Realme Pad X: slušně vybavený tablet s 2K displejem, stylusem a klávesnicí

Realme Pad X 2

Realme v tomto týdnu představilo svůj třetí tablet. Po úspěšném modelu Realme Pad a kompaktním Realme Pad Mini přichází se zatím nejlépe vybaveným kouskem, který se jmenuje Realme Pad X. Nejedná se sice o nejvybavenější tablet na trhu, přesto by mohl potěšit náročnějšího uživatele.

Realme Pad X 1

Realme Pad X má 11″ displej, který potěší přiměřenou hmotností 499 gramů a tloušťkou 7,1 mm. Poslední hodnota ale neplatí pro oblast fotoaparátu, který vystupuje ze zad. Přestože je součástí obdélníkového fotomodulu, obsahuje pouze jednu čočku, za kterou se skrývá fotočip s rozlišením 13 megapixelů. Druhý fotoaparát se pak nachází na přední straně. Má rozlišení 8 megapixelů a disponuje obdobou funkce Center Stage z jablečných zařízení, tedy dokáže upravovat záběr podle toho, kdo a kde se v něm zrovna zachází.

Realme Pad

Čelní strana patří primárně displeji, který se pyšní rozlišením 2 000 × 1 200 pixelů, poměrem stran 5:3 a maximálním jasem 450 nitů. Bohužel se jedná „pouze“ o IPS panel se základní obnovovací frekvencí 60 Hz. Lze jej ovládat i stylusem s rozpoznáváním různých úrovní tlaku, bohužel jej však nenajdete v základním balení. Lze jej magneticky připevnit na plochý bok tabletu, odkud se zároveň nabíjí.

Druhým zajímavým dokoupitelným příslušenstvím je klávesnicový kryt se stojánkem, jehož klávesy mají poměrně vysoký zdvih 1,3 mm. Obejít se ale budete muset bez touchpadu, který už se do něj nevešel.

Realme Pad X 1

Realme Pad X pohání čipset Qualcomm Snapdragon 695. Operační paměť má kapacitu 4 nebo 6 GB, však lze ji virtuálně navýšit o dalších 5 GB. Systém si ukousne pár gigabajtů z úložiště o velikosti 64 nebo 128 GB, které lze navíc rozšířit paměťovou kartou.

Energii si tablet bere z 8340mAh akumulátoru, který má zajistit až 19 hodin přehrávání videa, nebo 18 hodin čtení. Maximální nabíjecí výkon činí 33 wattů, přičemž díky podpoře zpětného nabíjení přichází v úvahu i použití jako powerbanka.

Na Realme Pad X běží operační systém Android s prostředím Realme UI 3.0, které přináší spoustu zajímavých tabletových funkcí: spouštění dvou aplikací bok po boku, přetahování obsahu mezi dvěma aplikacemi, podporu plovoucích oken nebo speciální čtecí režim, který má navozovat podobný pocit, jaký zažívají majitelé čteček elektronických knih.

Cena a dostupnost

Realme Pad X půjde do prodeje nejprve v Číně, kde bude k mání ve třech barvách: modré, černé a pak speciální zelené se šachovnicovým vzorem v levém pruhu zad pod fotoaparátem. V konfiguraci 4/64 GB přijde na 1 299 čínských jüanů (asi 5 400 korun s DPH), varianta 6/128 GB bude stát 1 599 čínských jüanů (asi 6 700 korun s DPH). Za stylus si připlatíte 499 čínských jüanů (asi 2 100 korun s DPH), za klávesnicový kryt 399 čínských jüanů (asi 1 700 korun s DPH). Prodej bude zahájen 31. května, o dostupnosti na našem trhu zatím nemáme žádné informace.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku