Domů » Recenze » Recenze Honor 3C: Posouvá hranice své třídy

Recenze Honor 3C: Posouvá hranice své třídy

Pětipalcový HD displej, čtyřjádrový procesor, 2GB RAM a 8Mpx fotoaparát – to jsou ve zkratce specifikace modelu Honor 3C, který koupíte za necelé čtyři tisíce korun. Je v tom nějaký háček nebo tu máme další bestseller?

V počátcích působení výrobce Huawei na našem trhu se značka zaměřovala především na levné telefony. Za asi nejdůležitější z nich lze považovat model Ascend G300 (recenze), který svého času přinesl na svou cenovou kategorii dosud nevídané specifikace a posunul tak laťku dané třídy o kus výše. Smartphone se stal prodejním trhákem a ostatní výrobci byli nuceni jej následovat.

O totéž se nyní výrobce pokouší s modelem Honor 3C. Ten byl sice původně představen jako Huawei Honor 3C, na evropský trh nicméně vstupuje bez prvního slova v názvu – značka Honor nejen na českém trhu tedy působí zcela odděleně od Huawei. Čím si zaslouží vaši pozornost? Za necelé čtyři tisíce korun nabídne pětipalcový HD displej, čtyřjádrový procesor, 2GB RAM a dva sloty na SIM kartu. To jsou specifikace typické pro smartphony mnohdy až o několik tisícovek dražší a novinka tak rozhodně má potenciál na trhu uspět.

Klady (+)

Zápory (-)

 • horší dílenské zpracování
 • absence NFC a LTE
 • starší verze Androidu

Obsah balení

Do redakce nám Honor 3C dorazil v modré krabičce, uvnitř které se mimo telefon samotný nachází ještě nabíječka s oddělitelným microUSB kabelem a vícejazyčná brožura s návodem k základním operacím se zařízením. Tím výčet můžeme zakončit a ačkoliv bychom nějakou přidanou hodnotou neopovrhli, vzhledem k ceně je tato podoba balení plně dostačující.

 

Konstrukce a design: Obyčejně obyčejný

V prodeji jsou dvě varianty lišící se barvou zadního krytu. Ten může být buď šedý, nebo bílý. Nám se na testování dostala druhá varianta. Po designové stránce Honor 3C nijak zvlášť nepřekvapí, mezi výraznější prvky na těle telefonu lze zařadit jen stříbrný rámeček okolo čočky fotoaparátu a v téže barvě vyvedené sluchátko a boční tlačítka. Vzhledem velice připomíná Xiaomi Redmi Note (recenze), s nímž mimo tvary sdílí i rozmístění některých prvků.

  

Přední strana je až na okraje zakryta ochranným sklíčkem, boky i zadní kryt jsou poté vyhotoveny z lesklého plastu. Otisky prstu přinejmenším u bílé varianty nicméně neulpívají a světlá zadní strana je spíše náchylnější na jiné nečistoty. Samotná kvalita zpracování je pak bohužel jedním z míst, kde se podepsala nízká cena. Telefon od samotného začátku používání povrzává a jako celek tělo nepůsobí příliš bytelně.

Z hlediska rozměrů se rozhodně nejedná o ten nejkompaktnější z pětipalcových smartphonů, stále jsou ovšem v normě. Konkrétní hodnoty jsou 142,2 x 72,3 x 9,4 mm, ručička na váze se poté zastavila na 140 gramech, což je s přihlédnutím k velikosti naprosto odpovídající hodnota.

 

  

Úchop v ruce je díky zaobleným hranám poměrně jistý, ačkoliv lesklý povrch má drobné tendence vyklouzávat z ruky. Chválíme umístění odemykacího tlačítka a kolébkového ovladače hlasitosti na pravém boku, díky čemuž na ně při držení v pravé ruce bez potíží dosáhnete palcem.

 

Displej: Výborná čitelnost na venkovním světle

Jednou z hlavních zbraní oproti konkurenci je u Honoru 3C obrazovka. Úhlopříčka pět palců se v dané kategorii již stává běžnou záležitostí, to ovšem neplatí pro rozlišení 720 x 1280 px a tedy výslednou jemností 294 ppi, čímž je Honor 3C velký krok napřed oproti podstatné části konkurence.

IPS panel lze pochválit i za dobré barevné podání i velmi slušnou čitelnost na venkovním světle. Krycí sklíčko pochází z vlastní produkce, za více než dva týdny testování ovšem neutrpělo jediný škrábanec a jeho odolnost tak lze označit za obstojnou. Přítomna je automatická regulace jasu, k jejíž funkčnosti nelze mít výhrad.

Hardware a zvuk: Herkules ve své třídě

Uvnitř zařízení se ukrývá procesor MediaTek MT6582, který využívá čtyř jader Cortex-A7 taktovaných na 1,3 GHz. Sekunduje mu grafický akcelerátor Mali-400MP2 a operační paměť o nadprůměrné velikosti 2 GB. Výše uvedená kombinace obstará dostatek výkonu na vcelku plynulý běh operačního systému, přehrávání videa v HD rozlišení i rozličné 3D hry jako třeba Dead Trigger 2. V této oblasti tak nemůžeme výrobci nic vytknout. Výše uvedené podtrhují výsledky z několika benchmarků:

 • AnTuTu benchmark: 18 832 bodů
 • 3DMark Extreme: 2 975 bodů
 • Geekbench 3: 353/1170 bodů

Výrobce neopomněl ani barevnou notifikační diodu, jež nalezla své útočiště nad displejem. Není nejvýraznější, avšak plní svůj účel obstojně a její přítomnost mnohdy oceníte.

 

Reproduktor na zadní straně sice nepodává nejčistší projev, má však poměrně dobré basy a hlasitost je taktéž velmi slušná, pro nouzový poslech tak plně postačí. Zvukový výstup je naprosto standardní, se solidními sluchátky se můžete těšit na poměrně kvalitní poslech a pokud nejste v tomto ohledu vyloženě nároční, pak budete s Honorem 3C spokojeni.

Baterie a výdrž: Dva dny bez nabíječky

Honor 3C dostal do vínku poměrně velkou 2300mAh baterii. To napovídá, že výdrž rozhodně nebude patřit mezi slabé články přístroje a v praxi se to jen potvrzuje. Při neustále zapnuté WiFi i 3G, automatické regulaci jasu displeje, asi hodině brouzdání po internetu a obdobně dlouhém poslouchání hudby, to vše doplněno o několik hovorů a zpráv, vydrží bez nabíječky dva celé dny. Pokud se tak trochu uskromníte, třídenní výdrž je naprosto reálná.

Provedli jsme také standardizovaný test výdrže, kdy jsme ve smyčce přehrávali video v HD rozlišení a to s nastaveným maximálním jasem obrazovky a poloviční hlasitostí zvuku vedeného do sluchátek. Honor 3C se vybil po rovných pěti hodinách, čímž se ve své cenové kategorii zařazuje do solidního průměru.

K dispozici je také úsporný režim se třemi možnostmi. Buď je chování zcela standardní, nebo je výkon lehce omezen, potažmo může být zabrzděn více a spolu s ním i omezena data na pozadí, odměnou vám ovšem bude o několik hodin delší výdrž.

Operační systém, bonusový software

Honor 3C dostal do vínku postarší Android 4.2 (což je způsobeno tím, že v původní podobě jako Huawei Honor 3C byl představen již rok zpátky) doplněný o nadstavbu Emotion UI 2.1. Ta oproti mnoha konkurentům strádá v otázce vzhledu, který je poněkud nejednotný a působí lehce zastarale, na slušné úrovni je ale optimalizace. Ačkoliv občas je nějaká animace pomalejší a náročnější úkony chvíli trvají, jako celek systém běží plynule a nebude vás od práce zdržovat. Pochválit musíme také stabilitu, s pády základních aplikací jsme se prakticky nesetkali.

 

Výrobce se opět drží uspořádání, kdy chybí hlavní nabídka a místo toho jsou všechny aplikace umístěny spolu s widgety a dalšími zástupci na domovských obrazovkách, kde je pro lepší přehlednost můžete také sdružovat do složek.

 

Notifikační lišta obsahuje jednak samotný seznam upozornění, druhak pruh s přepínači, který můžete kliknutím na šipku rozevřít. Uspořádání jednotlivých položek si můžete libovolně měnit v nastavení, do nějž se z lišty dostanete poklepáním na ikonu v pravém horním rohu.

 

Nabídka nastavení je rozdělena na dvě záložky. V té první, nazvané Obecné, jsou k dispozici nejčastěji používané položky, ve druhé poté všechny možnosti roztříděné do několika kategorií.  Za zmínku zde stojí například sekce Ovládání pohybem, v níž můžete aktivovat několik pohybových gest. Překlopením telefonu tak můžete ztlumit právě vyzvánějící telefon, dvojitým poklepáním na zhasnutou obrazovku ji rozsvítit a podobně.

 
Vzhled prostředí lze upravit díky celé řadě dostupných motivů

Praktická je také dvojice správců (pro oznámení a spuštění). V nich lze zvolit, jaké aplikace se mohou automaticky spustit po zapnutí telefonu a jaké budou mít právo zobrazovat notifikace.

 

Výrobce neopomněl přidat několik bonusových aplikací. K dispozici je plnohodnotný kancelářský balík Kingston Office, s nímž můžete dokumenty nejen číst, ale i upravovat nebo vytvářet. Stran textových souborů si poradí také s těmi tabulkovými či prezentacemi. Dále je přítomen praktický Správce souborů. V něm lze provádět základní operace se složkami a samotnými soubory jako kopírování, přesouvání a podobně.

 

Za zmínku stojí také Správce telefonu. Ten obsahuje několik užitečných funkcí, mezi nimiž nechybí čistič úložiště a operační paměti, úsporný režim baterie nebo možnost blokovat vybraná telefonní čísla. Na závěr jmenujme Motivy, kde si můžete vybrat ze široké škály vzhledů a následně proměnit celkovou podobu uživatelského prostředí.

Telefonování, zprávy, organizace

Aplikace pro telefonování je rozdělena na tři záložky. V první naleznete číselník s výpisem hovorů a možností rychlého vyhledávání, druhá poté obsahuje samotný seznam kontaktů a třetí oblíbené položky. Kvalita zvuku je při telefonování na obstojné úrovni, hlasitost by ale mohla být o něco větší, například na rušné ulici již volající nebyl slyšet příliš dobře. Protistrana si nicméně nestěžovala.

 

Pro psaní zpráv, jež jsou rozděleny do konverzací s možností odstraňovat i jednotlivé položky, připravil výrobce klávesnici Swype, jenž umožňuje psát tahem přes písmena, které obsahuje vámi žádané slovo a následně odhaduje, co jste chtěli napsat. Pokud však upřednostňujete tradiční styl psaní, můžete tuto funkci vypnout a nebo sáhnout po standardní Google klávesnici.

Honor 3C se mimo jiné vyznačuje také podporou dvou SIM karet. Primární umožní brouzdat přes sítě třetí generace, ta druhá už si musí vystačit s GPRS/EDGE. V nastavení můžete nastavit, která z nich bude využívána pro datové připojení a roaming, potažmo další podrobnosti. Při telefonování či psaní zpráv pak vždy dostanete mezi dvěma čísly na výběr.

 

Vestavěný kalendář umožní procházet události po letech, měsících, týdnech, dnech či jako agendu. K jednotlivým záznamům lze přidávat různé podrobnosti a nechybí ani možnost přidat více upozornění nebo aktivovat periodické opakování.

Přítomen je samozřejmě budík, jenž se nachází v aplikaci Hodiny obsahující mimo něj také přehled světového času, stopky a časovač. Nastavit u něj lze opakování, délku odložení nebo chování bočních tlačítek. Ta mohou sloužit buď k deaktivaci, nebo odložení.

Multimédia

Hudební přehrávač od Huawei umožní procházet soubory jednak podle ID3 tagů, druhak po složkách. Nechybí zde ani možnost vytvářet playlisty, chybí ovšem grafický ekvalizér. Místo něj je přítomno pouze vylepšení dts, které pročistí basy a zvýší prostorový efekt, což má za následek pro mnoho lidí lépe znějící projev.

 

Galerie třídí snímky standardně podle složek, lze je však procházet také podle místa a času pořízení nebo lidech na fotografiích zachycených. Prostředí je jednoduché, takže se v něm okamžitě zorientujete, žádná podstatná funkce nicméně nechybí.

Základní videopřehrávač nenabídne žádné pokročilé funkce, poradí si však s videem v HD rozlišení, ačkoliv seznam kompatibilních formátů není příliš rozsáhlý. Doporučujeme tak sáhnout po některé z alternativ v Obchodě Play. Full HD video jsme sice rozchodili pouze poněkud trhaně, doplňkové funkce a větší podpora formátů za to nicméně stojí.

Konektivita

Honor 3C samozřejmě podporuje WiFi (802.11 b/g/n). Na velmi slušné úrovni je její citlivost. Tam, kde se jiná zařízení stěží chytají, má to dnes testované stále jednu až dvě čárky signálu. Mimo to je k dispozici Bluetooth 4.0 a připojení přes 3G, na LTE se bohužel nedostalo. Stejně tak zamrzí absence NFC. Na druhou stranu, přihlédneme-li k ceně, můžeme to Honoru odpustit. Nechybí naopak GPS, jejíž citlivost je taktéž skvělá a pro navigování tak přístroj poslouží výborně.

Fotoaparát a video: Průměrných osm megapixelů

Na zadní straně je umístěna čočka osmimegapixelového fotoaparátu, který je doplněn ještě pětimegapixelovým snímačem vpředu (na danou cenovou kategorii jde o velmi nadprůměrný parametr). Snímač je doplněn o LED diodu, jež však situaci za nízkého světla příliš nezachrání a lépe poslouží jako svítilna. 

Fotografie jsou na danou cenovou kategorii obstojné, patrný je sice šum i na snímcích pořízených za dne, jeho intenzita však není nijak závratná. Pochválit musíme solidní ostrost především u makro snímků, detail je nicméně na dobré úrovni. Stejně tak nezklame ani vcelku věrné barevné podání, leč občas jsou fotografie lehce načervenalé. Náchylnost k přepalům je přijatelná a pokud si dáte při snímání pozor, můžete se jim ve většině případů vyhnout.

-

-  - - 

Video nahrávané maximálně ve Full HD rozlišení při 30 fps spadá spíše do podprůměru. Pochvalu zaslouží barevné podání, úroveň detailů však není vysoká a patrný je také šum. Zaznamenávaný zvuk pak také není kdovíjak kvalitní a že je pořízen telefonem poznáte takřka okamžitě. K dispozici je softwarová stabilizace obrazu, ale jak se můžete přesvědčit z přiložené ukázky, ve výsledku je spíše na škodu, jelikož obraz poté působí nepřirozeně rozmazaným dojmem a je tedy lepší ji vůbec nepoužívat. Kromě Full HD lze nahrávat i v HD rozlišení, opět při 30 fps.

- -

Prostředí fotoaparátu možná není nejelegantnější, celková ergonomie a přehlednost však tento drobný nedostatek vyváží. Na jedné straně obrazovky je umístěna spoušť a možnost přepínat mezi natáčením a fotografováním, na druhé poté vstup do nastavení a především nabídka režimů.

Přepnete-li na normální, můžete ručně nastavit ISO a vyvážení bílé, inteligentní to udělá za vás. Mimo to můžete pořizovat panoramata, série snímků, z nichž lze následně snadno vybírat ty nejpovedenější či HDR fotografie. Zajímavou položkou jsou také zvukové poznámky, které k fotografii umožní přidat krátký zvukový záznam. Nechybí ani různé barevné filtry.

Konkurence

Přestože po stránce výbavy patří v dané cenové kategorii Honor 3C k naprosté špičce, několik smysluplných alternativ je k dispozici. Jako první z nich zmiňme Acer Liquid Z500. Ten nabídne shodně pětipalcový displej s HD rozlišení, čtyřjádrový procesor a osmimegapixelový fotoaparát. K dispozici je novější verze Androidu (4.4 KitKat), Honor 3C však vrací úder o 300 mAh větší baterií a dvojnásobnou operační pamětí.


Acer Liquid Z500

Druhým zástupcem je LG L90To sice strádá v oblasti displeje, který je o 0,3 palce menší a má pouze qHD rozlišení, má však o trochu větší baterii a v jeho útrobách se skrývá čtyřjárový procesor od Qualcommu. K dispozici je také NFC, operační paměť je však velká pouze standardní 1 GB. Oproti Honoru si také připlatíte necelých pět set korun.

-

Do třetice ze světa Androidu zmiňme výprodejový Xiaomi Redmi (recenze). I ten dostal do vínku čtyřjádrový procesor od MediaTeku, který doplňuje 1GB operační paměť. Obrazovka má úhlopříčku 4,7 palce a rozlišení 720 x 1280 px, jedná se tak o vskutku solidní podívanou. Potěší také podařená nadstavba MIUI, jež vyniká dobrou vybaveností a optimalizací. Nechybí ani podpora dvou SIM karet. I v tomto případě ovšem budete muset sáhnout oproti Honoru hlouběji do kapsy a to přibližně o 400 Kč.

 

Zájemce o dobře vybavený smartphone za čtyři tisíce by mohlo zaujmout také Prestigio MultiPhone 8500. To se liší především přítomností operačního systému Windows Phone 8.1, jenž je oproti Androidu pojat poněkud odlišně. Jinak má taktéž pětipalcový HD displej doplněný o čtyřjádrový procesor Qualcomm, k dispozici je také 1 GB operační paměti. Fotoaparát má i v tomto případě rozlišení osm megapixelů. O něco menší je baterie a opačným případem je cena, jež je v porovnání s Honorem 3C o několik stokorun vyšší.

Závěrečné hodnocení: Skvělá volba za dostupnou cenu

Honor 3C rozhodně není tím nejpohlednějším a nejexkluzivnějším zařízením na trhu, to od něj ale nikdo ani neočekává. Jeho hlavní síla tkví ve velmi dobré poměru cena/výkon, díky čemuž má novinka šanci opět rozvířit vody v cenové kategorii pod čtyři tisíce korun. Za tuto částku totiž dostanete kvalitní pětipalcový displej, obstojný hardware, který si poradí i s náročnějšími tituly, vcelku plynulý, byť ne úplně aktuální systém a v neposlední řadě také dobrou výdrž baterie.

Z nedostatků tak musíme vyzdvihnout především hůře působící lesklé tělo a celkově ne úplně stoprocentní kvalitu konstrukce, postarší verzi Androidu (konkrétně 4.2) a absenci LTE a NFC, ačkoliv to se stále v dané kategorii vyskytuje poměrně vzácně. Všechno jsou to ovšem věci, které lze u takto levného smartphonu akceptovat a s klidným svědomím tak můžeme říct, že se za dané peníze rozhodně jedná o jednu z nejlepších voleb.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

42 komentářů

 1. „… jako celek systém běží plynule a nebude vás od práce zdržovat. Pochválit musíme také stabilitu, s pády základních aplikací jsme se prakticky nesetkali.“

  Jak je tohle možné, vždyť to má Android?? A stojí to cca 4000kč. Že by padlo další z dogmat, proč brát Windows Phone a ne Android?

  • Vubec nechapu proc mas potrebu tahat do recenze o Huawei s Androidem WP. I kdyz, vlastne to trochu chapu. Otazkou je, jestli by nebylo lepsi to lecit ustavne, prece jen jsi uz docela tezky pripad.

  • Hulan (neregistrovaný)

   vid. ale to je spatne, za chvili tu budes mit zaklinace a bude kvicet ja postrelene podsvince :-D

  • MASON: Vidíš to, já ho naopak chápu. Protože prakticky ve všech diskusích o Androidu se dočteš, jak jsou levné telefony zalagované a WP lítá jako blesk i na mnohem slabším železe. Ne, opravdu nelítá. Na mém Ativu po upgradu na WP8.1 to tedy opravdu není žádná hitparáda. A to není ani v dnešní době mezi WP telefony úplná šunka. Takže taková Lumia 520 musí být opravdu lahůdka.

  • dr_spiritus: +1, konečně mě někdo pochopil. Je to přesně tak, jak píšeš. Padl tak další z důvodů, proč vzít WP a ne Android. A ukázal to mimo jiné tento model, proto to tu píšu i s přesnou citací z článku.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Smisekcz: +1

   Mason: opravdu mas potrebu se za kazdou cenu takhle zesmesnovat? Pokud neco nechapes, precti si to pomalu a klidne i vicekrat.

  • Ja se opravdu nezesmesnuju, to delas dlouhodobe ty. Jeden kaspar staci. A na rozdil od smiska jsem do diskuze nakoukl a prispel proto, ze ac dlouhodobe pouzivam telefony s WP, ten Honor mam ted doma, dokonce dva kusy. Takze bych mel spis k tematu co rict, nez nekdo, kdo jen rype a trolluje, a to opakovane.

  • Mám doma 2x L520 a jsou i s WP 8.1 naprosto plynulé. Zkus hard-reset.

  • MAS0N nevsimaj si ich :D to je tak ked ma niekto nudny zivot :D

  • Po celou dobu existence WP tady čtu, jak je Android zalagovaný, že člověk potřebuje highend a podobné nesmysly. Po delší době si přečtu náhodou recenzi lowendového telefonu s Androidem a v ní je napsán de facto pravý opak. Proto jsem to tu i zmínil, toť celé.

   Pro mě tak definitivně padl další důvod,proč vůbec uvažovat o WP.

  • tady = v diskuzích a komentářích

  • maser (neregistrovaný)

   Je jen otázkou, jak dlouho vydrží běžet plynule. Dávám mu pár měsíců, než se klasicky po Androidovsku zasere, což pošle low-endový Mediatek do kopru.

  • Presne tak, v tom je ten rozdil low-end WP/Android.Android se behem chvilky zasype a tim padem zpomali + znestabilni, WP pojede porad stejne i po roce, proto stale lepe v tomto segmentu zakoupit telefon s Windows.Podpora tez nesrovnatelna a vyrazne ve prospech Windows.

  • Smisekcz: Ty jsi chudák, proc by si někdo měl brát Android, když mu vyhuvoje třeba operační systém xyz. Je to o preferencích daného uživatele. Tvé a Mr.Arakain komentáře jsou velmi hloupé a trolujici.

 2. Mobil bez LTE v dnešní době už nemá absolutně cenu kupovat pokud ho chci jako smartfone využít. 3G už lepší nikde nebude a Edge je zoufalost.

  • A hlavne telefon s plnohodnotnym LTE, tj. vsemi frekvencemi.Dnes je moderni napsat, ze telefon ma LTE, ale pritom mu napr. chybi nektere zasadni frekvence pro nasi oblast.

  • Hulan (neregistrovaný)

   beru, ze nekdo LTE vyuzije a potrebuje, ale nesnaz se to prodat jako jedinou pravdu.

   1. pokud se 99 procent casu pohybujes ve meste, mas 3G, rychlostne staci, datove baliky jsou male, vsude wifi. ja v praze, za posledny mesic podle vyuctovani 44 MB z 500 (doma wifi a normalni komp, v praci wifi, v kavarne wifi). chapu lidi co cestuji a nutne musi poslat selfie na facebook, lte vyuziji, hromada lidi ne a pro ne je lepsi vybavenejsi mobil za lepsi cenu nez hurt vybaveny, ale s LTE

   2. pokud nebude VoLTE vsude, tak se nemam o cem bavit. fallback je zoufale pomaly a nekdy to pada do zmeskaneho hovoru (osobni zkusenost). takze dik, ale ne dik.

  • Douglass: No vidíš a já bych si tento model klidně i pořídil, nemám ho ani na svém současném telefonu a vůbec mi nevadí,v zásadě používám jen WIFI a na cestách, pokud už Internet potřebuji, mi bohatě stačí 3G.

   Chybějící NFC bych taky oželil, to na svém mobilu mám a nikdy jsem jej nepoužil.

  • lerion (neregistrovaný)

   Smisku, opět jsi nepochopil – tady nejde o to, že 3G nestačí. Tady jde o to, že 3G má v ČR mizerné pokrytí a zlepšovat už se nebude. LTE už má v ČR pokrytí daleko lepší jak 3G a nadále se zlepšuje. 3G stagnuje a časem se pohřbí.

   Proto je telefon s LTE jasná výhoda.

  • Presne tak a pritom by stacilo lepe cist a chapat.

   3G vystavba je zastavena a tam kde je Edge se bude upgradovat rovnou na LTE, nebudes-li mit telefon s LTE budes pak tedy mit jen nepouzitelne Edge a 3G ti bude k nicemu., chapeme?

  • Kuban (neregistrovaný)

   Kdo preferuje LTE v době, kdy je všudypřítomný FUP je pak obětí marketingu… Zaprvé, rychlost přenášení dat není pro smartphony vůbec důležitá. Stačí 0,5Mbit a je každý spokojený i na youtube v mobilu, problém je jen odezva a stabilita… 3G je v pořádku EDGE už ne…. Kdo chce LTE, dobře mu tak, přeji mu ještě rychleji vyčerpané FUP než s 3G……. na rychlost mám 100Mbitové domácí UPC…. S vašimi názory nikdy operátory nezlomíte s FUP něco udělat!!!

  • Kuban (neregistrovaný)

   ad LTE: marketingové řeči… K překrytí 3G sítě LTE bude trvat dlouhých let…. Omezená dostupnost 3G je jedna věc, ale katastrofální LTE je věc druhá… Dobré dva roky se ještě vyplatí kupovat 3G zařízení i za předpokladu životnosti zařízení aspoň 4 roky…. Takže nepanikařte a nešiřte žvásty o nesmyslnosti koupě 3G.

   Rozhodně je větší nesmysl platit tisíce Korun za FUP operátorům…. Tyhle náklady daleko převýší cenu nového telefonu!

  • Kuban (neregistrovaný): Tak ještě že LTE není jen o rychlosti:) A rychlost připojení jen o stahovací rychlosti. Tedy nepanikařte, nenechte si namluvit že LTE je jen o rychlosti připojení.

 3. Mirek (neregistrovaný)

  Tak po precteni recenze mi pripadne velmi podobny starsimu Huawei Ascend G700 (no par odlisnosti tam je, ale ne moc). Pokud to tak je, tak muzu jen doporucit (G700 mam cca od brezna minuleho roku a jsem spokojeny).

  Jinak co se tyce starsi verze Androidu, to bych povazoval spis za *vyhodu* (z duvodu zmrveneho pristupu na SD kartu v KitKatu – mam doma Lenovo tablet s KitKatem a musim rict ze bych mnohem radeji JellyBean).

  Na telefonu mam JB 4.2.1 a jsem spokojen. Pokud neco nema minimalne 16 GB vnitrni pameti, tak je JB rozhodne lepsi a KitKatu je lepsi se vyhnout.

  • IceLuke (neregistrovaný)

   Tak to je škoda, že Honor 3C koncem ledna obdrží update na Android 4.4 a EMUI 3.0 :D

  • David (neregistrovaný)

   Co je v KK špatného na přístupu k SD kartě? Není to, „provokativní“ otázka, opravdu se ptám, zajímá mě to. Honor 3C totiž mám a na JB mi to sice dovolí přesunout aplikace na kartu, ale prakticky to funguje tak, že tam přesune jen malý zlomek dat a naprostá většina věcí zůstane v interní paměti – to je podle mě dost na houby. Jak to tedy funguje v KK?

  • Mirek (neregistrovaný)

   > Tak to je škoda, že Honor 3C koncem ledna

   > obdrží update na Android 4.

   Doporucuji vyckat na recenze pred updatovanim. Napr. jestli je mozne zamenit SD kartu s internim ulozistem (jinak receno – instalovat na SD kartu – ja bych se bez toho neobesel).

   Samozrejme – pokud ma treba nekdo treba Android Wear ktere pozaduje Android 4.3 ci vyssi, pak je upgrade uzitecny. Ovsem treba z meho hlediska nic neprinasi. Jednou z hlavnich vyhod KitKatu jsou mensi pametove naroky – ovsem pro telefon s 2 GB pameti je to nepodstatne (jeste se mi nikdy nepodarilo vycerpat celou pamet…).

   A oficialni cesta zpet neni (samozrejme naflashovat si clovek muze co chce, ale s rizikem ztraty zaruky ci jinych problemu).

   Dalsi vec je treba rootovani… Na 4.2.1 jsem spustil FRAMAROOT (normalni APK applikaci) a rootoval. Trivialita co by zvladla i ma babicka. Kdyz jsem se zajimal o root sveho Lenova s KitKatem (Lenovo A7 50L – bohuzel uz z obchodu mel KitKat), tak postup byl podstatne slozitejsi a zahrnoval klasicke flashovani (a s instrukcemi typu – „jdi na tohle ruske forum a stahni si tam tenhle soubor…“ – no radsi jsem neriskoval a nerootoval).

   Nadsene updatovat na nejnovejsi verzi systemu neni vzdy nejlepsi (no, nejen u Androidu, viz Apple problem s iOS 8). Doporucuji premyslet a zjistit si zkusenosti tech kdo uz to udelali.

  • Mirek (neregistrovaný)

   >Honor 3C totiž mám a na JB mi to sice dovolí přesunout

   >aplikace na kartu, ale prakticky to funguje tak, že tam

   >přesune jen malý zlomek dat a naprostá většina věcí

   >zůstane v interní paměti

   Neumoznuje nastavit primarni uloziste na SD kartu (SD karta se pak tvari jako interni uloziste a interni uloziste jako SD karta)?

   U meho Huawei Ascend G700 to jde – a ja pak mam 16 GB na instalaci velkych aplikaci jako Baldur’s Gate atd (OBB soubory se instaluji na SD kartu :-) ). A bez nutnosti rootovat.

   Honor 3C neznam (mam Huawei Ascend G700), jen jsem si myslel, ze kdyz je od Huawei, ze to taky umi…

  • Jo, u toho Honoru to jde taky.

  • David: Tématem není přímo KitKat. Jak známo, tento systém upravuje práva k souborům, nicméně, pokud je aplikace kompatibilní s KitKat, pracuje s pam. kartou dle očekávání (nicméně jen ve své aplikační složce).

   Do věci ale vstupuje výrobce zařízení, na trhu jsou (např. zmiňovaný Lenovo tablet) přístroje, které mají špatně implementovanou podporu KitKat (ale nejen KK, z výroby nebo….)… jak hovoří Mirek, zakoupíte přístroj s JB, aktualizujete na KK a změní se role pam. karty, aplikacím je zakázán přístup na kartu obecně. Již jsme se s tímto také setkali. Uživatelé pak příp. řeší reklamací, kdy aktualizace změní parametry přístroje nebo root pro obnovu funkcí na pam. kartě.

   „Strašákem“ by tak neměl být sytém KitKat, ale daný výrobce.

   Téma se tedy týká aplikačních dat, nikoli aplikací samotných, jiné obdobné téma.

  • Mirek (neregistrovaný)

   > „Strašákem“ by tak neměl být sytém KitKat

   Ale bohuzel taky je a dle me opravnene… Pokud ma clovek plno aplikaci co si bez problem pracovaly s SD kartou v nizsich verzich, tak ho ponekud nastve, ze v KitKatu muzou zapisovat jen do sveho zvlastniho adresare (jinak maji jen read-only pristup)… A clovek to musi obchazet bud externe pres pocitac, nebo pres vestaveny file manager od vyrobce (pokud je – nastesti Lenovo ho ma).

   Neuveritelny opruz…

 4. Mirek (neregistrovaný)

  > ja pak mam 16 GB na instalaci velkych aplikaci jako Baldur’s Gate…

  Mineno tak, ze mam 16 GB SD kartu kterou muzu plne vyuzit… :-)

 5. IceLuke (neregistrovaný)

  Zajímalo by mě kde je ten avizovaný videopohled, ktery je v kapitolách uváděný.

 6. Další tuctovka za dobrý peníz.

 7. Matěj (neregistrovaný)

  To dr_spiritus: Přítelkyni jsem pořídil lumii520 a za 2500 si myslím ze je to velmi slušný foťák za tu cenu průměrný, baterka super (2-3dny) a jediný co se déle spousti jsou hry a fotoaparát.

 8. Dobrý den,

  v Google Play máme hlášenou nemožnost instalace aplikace SmartMaps na tento přístroj. Je pravdou, že je informace z přístroje Honor 3 (hwH30-U10), kdežto článek hovoří o Honor 3c, ale vyhledávač spojuje s daným modelem hwH30-U10.

  Můžeme poprosit nějakého majitele/redakci o zkušební instalaci? Postačuje jen ta, příp. jen spustit a ukončit. Jinak jsme se nesetkali v minulosti s nekompatibilním přístrojem. Děkujeme.

 9. mascarpone1 (neregistrovaný)

  Měl jsem možnost použivat telefon asi tyden a byl jsem snim cnaprosto spokojeny za tu cena nabizi toho opravdu hodně.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).