Domů » Recenze » Recenze Xiaomi Mi Band 6: v hlavní roli větší displej

Recenze Xiaomi Mi Band 6: v hlavní roli větší displej

Na český trh dorazila nejnovější generace oblíbeného fitness náramku Xiaomi Mi Band 6. Ta na první pohled vypadá zcela identicky jako loňská generace, ale jakmile aktivujete displej, ihned poznáte, co je jinak. Zpočátku jsem se domníval, že majitelé Mi Bandu 5, mezi které jsem se také řadil, nebudou mít k upgradu důvod, ale po téměř dvou týdnech používání mohu s klidným svědomím napsat, že přechod na Mi Band 6 rozhodně dává smysl.

 • Xiaomi Mi Band 6 má téměř o polovinu větší displej, navíc s vyšším rozlišením
 • přibyl senzor pro měření okysličení krve, ale opět je bez GPS
 • měřit umí až 30 aktivit, automaticky ale zvládá pouze 6
 • má přijatelnou cenu, ale zatím chybí česká lokalizace (již neplatí, v červnu vyšel update s češtinou)
Xiaomi Mi Band 6 02
Xiaomi Mi Band 6

Kromě většího displeje s jemnějším rozlišením přibyl také senzor pro měření okysličení krve a nové režimy cvičení, které je Mi Band 6 schopný monitorovat. Na první pohled se tento výčet funkcí pro přechod ze starší generace muže jevit jako nedostatečný, ale opět jen do té doby, než náramek začnete používat.

Konečně větší displej

Xiaomi Mi Band 6 disponuje AMOLED displejem o velikosti 1,56 palce a rozlišením 152 x 486 pixelů, zatímco předchůdce se musel spokojit s 1,1″ úhlopříčkou a rozlišením 126 x 290 pixelů. Díky tomu, že Xiaomi zmenšilo rámečky, mohlo Mi Band 6 osadit téměř o polovinu větším displejem bez nutnosti navýšení rozměrů. A díky vyššímu rozlišení se na zobrazovač rázem vejde podstatně více informací a vyhlazenější je také grafika v menu či písmo.

Xiaomi Mi Band 6 05
Xiaomi Mi Band 6

Zatímco Mi Band 5 zobrazuje pouze jednu ikonku z menu, tady se na plochu vejdou dvě. V mobilní aplikaci máte možnost pořadí položek v menu upravit, případně skrýt ty, které nechcete používat (pánové zřejmě menstruační kalendář nevyužijí). Při posouvání v hlavní nabídce není pohyb položek úplně plynulý, za což může nižší obnovovací frekvence displeje. V praxi to ničemu nevadí a šetří to baterii, ale rozhodně si toho všimnete.

Hodnota maximálního jasu 450 nitů zůstala stejná, avšak podání barev je v případě Mi Band 6 o něco lepší. Opravdu nechápu, proč Xiaomi ani do šesté generace nedokázalo integrovat senzor pro automatickou regulaci jasu. Standardně jsem měl nastavenou třetí úroveň z pěti, což většinou zcela dostačovalo, ale venku na ostrém sluníčku jsem vždy přepínal na maximální úroveň, jinak na AMOLED panelu není téměř nic vidět.

Xiaomi Mi Band 6 08
Xiaomi Mi Band 6

Tu však nemůžete používat neustále, protože výrazně zkracuje výdrž baterie. Nepraktické nastavování přes hlavní menu by skvěle zvládl právě senzor automatické regulace, ale v Xiaomi si řekli ne, budeme dál prudit uživatele. Tak snad za rok…

Xiaomi Mi Band 6 v základu nabízí tři ciferníky, přičemž u každého z nich máte možnost si upravit údaje, které má zobrazovat. Na výběr máte kroky, spálené kalorie, stav baterie, srdeční tep, informace o počasí, hodnotu úrovně stresu… Další ciferníky lze stáhnout skrze mobilní aplikaci Mi Fit.

Xiaomi Mi Band 6 03
Xiaomi Mi Band 6

Displej je možné aktivovat automaticky při pohybu ruky, což funguje poměrně přesně. Případně lze nastavit poklepání a nově i posunutí prstem. Zmizelo také senzorové tlačítko ve spodní části, které ustoupilo právě většímu zobrazovači. S pohybem v systému nyní pomáhají gesta, která mi přijdou o poznání přirozenější než tlačítko.

Pokud na hlavní obrazovce prstem potáhnete doprava nebo doleva, dostanete se do tzv. rychlého menu – jde o horizontální nabídku, do které si můžete přidat vaše nejoblíbenější aplikace z Mi Bandu 6. Jinými slovy, zatímco při vertikálním posouvání menu vidíte všechny aplikace, při horizontálním jen ty, které si nastavíte jako oblíbené.

Monitorování okysličení krve

Xiaomi Mi Band 6 nově disponuje senzorem SpO2, který zajišťuje měření okysličení krve, což je v současné době kvůli pandemii koronaviru poměrně často skloňované téma. I když se náramek nemůže rovnat certifikovanému pulznímu oxymetru, pro orientační měření jistě postačí. S nejnovější aktualizací a využitím dat z SpO2 senzoru se Mi Band 6 dokonce naučil monitorovat kvalitu dýchání během spánku. Jen škoda, že si alespoň délku spánku nemůžete hned po probuzení prohlédnout přímo na náramku, ale je nutné otevřít mobilní aplikaci Mi Fit.

Aktualizováno 25. 6. 2021: Dnes vyšla nová aktualizace, která kromě češtiny do hlavního menu přidává i novou položku Spánek. Přímo na náramku si můžete zobrazit délku posledního spánku, čas usnutí a vstávání a průměrnou délku za posledních 7 dní. Pro podrobnější údaje už ale budete muset otevřít mobilní aplikaci.

Za jeden z nejpřesnějších (nelékařských) monitorů pro okysličení krve jsou považovány hodinky Apple Watch Series 6. Rozhodl jsem se proto v průběhu týdenního testování obě hodnoty porovnávat a výsledky jsem byl příjemně překvapen. Mi Band 6 mi ze 14 testů vždy ukázal zcela shodnou hodnotu jako Apple Watch. Spekulovalo se také, že Mi Band 6 bude mít integrovaný barometr pro měření atmosférického tlaku, nicméně nakonec ve výbavě chybí.

Měření sportovních aktivit

Zatímco loňský model měřil pouze 11 sportovních aktivit, Mi Band 6 tento počet navýšil na 30. Přibyl například bowling, basketbal, volejbal, stolní tenis, box, vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT), pilates, jóga či zumba. Jen škoda, že mezi aktivitami stále chybí inline bruslení, nicméně já jsem pro tento typ aktivity využíval pohybově příbuzný sport, a sice zimní bruslení. Nechybí ani monitoring plavání, v rámci něhož lze nastavit délku bazénu.

Xiaomi Mi Band 6 05
Detail zaznamenané sportovní aktivity (místo mapy je vidět jen šedivý špendlík, protože jsem nevyužil sdílení GPS z telefonu)

Měření kroků na Mi Bandu 6 je velice přesné, ale je obrovská škoda, že ve výbavě stále chybí GPS, která by pomohla s přesně změřenou vzdáleností. Náramek sice umí využívat data z GPS v telefonu, ale ne každý běhá s telefonem v kapse. Pokud Mi Band nebude mít k dispozici údaje z GPS, odhadne alespoň vzdálenost na základě ušlých kroků, nicméně tento údaj není příliš přesný.

Na běhu, který měl podle GPS v telefonu 7,61 km (měřeno v aplikaci Nike Run Club), Mi Band 6 vzdálenost odhadl na 6,24 km (záměrně jsem aplikaci Mi Fit zakázal používat data z GPS, abych zjistil, jak moc se odhad vzdálenosti oproti skutečnosti bude lišit).

Provedl jsem také tři testy přesnosti měření kroků – vždy jsem ušel přesně 100 kroků. Mi Band 6 při těchto pokusech naměřil 96, 98 a 102 kroků. Odchylka je tedy minimální. S přesnějším monitorováním pohybu pomáhá i tříosý gyroskop a šestiosý akcelerometr.

V některé z dalších generací bych rád viděl alespoň 4GB interní paměť, do které bych si mohl uložit hudbu pro sportování. Důvod, proč tuhle funkcionalitu Xiaomi nenabízí, je stejný jako v případě GPS – vyšší energetická náročnost, která by dramaticky snížila výdrž baterie. Přece jen se 125mAh akumulátorem pro tyto potřeby příliš parády neuděláte.

Automatické měření

I když Mi Band 6 disponuje měřením tří desítek sportovních aktivit, automaticky rozpoznat (a tedy i spustit měření) umí pouze šest – běh, chůzi, jízdu na kole, běžecký pás a veslovací či eliptický trenažér.

V praxi to funguje tak, že pokud nějaký čas (zhruba minutu) jdete či běžíte, náramek tuto aktivitu rozpozná a na displeji zobrazí dotaz, zda se má spustit měření. Pokud si software není jistý přesnou detekcí aktivity, zobrazí vám více možností a vy si vyberete. Při venkovním běhání se mi například stávalo, že mi kromě běhu nabízel i eliptický trenažér. Jen škoda, že Mi Band po oznámení automatické detekce aktivity začne počítat od nuly, i když už za sebou máte třeba 500 až 700 metrů běhu.

Jakmile si dáte krátkou přestávku, měření se automaticky pozastaví. Po rozběhnutí se opět aktivuje, případně je přes tlačítko na displeji máte možnost aktivovat ručně, ale je to celkem zbytečné, protože automatika v tomto případě funguje spolehlivě. Když se delší dobu přestanete hýbat, náramek vám nabídne možnost v aktivitě pokračovat, nebo ji ukončit. Během měření aktivity se tahem prstu dostanete na ovládání přehrávače hudby (z připojeného telefonu) a prohlížet si můžete i případné příchozí notifikace.

Xiaomi Mi Band 6 08
Položka Historie cvičení je u Xiaomi Mi Band 6 novinkou

V hlavním menu přibyla položka Workout history (Historie cvičení), kde máte možnost procházet všechny uložené sportovní aktivity. To je skvělé, protože už nemusíte otevírat mobilní aplikaci. Kéž by takhle bylo možné zobrazovat i údaje o spánku.

Volat a reagovat stále neumí

Xiaomi Mi Band 6 se pyšní kompletní odolností vůči vodě, takže jej z ruky nemusíte sundávat při plavání ani sprchování. Z tohoto důvodu na těle nenajdete telefonní reproduktor ani mikrofon, což je škoda – kdyby se přes náramek dalo telefonovat, byla by to pecka. Takhle se zmůžete jen na případné odmítnutí hovoru.

Také příliš nechápu, proč vývojáři do systému nepřidali alespoň nějaké předdefinované odpovědi, kterými byste mohli reagovat na zprávy či příchozí hovory. Je to drobnost, ale rozhodně by přišla vhod.

Změří spánek, stres, tep i menstruační cyklus

Poslední generace náramku Xiaomi Mi Band nabízely poměrně podrobný monitoring kvality spánku a jinak tomu není ani u letošního kousku. Spánková aktivita je rozdělena do čtyř fází (vzhůru, lehký a hluboký spánek a REM fáze). Je sledována i účinnost spánku, počet spálených kalorií a díky SpO2 senzoru i kvalita dýchání.

Xiaomi Mi Band 6 04
Měření srdečního tepu

Fitness náramek má vestavěnou funkci pro sledování stresu. V hlavní nabídce najdete i volbu, která vám pomůže zachovat koncentraci pravidelným dýcháním. Stres, stejně jako tepovou frekvenci, může náramek sledovat nepřetržitě, takže ihned víte, jak na tom jste. Náramek vás také dokáže upozornit na abnormální hodnoty srdečního tepu. I v tomto případě jsem měření tepu porovnával s Apple Watch a hodnoty byly velmi podobné. Mi Band 6 jako měřič tepu poslouží velice dobře.

Už loňská generace přišla s ukazatelem PAI (Personal Vitality Index), který na základě pohlaví, věku, srdečního tepu a denní aktivity stanovuje číselnou hodnotu, jež udává míru zdravého pohybu. Ženy ocení sledování menstruačního cyklu. Tato funkce nabízí přehled o menstruační a ovulační fázi včetně patřičných notifikací.

Baterie a výdrž

Výdrž Mi Bandu 6 se odvíjí od toho, co všechno budete chtít během dne a noci monitorovat. Dávno jsou pryč doby Mi Bandu 4, který při šetrnějším používání vydržel až 3 týdny provozu. U Mi Bandu 6 výrobce udává dva týdny, nicméně na takovou hodnotu se dostanete pouze v případě, že vypnete průběžné měření srdečního tepu, monitorování spánku, sledování stresu a sledování kvality dýchání během spánku. Jinými slovy, pokud vám Mi Band 6 bude počítat kroky a zobrazovat notifikace, pak je dvoutýdenní výdrž reálná.

Xiaomi Mi Band 6 04 1
Nabíjení je řešeno zcela identicky jako u loňské generace (přes magnetický konektor)

Mnohem více mě zajímalo, kolik dní vydrží, pokud všechny výše zmíněné ukazatele budu měřit po celý den. U srdečního tepu jsem měl nastavené měření každých 5 minut. Jas jsem měl nastavený na třetí úroveň a Xiaomi Mi Band 6 se o nabití přihlásil po necelých 6 dnech provozu.

Hardwarové parametry Xiaomi Mi Band 6
Systém: vlastní systém
Rozměry: 47,4 x 18,6 x 12,7 mm, Hmotnost: 24,3 gramů
Čipset: nezjištěno
RAM: 2 MB, Interní paměť: 32 MB,
Displej: AMOLED, 1,56", 152 × 486 px
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: ne, NFC:
, GPS:
Baterie: 125 mAh Li-Pol, Bezdrátové nabíjení:

V závislosti na tom, jaké hodnoty si budete chtít kontinuálně měřit, se výdrž bude pohybovat od šesti do dvanácti až čtrnácti dnů. Samotné nabití trvá přibližně dvě hodiny. Náramek při této činnosti na displeji umí zobrazit velké hodiny a aktuální stav nabití. Údaje tam nesvítí pořád, ale pouze po poklepání na zobrazovač.

Závěrečné hodnocení

Už v úvodu recenze jsem prozradil, že kvůli většímu displeji a měření saturace krve mají majitelé loňské generace rozhodně důvod uvažovat o upgradu. A vzhledem k tomu, že rozměry těla zůstaly shodné, můžete využít i starších řemínků.

Xiaomi Mi Band 6 ale mohu s klidným svědomím doporučit i těm, kteří o pořízení fitness náramku teprve uvažují. Vyzdvihnout musím přesné měření kroků i spánku a vlastně i dalších hodnot, jako je například srdeční tep či okysličení krve. Do karet mu hraje i nižší pořizovací cena (1 190 Kč); loňská generace startovala na 1 490 Kč. Na větší displej a fakt, že se vám toho na něj vejde více, a díky vyššímu rozlišení vše i lépe vypadá, si zkrátka rychle zvyknete.

Tip: Zajímá vás, v čem se Mi Band 6 liší od svého předchůdce? Mrkněte na naše srovnání

Stejně jako „pětka“ při startu i Xiaomi Mi Band 6 zatím nedisponuje českou lokalizací. Ta by měla být dostupná v průběhu června (aktualizovánoupdate je již k dispozici). Alespoň že mobilní aplikace je kompletně v češtině. Drtivá většina uživatelů s tím nebude mít problém, ale nemělo by se zapomínat na to, že náramky Mi Band jsou oblíbené i mezi méně zkušenými uživateli, kteří často anglicky neumějí.

Xiaomi Mi Band 6 recenze
Xiaomi Mi Band 6

Chybějící GPS či NFC pro platby už snad ani nemá cenu vytýkat, ale daleko více mě mrzí, že v Xiaomi stále nebyli schopni do softwaru přidat předdefinované zprávy pro rychlé odpovědi a čidlo zajišťující automatickou regulaci jasu.

Náramek jsem používal se svým Samsungem Galaxy Z Fold 2 a během týdne se mi zhruba pětkrát stalo, že se mi náramek odmítal s aplikací synchronizovat (a tím pádem nefungovalo ani předávání notifikací). Po zhruba hodině se problém vždy sám vyřešil, ale vzhledem k tomu, že jsem se stejným telefonem téměř rok používal i Mi Band 5, kde se nic takového nestávalo, vidím problém v současné verzi softwaru. Náramek je samozřejmě kompatibilní nejen s Androidem, ale také s iPhony. Z Google Play/App Store si pouze stačí stáhnout již zmíněnou aplikaci Mi Fit.

Takové problémy jsou naštěstí řešitelné pomocí aktualizací a já doufám, že u sedmé generace se už konečně dočkáme nějakého výraznějšího hardwarového vylepšení. Nápadů je spousta, od placení pomocí NFC či integrace GPS po větší interní paměť pro ukládání skladeb.

Xiaomi Mi Band 6

1 190 Kč
9.1

Design a zpracování

9.7/10

Funkce a výbava

8.5/10

Pohodlnost nošení

9.7/10

Výdrž baterie

8.4/10

Klady (+)

 • větší displej
 • měření okysličení krve (SpO2)
 • přesné měření aktivit
 • podrobné měření spánku
 • ovládání gesty
 • příznivá cena
 • propracovaná aplikace Mi Fit (Android/iOS)
 • ovládání hudby a fotoaparátu

Zápory (–)

 • stále bez NFC, GPS a vnitřní paměti
 • nelze volat ani reagovat na notifikace
 • pouze manuální regulace jasu
 • občasné komplikace se spojením

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

22 komentářů

 1. nevím, nevím...

  Model autíčka mě zaujal zdaleka nejvíc!:)

 2. Moc pěkná recenze plná reálných zkušeností, ne jen zevrubný popis specifikací.

 3. Až mě začíná mrzet, že jsem si loni na podzim koupil MiBand 5 :D

  • Jj, tak tak… vítej v klubu..

  • …a to jsem si před začátkem testování myslel, že majitelé pětky nebudou mít úplně důvod k upgradu, ale ten větší displej mě přesvědčil o opaku :-)

 4. konecne nejaky prakticky priklady, jaka je odchylka pri mereni kroku atp. prijde mi ze ostatni recenzenti jen opsali parametry a prilepili to k real fotkam

 5. Přešel jsem ze 4 na 6 a jsem spokojen :) Ale štve mě že jako aktivita tam nejsou kolečkové brusle … :( tak zase budu dávat jako kolo.

 6. Ta výdrž mě moc nepřesvědčila. Ani ne týden je slabota. Kde jsou ty doby kdy Mi Band vydržel měsíc.

  • Výdrž Mi Bandu 6 a třeba čtyřky či starších, které vydržely 3 a více týdnů, nelze tak úplně srovnávat. Za ty roky se náramek naučil řadu nových funkcí, ale ty samozřejmě musí „živit“ baterie. Za mě je dobíjení po cca týdnu při automatickém monitoringu dostupných funkcí (spánek, srdeční tep, stres, kroky, saturace krve…) rozumný kompromis. A pokud chce někdo dobíjet méně častěji, může si tyto hodnoty měřit ručně.

 7. Jo a umí to změřit když si dáte šlofíka … to minulé verze meřit spánek ve dne z nějakého důvodu neuměly :)

  • Pětka už to uměla také, ale vůbec to nefungovalo. U šestky jsem tuhle možnost také viděl, ale zatím jsem neměl prostor si toho šlofíka přes den dát ;-)

 8. Jak je to prosím s vodou? Vlastním Mi Band 4 a když se jdu koupat, tak i když mám zapnutý „zámek“ na náramku, tak tekoucí voda při sprchování bez problémů odemkne a klidně i spustí nějakou aktivitu, kterou jsem musel následně vypínat…
  To samé i s budíky při sprchování, občas to nějaký vypnulo, nebo zapnulo….nakonec jsem je zrušil, protože byly díky tomu nespolehlivé.

  Nastává toto i u Mi Bandu 5 a 6?
  Děkuji

 9. Dobry den,
  jak je to se sparovanim s aplikaci Zepp o ktere se v predchozim hodnoceni psalo, ze funguje? Me se to nepodarilo. Zaroven neni mozne do oficialni aplikace k naramku (Xiaomi wear) pridat vahu Mi Scale.
  diky

  • Já doufám, že váha půjde přidat, mám objednanou Xiaomi Mi Body Composition Scale 2, používám ale aplikaci Mi Fit, kterou používám se starším Mi Band 4.
   Data se mi podařilo načíst i do Google Fit, ale je potřeba mít nainstalovanou Mi Fit, třeba to bude stejné i ve vašem případě nainstalovat Mi Fit a pak se to třeba přenačte i do Zepp ?

 10. Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat jak je odolný displej (jak moc se škrábe) a případně jestli se vyplatí si koupit nějaké ochranné sklíčko.
  Předem děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, Mi Band 6 používám nepřetržitě od uvedení na trh (neustále ho mám na ruce) a se škrábanci problém nemám. I bez ochranného skla či fólie je displej v pohodě. Samozřejmě pokud displejem nebo hranou náramku zavadíte třeba o zeď nebo nějaký hrubší povrch, poškrábe se, ale při běžném nošení nic takového nehrozí.

 11. Můžete mi prosím prozradit, co ukazuje na hlavní obrazovce ta žlutá „čára“. Modrá kroky, zlutá nevím, zelená stav baterie, fialová PAI. Tipuji spálení kalorie, ale nejsem si jistá. Moc děkuji za případnou odpověď. Náramek mám takto nastavený, ale nenastavovala jsem si ho sama..

 12. Dobrý den. K novému telefonu jsem dostal naramek mi band 5. Po měsíci spokojeného užívání jsem ho dal manželce a koupil náramek mi band 6. Na své aktivity, kde náramek používám – jízda na kole jsem predevcirem po 90 ti minutové jízdě na kole zjistil, že se přestala po37 min měřit tepova frekvence a zpět se nahodila až po restartu náramku(bohužel až po konci cvičení)Totéž se mi stalo dnes při běhání na běžícím pase. Tel xiomi redmi note 10 s aplikaci mi fit jsem měl otevřenou a opět se stalo po nějaké době, že se náramek odpojil (neukazoval náramek tep.fr.)a tepovou fr. měřil až po restartu náramku a shozeni – zastavení a znovu spuštění aplikace. Poraďte co s tím. Mám to reklamovat? Včera náramek měřil běh celý bez problemu(100min).Náramek mám tyden.. a s mi band 5 jsem problémy s odpojování nemel…

 13. Dobrý den. K novému telefonu jsem dostal naramek mi band 5. Po měsíci spokojeného užívání jsem ho dal manželce a koupil náramek mi band 6. Na své aktivity, kde náramek používám – jízda na kole jsem predevcirem po 90 ti minutové jízdě na kole zjistil, že se přestala po37 min měřit tepova frekvence a zpět se nahodila až po restartu náramku(bohužel až po konci cvičení)Totéž se mi stalo dnes při běhání na běžícím pase. Tel xiomi redmi note 10 s aplikaci mi fit jsem měl otevřenou a opět se stalo po nějaké době, že se náramek odpojil (neukazoval náramek tep.fr.)a tepovou fr. měřil až po restartu náramku a shozeni – zastavení a znovu spuštění aplikace. Poraďte co s tím. Mám to reklamovat? Včera náramek měřil běh celý bez problemu(100min).Náramek mám tyden.. a s mi band 5 jsem problémy s odpojování nemel…

 14. Spíš dotaz: umí měřit tlak krve ? Zatím čtu jen o měření tepové frekvence.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).