Realme Pad Mini přichází. Probudil Apple zájem o malé tablety?

realme pad mini a

Realme je ve světě tabletů úplným nováčkem, na svém kontě má zatím pouze Realme Pad z loňského září. Jedná se o povedenou prvotinu, neboť ve své cenové kategorii okolo 5 tisíc korun nemá příliš velkou konkurenci. Čínský výrobce se namlsal úspěchem a zkouší své štěstí znovu, tentokráte v kategorii malých tabletů, kterou před nedávnem oživil iPad mini. Chce se Realme svézt na jablečné vlně?

Realme Pad Mini 1

Realme Pad Mini: elegantní, ale jednoduchý tablet

Představená novinka na první pohled zaujme subtilním tělem – v pase má pouhých 7,6 mm a ani půdorysné rozměry 211,8 × 124,5 mm nejsou nijak přehnané. Hmotnost je pak příjemných 372 gramů. Může za to kombinace 8,7″ displeje s rozlišením 800 × 1 340 pixelů a tenkých rámečků okolo. Škoda jen že nejsou symetrické – ty na kratších stranách jsou o něco tlustší.

realme pad mini

Do jednoho tlustšího rámečku se podařilo vměstnat 5Mpx kamerku se světelností f/2.2. Realme očividně počítá s tím, že tablet budete držet převážně na výšku. Druhý fotoaparát se pak nachází v levém horním rohu a jedná se o 8Mpx kameru se světelností f/2.0, bohužel bez přisvětlovací diody.

Tablet pohání čipset Unisoc T616 s osmijádrovým procesorem a grafickým čipem Mali-G57 MP1. Poskytuje přibližně stejný výkon jako MediaTek Helio G80 ve větším tabletu Realme Pad, takže na hraní tento tablet vhodný nebude – v benchmarku AnTuTu Unisoc T616 sbírá hodnoty okolo 230 tisíc bodů. Čipset je svázán se 3 nebo 4 GB RAM, zatímco úložiště může dosahovat kapacity 32 nebo 64 GB, naštěstí s možností dodatečného rozšíření paměťovou kartou.

Realme Pad Mini 2

Bezdrátovou konektivitu zajišťují Wi-Fi 5 a Bluetooth 5.0, k dispozici budou i varianty se slotem na SIM a podporou LTE. Kabelem pak připojíte jak klasická drátová sluchátka s 3,5mm jackem, tak především USB-C nabíječku. V balení se nachází adaptér s výkonem 18W, dobít interní 6400mAh baterii by tak nemělo trvat příliš dlouho.

Cena a dostupnost

Podle parametrů je jasné, že Realme Pad Mini není přímou konkurencí pro iPad mini, ale že míří na ty méně náročné. To také potvrzuje prodejní cena, která je u LTE variant stanovena na 9 990 PHP (asi 5 250 korun s daní) za variantu 3/32 GB, popř. 11 990 PHP (asi 6 350 korun s daní) za kombinaci 4/64 GB. Kolik bude stát verze bez LTE připojení zatím nevíme. V tuto chvíli je tablet dostupný pouze na Filipínách, avšak prodej očekáváme i v dalších zemích.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku