Recenze aplikace mBenzin.cz pro Windows Phone: Kde nejlevněji natankovat?

mBenzin.cz je nová česká aplikace pro Windows Phone, se kterou získáte přehled o tom, kde nejlevněji natankovat pohonné hmoty. Chystají se také verze pro další operační systémy.

V tomto článku si představíme aplikaci mBenzin.cz pro Windows Phone, která nám může pomoci ušetřit na pohonných hmotách pro naše plechové miláčky. Pamatujete si na aplikaci PumpDroid, kterou jsme recenzovali před několika měsíci? Pro PumpDroid zde vzniká významná konkurence, kterou ocení především uživatelé ostatních platforem. Princip obou aplikací je velmi podobný a jednoduchý – pokud se dostanete do blízkosti čerpací stanice, můžete do aplikace opsat aktuální ceny pohonných hmot či se podívat, zda není poblíž nějaká levnější možnost. Asi není potřeba připomínat, že data jsou do aplikace přidávána uživateli a tak záleží jen na množství uživatelů a jejich ochotě, jak budou data aktuální a přesná.

   

mBenzin.cz je aplikací zatím pouze pro platformu Windows Phone, ale na verzích pro další platformy se pilně pracuje. Díky specializaci společnosti Mobildrive.cz na přístroje Nokia se aplikace prvně objeví právě na operačních systémech pohánějící zařízení této společnosti – aplikace pro Symbian už je ve schvalování, ale bude připravena i pro Meego a v ořezané verzi i pro zařízení Nokia řady S40 a Asha. Do konce letošního roku bychom se měli dočkat podpory zařízení s Androidem i iOS. Pokud však zatím nemáte podporované zařízení, tak nezoufejte. Vše si můžete prohlédnout a vyzkoušet i na webu mBenzin.cz, kde budete při přístupu z mobilního zařízení automaticky přesměrováni na mobilní verzi.

 

Během poslední aktualizace webu došlo k přidání funkce, kterou v aplikaci zatím nevyzkoušíte. Jedná se o plánovač tras. Stačí zadat výchozí a cílové místo vaší cesty a snadno zjistíte, kde se po cestě nachází čerpací stanice a kde můžete natankovat nejlevněji. Autoři mají v plánu neustále přidávat nové funkce a již nyní můžeme prozradit, že si budete moci vést evidenci vašich tankování a tato data budou moci být sdílena nejen mezi platformami, ale i webem samotným. Zároveň se dočkáme možnosti filtrovat ceny podle typu paliva či sítě čerpacích stanic. V současné době se v databázi nacházejí pouze čerpací stanice na území České republiky, ale už nyní se hlasitě mluví o rozšíření na Slovensko.

A co vlastně aplikace umožňuje? Ihned po spuštění se vám zobrazí malá mapa a seznam nejbližších čerpacích stanic. Aniž byste museli někam klikat, tak rovnou vidíte cenu pohonných hmot u těchto pump. Na další záložce můžete zjistit, kde je v širším okolí možnost nejlevnějšího tankování. U cen pohonných hmot rovnou vidíte, zda je cena aktuální či staršího data. Také je možno kliknutím do seznamu zobrazit detaily, kde jsou vypsané ceny dalších pohonných hmot i s datem zadání, případně podrobné informace o čerpací stanici (adresa, vzdálenost od aktuální polohy, otevírací doba, telefonní číslo či webová adresa a v neposlední řadě i GPS souřadnice). Zároveň je možné jednotlivé pumpy ohodnotit či si prohlédnout hodnocení ostatních. Kromě rychlého přístupu k nejbližším a nejlevnějším stanicím jsou v aplikaci připraveny speciální záložky pro LPG a palivo E85. Pokud by vám v databázi chyběla čerpací stanice, tak jí můžete jednoduše přidat, stejně tak můžete u současných položek v databázi nahlásit chybné informace.

 

Pokud vás aplikace zaujala, tak doporučujeme sledovat projekt na Twitteru či Facebooku, kde vás budou autoři informovat o novinkách a o vydání nativních aplikací pro další platformy. Vyzkoušejte aplikaci sami nebo mrkněte na webové stránky mBenzin.cz, kde najde stejnou funkcionalitu. Přidávat aktuální data má smysl nejen z důvodu, že pomůžete dalším uživatelům, ale dokonce došlo k dohodě mezi mBenzin.cz a webem Penize.cz, kde můžete sledovat vývoj cen pohonných hmot. V současné době se tam zobrazují data od společnosti CCS, ale brzy se to změní právě na data z mBenzin.cz.

-

Používáte aplikaci mBenzin.cz nebo PumpDroid? Co říkáte na podobné aplikace? Myslíte si, že by bylo přínosné, kdy se autoři obou aplikací dohodli na nějaké formě spolupráce a nekonkurovali si?

Autor článku
Tomáš Kápl
Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku