Domů » Články » Recenze hry Smash Hit: Zábavné ničení skla, ze kterého se vám zatočí hlava

Recenze hry Smash Hit: Zábavné ničení skla, ze kterého se vám zatočí hlava

Čas od času se objeví jednoduchá, ale přesto originální hra, která vás zabaví na dlouhé hodiny. Ničení skla ještě nikdy nebylo zábavnější, i když občas hrozí, že se vám zamotá hlava.

V posledních několika dnech jsme si v redakci volné chvíle krátili hraním hry Smash Hit. Opět se jedná o titul s velmi jednoduchou hratelností, který vás chytne a nepustí. Navíc nabízí skvělou 3D grafiku, svěží hudební doprovod a především poctivou porci zábavy, a po dlouhé době se jedná o hru, která je svým způsobem originální a přináší něco nového.

Za Smash Hit stojí zkušení vývojáři ze studia Mediocre, kteří mají na kontě například oblíbenou sérii Sprinkle či bláznivou hříčku Granny Smith s babičkou na kolečkových bruslích v hlavní roli. A o co v téhle futuristicky vyhlížející hře vlastně jde? O ničení skleněných tabulí nejrůznějších tvarů. K tomu vám budou dopomáhat kovové kuličky, které budete vystřelovat právě na skleněné bloky.

Smash Hit Trailer

Ničení skla zabaví na dlouhé hodiny

Hra nabízí celkem 9 rozmanitých úrovní zasazených do několika odlišných prostředí. V těch na vás čekají nejrůznější typy překážek a jak už tomu bývá, postupně se jejich obtížnost zvyšuje. Jednotlivými levely prolétáváte a do cesty se vám staví právě skleněné překážky – z počátku budete muset ničit jen jednoduché tabule, ale postupem času se přidají také pohybující se objekty, vystřelované krychle a další překážky, které musíte zničit. A v některých případech se připravte na opravdu zapeklité pasti, jejichž likvidaci si budete muset poctivě nacvičit. Jakmile překonáte devátý level, aktivuje se tzv. „nekonečný režim“, ve kterém už jde jen o to doletět co nejdále a nahrát co nejvyšší skóre.

  
Rozmanitost jednotlivých úrovní je opravdu veliká a neustále se budete setkávat s novými typy překážek

V případě, že překážku nestihnete dobře mířenou střelou zlikvidovat, budete zasaženi a ze zásobníku vám zmizí rovných deset kuliček. V úvodních úrovních to až tak nevadí, jelikož ničením speciálních krystalů vám kuličky zase budou přibývat (+3, +5…), ale v dalších kolech už je důležité, abyste se svými střelami byli co nejpřesnější a nenechali se zasáhnout. Jinak totiž rychle skončíte.

Zábavu si užijete i bez nutnosti placení

Základní verze hry je zdarma a nijak vás neomezuje v počtu herních kol, avšak pokaždé když umřete, budete muset začínat od první úrovně, což po čase trochu omrzí. Alespoň že rozmístění překážek v jednotlivých kolech se s každým pokusem mírně mění. V případě, že autorům zaplatíte necelých 50 Kč za Premium verzi, získáte možnost pokračovat od posledního dosaženého kola (nebo libovolného předchozího).


Jakmile překonáte devátou úroveň, aktivuje se nekonečný režim, ve kterém musíte přežít co nejdéle

Ani to ale někdy nepomůže a pokud se například do nového kola dostanete s nízkým počtem kuliček (stav se při „průletu“ do další úrovně ukládá, stejně brzy skončíte. Naštěstí lze začínat v libovolném kole a vhodné je volit to, ve kterém máte při startu nasbíraných nejvíce „nábojů“, ideálně pak ještě s aktivním násobičem.

  

Hraní vám zpříjemňují různé bonusy v podobě zpomalení času, střílení více míčků najednou. Pokud se nenecháte zasáhnout překážkami a budete poctivě „ničit“ krystaly, máte šanci aktivovat násobič vystřelených míčků, což se hodí zejména v náročnějších úrovních – zde je ale zase problém odolat všem nástrahám tak, abyste nebyli zasaženi. A když už si myslíte, že vás nemá co překvapit, začne obraz při průletu rotovat, z čehož se vám občas může trochu zatočit hlava.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Po čase se hra stane trochu stereotypní, nicméně honba za odemykáním nových úrovní vás neustále žene kupředu, i když devět kol není nijak extrémně hodně a při troše snahy se dají dohrát za zhruba 90 minut. Pokud už Smash Hit také hrajete, pochlubte se v komentářích se svým skóre, já mám aktuálně 10 690 bodů. V tuto chvíli je hra dostupná pro zařízení s Androidem a iOS, o verzi pro Windows Phone 8 zatím nemáme žádné informace.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  vypadá to skvostně!

  • a taky se to skvěle hraje. Po třech dnech už mě teda ničení skla trochu omrzelo, ale stále je tu ten motivační prvek pro nahrání co nejvyššího skóre. Škoda, že ve hře není více než 9 úrovní. Autoři by mohli další přidat s nějakou aktualizací, ať se herní čas zase o kousek prodlouží.

 2. Manen (neregistrovaný)

  zatím mám 8795 bodů, ale hraju to teprve chvíli a je to pecka!

 3. Dominik Blatoň

  Vyzkouším.:)Ta fyzika vypadá nádherně!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).