybujete mezi podlahou a stropem a snažíte se doletět co nejdále.

  • Hodnocení na Google Play: 4,5/5
  • Cena: zdarma

V cestě vám budou stát mnohé překážky, například řízené rakety, laserové řezáky, nebo jakési elektrické ohradníky. Postup vpřed se také pomalu zrychluje, takže při vyšších rychlostech je setrvání naživu spíše dílem štěstěny.

Za peníze, které sbíráte po cestě, si pak můžete koupit jiné zajímavé jetpacky, které hru oživí. Jejich sbírání samozřejmě není příliš rychlé a speciální věci jsou drahé, vývojáři vás tak nabádají k případnému nákupu herních mincí za reálné peníze. Aby utrácení peněz nebylo omezeno pouze na kosmetické změny, můžete si zakoupit i různě věci, které vylepší vaše schopnosti.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Temple Run (2)

Pokud vás baví nekonečné běhačky, které se postupně zrychlují a zkoušejí tak váš postřeh, vezměte si s sebou Temple Run.

  • Hodnocení na Google Play: 4,3/5
  • Cena: zdarma

Jedná se o známou hru, kde vaše postava běží ruinami města a vaším úkolem je doběhnout co nejdále, a přitom se vyhýbat překážkám, které jsou před vámi nastraženy. Ty můžete přeskočit nebo podjet a kromě toho ještě musíte dávat pozor, kam je třeba zatočit na konci cesty, jinak skončíte ve skále, nebo pádem z útesu.

Cestou se vám také budou nabízet peníze, které pak můžete utrácet například za vylepšování schopností, jako jsou ochranný štít, nebo třeba magnet na peníze, abyste nemuseli pokaždé naklánět telefon pro běh na jedné straně cesty.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Fruit Ninja

Během výběru jsem přemýšlel, zda tuto hru zařadit, nebo ne. Princip je jednoduchý a jedna seance nemusí trvat dlouho. Na druhou stranu, jedná se o trošku akčnější hru, která nemusí korespondovat s klidem, který někteří z nás mohou na záchodě vyžadovat.

  • Hodnocení na Google Play: 4,3/5
  • Cena: zdarma, pro Windows Phone 25 Kč

Fruit Ninja totiž vyžaduje obě vaše ruce, respektive je to nejspíše nejlepší způsob, jak dosáhnout co nejvíce bodů – jednou rukou držíte telefon, tou druhou pak rozsekáváte napůl ovoce, které se vám na obrazovce objeví. Aby vás hra udržela ve střehu, občas vám místo banánu, kokosu nebo pomeranče přiletí bomba, jejímž rozseknutím hra končí. To se však hodí v případě, že máte vše hotovo a chystáte se opustit toaletu.

Za každou hru získáváte zkušenosti a po nasbírání určitého počtu zkušeností postupujete na další levely. Ty vám později otevírají různé možnosti, mimo jiné například duhovou, či laserovou mačetu, anebo různé speciální schopnosti. Můžete se také zúčastnit ninjovských turnajů, hrát minihry, nebo výzvy, které se každý den obměňují.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

CandyCrush Saga

Další hra, která se zdá relativně dětská, což evokuje její grafické provedení, ale zalíbení v ní najdou i dospělí, je CandyCrush Saga.

  • Hodnocení na Google Play: 4,3/5
  • Cena: zdarma

Úkolem je jednoduché přesunování políček tak, abyste vytvořili kombinaci tří stejných sladkostí v řadě. Poté tato kombinace zmizí a na její místo se přesunou další sladkosti, ze kterých můžete vytvářet kombinace nové.

Hra je téměř plně v češtině, pár slov zde ještě není přeloženo, nicméně princip i úkoly, které máte v každém kole splnit, jsou tak přímočaré, že když sem tam potkáte anglické slovíčko, ani vás nezaskočí.

Hra začíná extrémně jednoduchými úrovněmi s cíli, na které máte až zbytečně hodně tahů, postupně však přituhuje a mění se jak hrací plocha, tak i úkoly. Pokud se vám nepodaří dosáhnout cíle, ztratíte jeden život, jehož obnovení trvá 30 minut. Pokud se vám tedy za jednu záchodovou seanci podaří ztratit všech 5 životů, doba mezi další potřebou bude ideální k tomu, aby se vám znovu doplnily.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

NinJump

Ačkoliv jsme tu již jednou ninju měli, u hry NinJump je princip hry jiný. Nejedná se o krájení ovoce, ale o lezení po nekonečně vysokém domě.

  • Hodnocení na Google Play: 4,3/5
  • Cena: zdarma

Samozřejmě i zde vám bude výstup ztěžovat mnoho věcí, ať už vysuté balkony, další ninjové, nebo vrhače ozubených hvězdic. Těm se musíte bránit přeskakováním z jedné strany na druhou, čímž zároveň i útočíte na lišky, ptáky, nebo barel plný rachejtlí. Když se vám podaří rozseknout tři stejné prvky, získáte bonus, který vás vynese o několik desítek až stovek metrů výše.

Mimo bonusů můžete sebrat i štít, který vás ochrání před jednou překážkou, která by vás jinak shodila do nekonečných hlubin pod vámi. Hra je poměrně slušně naplněna reklamou, mezi jednotlivými pokusy na vás budou skákat nabídky na jiné hry a za shlédnutí videí můžete získat bonus, který vás vynese velmi vysoko, nebo výměnou za shlédnutí pokračovat dále v cestě nahoru.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Pokud máte své oblíbené hry pro krácení dlouhé chvíle, můžete se o své tipy podělit s ostatními čtenáři v diskuzi. Hledáte-li naopak tituly, které vás zabaví na delší dobu, mrkněte se na náš starší díl seriálu, kde najdete nejoblíbenější hry všech členů naší redakce.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments