TOPlist

Recenze DJI Osmo Mobile 7P: propracovaný stabilizátor se selfie tyčkou

DJI Osmo Mobile 7P v recenzi
  • DJI Osmo Mobile 7P nabízí skvělý design, magnetické uchycení a až 10hodinovou výdrž
  • Součástí těla je stojánek i selfie tyč, nově lze přichytit speciální multifunkční modul s osvětlením
  • Nechybí aplikace DJI Mimo, ovládání gesty, ActiveTrack 7.0 nebo bohaté balení

DJI Osmo Mobile 7P je nejnovější přírůstek do řady stabilizátorů pro smartphony od společnosti DJI. Byl navržený tak, aby posunul možnosti mobilního natáčení na vyšší úroveň. Tento tříosý gimbal nabízí multifunkční modul, který umožňuje nativní sledování objektů bez nutnosti použití aplikace DJI Mimo, což rozšiřuje flexibilitu při natáčení.

Další skvělou vychytávkou je vestavěná prodlužovací tyč, která umožňuje pořizovat širší selfie záběry nebo videa z jiné perspektivy. S funkcemi, jako je ActiveTrack 7.0, rychlé rozložení a spuštění, integrovaný stativ a výdrž baterie až 10 hodin, tato novinka představuje komplexní zařízení pro každého, kdo chce dosáhnout profesionálních výsledků při natáčení pomocí smartphonu.

DJI Osmo Mobile 7P se na českém trhu prodává za doporučenou cenu 4 199 Kč včetně DPH. Jaké další funkce tento stabilizátor nabízí a vyplatí se přechod z minulé generace? To a mnohem více se dozvíte v naší podrobné recenzi.

Obsah balení

U dřívějších generací byly k dispozici dvě varianty balení – základní a Combo. Tomu poslední roky odzvonilo a vy tak máte na výběr jednu verzi. Ta je vybavena přiměřeně štědrou sadou příslušenství.

Dji Osmo Mobile 7p a obsah balení
Součástí balení je úložný vak

Kromě samotného stabilizátoru v balení najdete kovovou sponu pro upevnění telefonu, napájecí kabel, ochranný vak (my ho na test bohužel neměli) a multifunkční modul s propojovacím kabelem. Schází snad jen poutko na ruku nebo jiný způsob uchycení telefonu, ale o tom v jiné kapitole.

Konstrukce a design: v těle se ukrývá trojnožka i selfie tyčka

DJI Osmo Mobile 7P se jasně hlásí ke svým předchůdcům, přičemž designově se od sedmé generace téměř neliší. Hlavním vizuálním rozdílem je tmavý šedý odstín. Bystřejší si povšimnou i otočného kovového kolečka na levém boku, které se nám vrátilo z šesté generace. Zachována byla praktická skládací konstrukce, což oceníte zejména při cestování.

DJI Osmo Mobile 7P v tmavě šedé barvě
DJI Osmo Mobile 7P v tmavě šedé barvě

Rozložení gimbalu je otázkou okamžiku a po troše cviku zvládnete i jeho složení stejně rychle. Držení stabilizátoru je velmi pohodlné a ergonomie je na skvělé úrovni – ovládací prvky jsou intuitivně rozmístěné a snadno přístupné.

Již u minulého modelu jsme si mohli pochvalovat integrovanou trojnožku, která velice dobře poslouží jako stativ. Osobně jsem ji měl rozloženou takřka neustále, protože pomáhá lépe rozložit váhu gimbalu, posouvá těžiště blíže k dlani a celkově zlepšuje stabilitu i manipulaci. Vysunutí nožiček je poměrně snadné, zasunutí jde trochu ztuha a určitě si dejte pozor, abyste si neskřípli kůži na ruce.

Kompaktní stabilizátor vhodný na cesty

Model 7P ale přichází s velkou novinkou v podobě výsuvné selfie tyčky. Tu lze ručně vysunout do délky 21,5 cm, což není úplně málo. Tyčka je vyrobena z hliníku a je opravdu hodně pevná a robustní. Teleskopická tyč značně zvětší úhel záběru a ve finále vám gimbal skvěle poslouží i jako menší stativ pro váš smartphone. Vysunuje a zasunuje se poměrně lehce, ale uměl bych si představit i motorický pojezd.

Maximální vysunutí selfie tyčky
Maximální vysunutí selfie tyčky

V otevřeném stavu má gimbal rozměry 288 × 107 × 96 mm, zatímco ve složeném se smrskne na kompaktních 190 × 95 × 46 mm. Díky tomu jej bez problémů uložíte do batohu a snadno přenesete kamkoliv. K pohodlnému používání přispívá i jeho nízká hmotnost, která činí pouhých 368 gramů.

Stabilizátor je navržen pro smartphony s hmotností 170 až 300 gramů, tloušťkou mezi 6,9 a 10 mm a šířkou v rozmezí 67 až 84 mm. Tyto rozměry jsou klíčové zejména pro správné uchycení pomocí magnetické svorky.

Při výběru telefonu je však nutné myslet i na jeho výšku – příliš velká zařízení mohou mít problém s rotací kolem osy gimbalu. Například u modelu Samsung Galaxy S25 Ultra je stabilizace na hraně jeho možností.

Magnetické uchycení

Již od čtvrté generace známe magnetické uchycení smartphonu, které nabízí výrazné usnadnění manipulace. Jsem rád, že se DJI toto řešení zachovává a je zpětně kompatibilní s minulými uchyceními, například kovou „mincí“. Nicméně letošní spona má v sobě integrované piny a žlábek pro připevnění speciální multifunkčního modulu, což je také výrazná novinka.

Magnetické uchycení smartphonu

Spona je lehká, pevná a na spodní straně pogumovaná. Její boční hrany jsou mírně zdrsněné, což zajišťuje lepší stabilitu telefonu. Nevýhodou však je, že nasazení spony nemusí být vždy přesné, což může vést k nutnosti dodatečné kalibrace stabilizátoru. Občas se mi stalo, že telefon se během natáčení mírně natočil nebo posunul. Musím říct, že konkurence nabízí spolehlivější svorky.

Výhodou magnetické nacvaknutí je, že smartphone při příchozím hovoru snadno sundáte a nemusíte tak mít stabilizátor u ucha, nebo pokud chcete mobil používat volně bez nutnosti ho neustále připojovat ke gimbalu. Gimbal se automaticky zapne poté, co jej rozložíte, a pak už jen stačí přicvaknout telefon s již nasazenou sponou.

Kalibrace a vertikální i horizontální použití

Vyvážení telefonu probíhá automaticky po magnetickém přichycení. Pro lepší kalibraci lze využít funkci c aplikaci DJI Mimo (které se podrobněji věnuji v další části), kdy je nutné postavit gimbal na rovný povrch a kalibraci spustit manuálně. Celý proces zabere přibližně 20 sekund.

Kalibrace gimbalu

Pokud by výsledek nebyl podle vašich představ, můžete v aplikaci jemně doladit horizontální natočení. Stabilizátor navíc umožňuje nejen klasické horizontální, ale i vertikální použití smartphonu.

Smartphone ve svislé poloze

Pro rychlou změnu orientace stačí dvakrát stisknout tlačítko „otočení“ a gimbal se automaticky přepne do požadované polohy. Pokud potřebujete natáčet nebo fotografovat blízko u země, lze gimbal otočit „vzhůru nohama“ – stačí ho pootočit po směru hodinových ručiček. Pro návrat do původní polohy pak stabilizátor otočíte stejným směrem.

Stabilizační schopnosti

Hlavní úlohou gimbalu je pochopitelně stabilizovat telefon a zajistit plynulé, profesionálně vypadající videozáběry. Rozdíl mezi natáčením se stabilizátorem a bez něj je patrný na první pohled. Díky tříosému stabilizačnímu systému s výkonnými motorky je smartphone pevně fixován a výsledky jsou skutečně působivé. Doporučuji však během natáčení vypnout vibrace telefonu, protože by mohly narušit plynulost záznamu.

Při chůzi je sice stále znatelné lehké pohupování a občas se může objevit drobné chvění obrazu (což lze dodatečně upravit v postprodukčních programech), ale ve srovnání s ručním natáčením jsou tyto nedokonalosti zanedbatelné. Gimbal obstojí i při běhu a celkově jsem byl s jeho výkonem velmi spokojen. Oproti předchozí generaci jsem však výrazné zlepšení nezaznamenal.

Aplikace DJI Mimo

Klíčovým prvkem stabilizátorů DJI je aplikace DJI Mimo, která umožňuje kompletní správu gimbalu, úpravu a prohlížení pořízeného obsahu a nabízí také užitečné tipy a triky. Párování je velmi jednoduché – stačí zapnout stabilizátor pomocí M tlačítka, aktivovat Bluetooth na smartphonu, spustit aplikaci a gimbal se automaticky připojí. O stabilní a rychlou konektivitu se stará Bluetooth 5.3.

DJI Osmo Mobile 7P v ruce redaktora

Uživatelské rozhraní aplikace připomíná běžnou fotoaplikaci. Na pravé straně obrazovky se nachází přehled všech režimů, mezi kterými lze snadno přepínat. V pravém dolním rohu se nachází přístup do galerie, kde lze ihned prohlížet pořízené snímky a videa. Ikona v levém dolním rohu pak ukrývá nastavení, které je rozděleno do tří sekcí – volby konkrétního režimu, nastavení gimbalu a systémové informace, kde lze například zkontrolovat verzi firmwaru a dostupné aktualizace.

Nastavení stabilizátoru

Možnosti nastavení jednotlivých režimů nejsou příliš rozsáhlé. Většinou lze pouze zapnout přisvětlovací diodu, upravit vyvážení bílé (s výběrem z přednastavených možností jako automatika, slunečno, zataženo, žárovka či zářivka) a zobrazit mřížku. Mnohem podrobnější je však nastavení samotného gimbalu, kde si lze například zvolit režim následování podle vlastních preferencí.

Na výběr je čtveřice režimů. PTF umožňuje, aby telefon plynule sledoval pohyb gimbalu ve všech směrech. PF uzamkne vertikální osu, takže se telefon otáčí pouze vodorovně – směr nahoru a dolů lze ovládat joystickem, což se hodí pro stabilnější záběry. FPV režim odemkne všechny tři osy, což umožňuje i naklánění telefonu do stran a vytváření dynamičtějších záběrů. Poslední možností je SpinShot, který umožňuje otáčení telefonu kolem jeho středu pomocí joysticku a vytváří efektní rotující záběry.

Dále lze nastavit funkci pro boční kolečko, jestli bude provádět zoom nebo ostření. Rychlost zoomu bohužel nenastavíte, ale u joysticku ano. Pro něj lze vybrat si směr pohybu (buď pouze vertikálně, nebo ve všech směrech) a také přiřadit funkci pro trojnásobné stisknutí tlačítka „otočení“ – buď pro rychlé přepnutí mezi foto/video režimem, nebo pro vyvolání Quick Menu s rychlými nastaveními.

Quick Menu a další funkce aplikace

Quick menu je velmi návykové a usnadňuje ovládání gimbalu. Stačí 3× stisknout tlačítko pro „otáčení“, následně lze joystickem vybírat režimy a dokonce i způsob následování u každého z nich. To je skvělá funkce, protože díky ní nemusíte sahat na displej telefonu a můžete se plně soustředit na natáčení.

Další užitečnou funkcí je možnost úpravy jasu scény přímo v aplikaci. Lze jej nejen ručně nastavit, ale také zamknout, což pomáhá dosáhnout konzistentních a profesionálně vypadajících záběrů bez nechtěných změn expozice. Aplikace navíc obsahuje funkci pro zkrášlení, která je dostupná téměř u každého režimu. Dokáže například zúžit krk, prosvětlit obličej, zvětšit oči, vyhladit vrásky a další úpravy, které lze aplikovat i na video.

DJI Mimo: Android vs iOS

Aplikace je dostupná pro Android a iOS, avšak svými funkcemi se na jednotlivých platformách dost liší, což je velká škoda. Já gimbal testoval převážně se svým Galaxy S22. Kamenem úrazu je opět to, že si aplikaci pro Android nestáhnete v oficiálním obchodě Google Play, ale musíte si stáhnout apk soubor na stránkách výrobce. U iOS je naštěstí situace lepší a Mimo se nachází přímo v App Store.

‎DJI Mimo
Cena: zdarma

Na iOS je u videa a fotografování, kromě automatického režimu, dostupný i manuální mód, který toho nabízí vskutku hodně k nastavení (ISO, závěrka, expozice). Na Androidu lze nahrávat video jen při 30 fps, ale v iOS aplikaci je dostupné i snímkování 24, 25 a 60 fps, a to i ve 4K rozlišení. U Androidu také dochází k rapidnímu úbytku baterie ve smartphonu a k většímu zahřívaní celého zařízení. Je vidět, že aplikace pro Android vůbec není odladěná. Smutné, že tohle trvá již od prvních generací.

Osobně mi docela dost vadí, že pro Android uživatele je aplikace do značné míry omezená, ale DJI se zkrátka více zaměřuje na Apple, a to u všech svých produktů. Samozřejmě vám nic nebrání v tom, abyste využívali systémovou aplikaci fotoaparátu nebo jinou aplikaci pro video/foto. Nicméně tím na Androidu přijdete o možnost používat funkční tlačítka (na iOS můžete tlačítka používat i v jiných aplikacích).

Funkce a režimy pro video a foto

DJI Osmo Mobile 7P je primárně určen pro natáčení stabilizovaných videí, ale aplikace DJI Mimo nabízí i řadu dalších kreativních režimů. Jedním z nich je Story, který poskytuje několik šablon pro krátká videa ideální pro sdílení na sociálních sítích, jako je Instagram, Facebook apod.

Použití této funkce je velmi intuitivní – stačí vybrat šablonu, natočit několik krátkých záběrů podle předem daného scénáře a aplikace se postará o zbytek. Automaticky spojí videa dohromady, přidá hudbu a případně i text. Výsledkem je poutavý sestřih, který vypadá profesionálně i bez složitého editování.

Další zajímavou funkcí je Pano, tedy panoramatické snímky. Nabízí tři režimy – 3×3, 240° a CloneMe. První varianta zachytí devět snímků a složí je do jedné detailní fotografie.

Dji 20250316 140050 17 Pano
240° panorama

Druhá vytvoří široký 240° záběr pomocí sedmi snímků.

Dji 20250316 140240 18 Pano
Funkce CloneMe

CloneMe umožňuje zachytit stejnou osobu na různých místech jednoho panoramatického snímku. Funguje tak, že pořídí tři samostatné fotografie v časových intervalech po pěti vteřinách a následně je spojí do jedné scény.

DynamicZoom a motionlapse

Další známou funkcí je Dyna-Zoom, která napodobuje filmový efekt známý jako Hitchcockův efekt (nebo dolly zoom). Jde o optickou iluzi, při níž snímaný objekt zůstává ve stejné velikosti, zatímco pozadí se dynamicky přibližuje nebo oddaluje – v závislosti na zvoleném režimu.

DJI Osmo Mobile 7P při natáčení

Použití je jednoduché: stačí na displeji označit objekt, který chcete sledovat, spustit nahrávání a začít se k němu buď přibližovat, nebo vzdalovat. Algoritmus gimbalu se postará o automatické přiblížení či oddálení scény tak, aby efekt fungoval správně. Výsledky mohou být působivé, ale je nutné počítat s tím, že se využívá digitální zoom, což může vést ke snížení kvality obrazu a ztrátě ostrosti.

Jednou z mých nejoblíbenějších funkcí je Timelapse, který umožňuje pořizovat časosběrná videa v délce od jedné minuty až po pět hodin. Interval snímání lze nastavit od 0,5 do 60 sekund, přičemž můj oblíbený poměr 30 minut/5 sekund vytváří přibližně 12sekundový časosběrný klip. Velkou výhodou je možnost nastavit motionlapse, tedy pohyblivý časosběr. Trasu lze definovat až pomocí čtyř záchytných bodů, ale osobně jsem si vystačil se dvěma – začátkem a koncem. Výsledná videa lze exportovat v rozlišení 720p, 1080p nebo 4K.

Podobnou funkcí je Hyperlapse, což je v podstatě zrychlené video. Typickým příkladem je chůze ulicí, kde okolní lidé a auta plynou výrazně rychleji, čímž se vytváří dojem zrychleného času. Tento efekt se skvěle hodí pro dynamické městské scenérie nebo cestovatelská videa.

ActiveTrack 7.0 a ovládání gesty

Jednou z nejpraktičtějších funkcí je ActiveTrack 7.0, který umožňuje snadné sledování vybraného objektu. Stačí v aplikaci prstem označit osobu, zvíře nebo jiný objekt a stabilizátor se automaticky postará o jeho udržení ve středu záběru. Překvapilo mě, jak spolehlivě to funguje – ať už při natáčení sebe sama, nebo při sledování jiného subjektu bez nutnosti manuálního ovládání.

Smartphone ve svislé poloze

S ActiveTrack úzce souvisí také ovládání gesty, které lze využít jak pro fotografování, tak pro spuštění videa. Na výběr jsou dvě možnosti – buď jen pořídit snímek, nebo nejprve aktivovat sledování a poté pořídit záznam. Stačí se postavit do vzdálenosti přibližně 4 metrů a ukázat gesto otevřené dlaně nebo „V sign“ (písmeno V). Během tří sekund se spustí nahrávání nebo se pořídí fotografie. Tato funkce funguje spolehlivě a gimbal moje gesta rozpoznával bez problémů. Aby vás gimbal začal nebo přestal sledovat, stačí na obou rukách udělat písmeno „L“ a spojit palce.

Samotná kvalita videí a fotografií samozřejmě závisí na použitém smartphonu. Aplikace DJI Mimo poskytuje průměrné výsledky. Největším neduhem je nízký bitrate a tím i snížená celková kvalita. Nativní fotoaplikace ve smartphonu dokáže produkovat kvalitnější záběry. DJI Mimo jsem proto nejčastěji využíval pro timelapse, motionlapse, panorama a příležitostně i pro režim Story.

Multifunkční modul

Pro tyto účely je zde multifunkční modul. Ten umožňuje snadné sledování objektů i bez nutnosti používat aplikaci DJI Mimo. Stačí stisknout spoušť a modul okamžitě zaměří a sleduje pohybující se objekty pomocí nativní fotoaplikace telefonu, aplikací pro živé vysílání nebo jiných fotoaplikací.

Vše opět ovládáte známými gesty. Vše většinou funguje dost dobře. Tohle je pro mě osobně super věc, protože díky tomu nemusím ve většině případů používat DJI Mimo. Multifunkční modul má v sobě také integrované osvětlení. Tomu lze pomocí tlačítek na jeho těle nebo otočným kolečkem na gimbalu měnit intezitu jasu a teplotu barev. Pro oboje máte k dispozici 4 stupně. Musím říct, že svítí poměrně dost výrazně, takže pro natáčení reportáží nebo vlogů při nedostatečném světle úplně ideální.

Modul lze jednoduše připnout pomocí magnetického uchycení s piny. Na svém místě drží pomocí háčků, takže pro jeho sundání je nutné stisknout tlačítko. Aby bylo i nahrávání zvuku zcela bezchybné, lze modul propojit s DJI mikrofony Mic Mini. Spárovat lze hned dva a o jejich stavu připojení jste informováni dvěma diodami na straně. Poté už stačí jen kabelem propojit smartphone s modulem, který tak slouží jako přijímač zvuku a ihned posílá audio do smartphonu.

Funkce jednotlivých tlačítek

Rád bych zde také shrnul funkce jednotlivých tlačítek. Tím nejdůležitějším je tlačítko M. Jeho zmáčknutím se gimbal ihned zapne, delším přidržením ho vypnete. Jedním klikem měníte režimy sledování vaší ruky, což pěkně vidíte na malém barevném displeji. Zde nechybí ani indikace Bluetooth a stavu baterie.

Detail na tlačítka i displej

Uprostřed se nachází spoušť pro ovládání záznamu nebo focení. Spodní tlačítko „otáčení“ má hned tři funkce. Jedním stiskem měníte mezi zadní a přední kamerou, dvojitým stiskem se smartphone přetočí do vodorovné nebo svislé polohy a trojitým zmáčknutím se gimbal přepne do nastavené funkce (video/photo nebo Quick menu).

Tlačítko Trigger se nachází vpředu pod ukazováčkem. Přidržením tohoto tlačítka se zafixuje hlavní kloub, takže telefon bude stále směřovat na stejné místo a nebude reagovat na pohyby rukou. Jedním stiskem lze aktivovat nebo deaktivovat funkci ActiveTrack 7.0, pokud je tato funkce povolena v aplikaci DJI Mimo. Dvojité stisknutí vrátí gimbal do výchozí polohy a trojité přetočí smartphone, takže můžete sebe natáčet zadními fotoaparáty.

Joystick slouží pro ovládání pohybu ramena. Boční kolečko slouží pro zoom nebo ostření, což lze měnit jeho prostým zmáčknutím. Na můj vkus by mohlo kolečko mít jistější otáčení, například by neškodil nějaký menší odpor, abych cítil jednotlivé otočky. Také mi v nastavení chybí možnost měnit si jeho citlivost.

Výdrž až 15 hodin na jedno nabití

Uvnitř gimbalu se nachází akumulátor s úctyhodnou kapacitou 3 350 mAh, který podle výrobce zvládne až 10 hodin provozu. Během testování jsem se dostal na výdrž okolo 9 hodin, což je i tak skvělý výsledek. Troufám si tvrdit, že pro většinu uživatelů to bude naprosto dostačující.

Redaktor natáčí s gimbalem

Baterie se dobíjí přes USB-C konektor, který je umístěný na boku zařízení. Rychlost nabíjení závisí na použitém zdroji – já jsem využíval 15W adaptér od smartphonu a z nuly na 100 % trvalo nabíjení přibližně dvě hodiny. Bohužel to není nejrychlejší doba, ale na druhou stranu díky dlouhé výdrži baterie nebudete muset gimbal nabíjet příliš často.

Velkou výhodou je možnost využití gimbalu jako powerbanky. USB-C portem totiž můžete nabíjet váš smartphone během natáčení. Nabíjecí výkon je 7,2 V, což znamená, že může nouzově dobít smartphone nebo jinou drobnou elektroniku.

Závěrečné hodnocení

DJI Osmo Mobile 7P je vysoce kvalitní a kompaktní stabilizátor, který přináší plynulé a profesionálně vypadající záběry i pro běžné uživatele. Díky tříosé stabilizaci, pokročilým režimům natáčení a snadnému ovládání je ideální jak pro vlogery, tak tvůrce obsahu na sociálních sítích. Funkce ActiveTrack 7.0, DynamicZoom, Timelapse, panorama či Story poskytují široké kreativní možnosti, zatímco rychlé menu a multifunkční modul umožňují flexibilní použití bez nutnosti neustálého využívání primární aplikace.

DJI Osmo Mobile 7P

Aplikace DJI Mimo nabízí přehledné rozhraní s množstvím nastavení, i když kvalita výstupu u foto a video režimů může někdy záviset na konkrétním smartphonu. Zejména Android smartphony jsou ochuzeny o vyšší fps nebo i manuální režim. Celkové používání aplikace je dosti špatné i z hlediska občasných záseků nebo i velkého vytížení smartphonu a rapidního úbytku energie.

Výdrž baterie dosahuje skvělých 10 hodin, což je více než dostačující i pro delší natáčecí dny. Možnost využití gimbalu jako powerbanky je praktickým bonusem. Líbí se mi praktická integrovaná trojnožka a řada uživatelů jistě ocení i selfie tyč. Praktické je i magnetické uchycení, i když svorka nepatří k nejlepším a smartphone mi v ní nedržel zcela jistě.

I s cenou 4 199 Kč je DJI Osmo Mobile 7P jedním z nejlepších gimbalů na trhu, který uspokojí jak začátečníky, tak pokročilé tvůrce videí. Stabilizace je špičková, funkce inteligentního sledování objektů fungují spolehlivě a jednoduché ovládání dělá z tohoto modelu skvělou volbu pro každého, kdo chce posunout svou mobilní videoprodukci na vyšší úroveň.

DJI Osmo Mobile 7P

Osmo Mobile 7p 2png
9

Design a konstrukce

9.4/10

Stabilizační schopnosti

8.9/10

Mobilní aplikace

8.2/10

Funkce a výbava

9.1/10

Výdrž baterie

9.6/10

Klady

  • vzhled, zpracování, skládací konstrukce, hmotnost, rozměry
  • magnetické uchycení smartphonu
  • plno funkcí, timelapse, Story, ActiveTrack, ovládání gesty
  • stabilizační schopnosti
  • multifunkční modul
  • trojnožka a selfie tyč v těle

Zápory

  • smartphone se ve svorce může naklonit
  • aplikace DJI Mimo pro Android není optimalizovaná
  • není voděodolný
Autor článku Petr Uhlíř
Petr Uhlíř
Student ČVUT, Fakulty elektrotechnické a studijního programu Softwarové inženýrství a technologie. Milovník mobilních zařízení a nových technologií. Mezi mé záliby patří grafika a florbal. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku