Realme se daří, poprvé se dostalo mezi 6 nejprodávanějších značek světa

Realme GT Master 5

Značka Realme pronikla v globálním žebříčku mezi šest největších dodavatelů chytrých telefonů. Ukázala to nejnovější data od společnosti Counterpoint z období od třetího čtvrtletí 2018 do druhého čtvrtletí 2021. Mezi šest největších značek se Realme dokázalo dostat za tři roky. Značka, která začínala v Šen-čenu jako malý výrobce smartphonů, se tak stala zdatným vyzývatelem největších hráčů.

Nejúspěšnější bylo Realme ve druhém čtvrtletí letošního roku na Filipínách a v Bangladéši, v Česku se ve stejném období dostalo stejně jako třeba v Indii a v Rusku na čtvrté místo. Celkově bylo Realme podle objemu dodávek v Evropě páté. Další významný mezník zaznamenalo Realme v srpnu. Podle údajů výzkumné firmy Strategy Analytics se stalo značkou, která pokořila nejrychleji v historii hranici 100 milionů  smartphonů dodaných na globální trh.

realme shipments
Počty expedovaných smartphonů (zdroj: Counterpoint Research)

Velký důraz Realme klade na produkty s podporou 5G. Jejich podíl na dodávkách stoupl z 8,8 % v prvním kvartálu na 15,9 % ve druhém kvartálu. Tím se podle údajů Counterpoint Market Monitor Service dostalo na třetí příčku. Dalším cílem společnosti je „stomilionový double“ – dodání dalších 100 milionů telefonů na globální trh do konce roku 2022 a dosažení stejného milníku v kalendářním roce 2023.

Realme chce nyní optimalizovat produktové řady a prohloubit svou technologickou nabídku. Klíčovým prvkem nové strategie se stanou vlajkové modely z rodiny Realme GT. Na SMARTmanii jsme nedávno testovali poslední novinku v podobě smartphonu Realme GT Master Edition a také stylový model Realme GT 5G.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku