Domů » Bleskovky » Realme Narzo 30A míří do Česka. Agresivní cenu doplní slušná výdrž

Realme Narzo 30A míří do Česka. Agresivní cenu doplní slušná výdrž

Čínská značka Realme se na našem trhu etablovala poměrně dobře. Tradiční českou nedůvěru v nová jména telefony od Realme překonaly díky nízkým cenám v kombinaci se špičkovými parametry, které v mnohých případech způsobily malé zemětřesení ve svých segmentech trhu. Své by o tom mohl vyprávět například smartphone Realme 7.

Realme Narzo 30A 7
Realme Narzo 30A

Nyní na náš trh míří další telefon z dílny Realme s názvem Narzo 30A. Řada Narzo není u nás příliš známá, ale zaměřuje se na mladé uživatele smartphonů se zálibou v mobilních hrách, typicky z generace Z.

„Telefony z řady Realme Narzo 20 si získaly velkou oblibu hlavně u milionů mladších uživatelů, které oslovila kombinace herního výkonu, velké baterie, rychlého nabíjení a nízké ceny. Série Narzo 30 zdědí nejlepší vlastnosti svých předchůdců a přidá zase něco navíc. Tím pomůže naše silné postavení mezi mladými po celém světě ještě upevnit,“ říká Madhav Sheth, viceprezident a CEO Realme pro Evropu a Indii.

Displej dostal úhlopříčku 6,5″ a rozlišení HD+, uvnitř poté najdeme osmijádrový procesor MediaTek Helio G85 s grafikou Mali-G52, 3 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti s možností rozšíření až o dalších 256 GB. Na zadní straně najdeme dvojici fotoaparátů, konkrétně hlavní 13Mpx objektiv a druhý 2Mpx monochromatický snímač. Nechybí ani čtečka otisků prstů. O dostatek energie se postará 6000mAh baterie s podporou 18W nabíjení.

Realme Narzo 30A 8
Realme Narzo 30A

Telefon Realme Narzo 30A přichází na český trh ve variantě 3+32 GB a barevném provedení Laser Blue a Laser Black. Od 5. července je v prodeji za 2 899 Kč.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Když porovnávám parametry tak je to podstatě Redmi 9 a to i cenou. Rozdíly vidím asi jen v tom, že Realme má o 1000 mAh víc, Xiaomi bude mít asi trošičku lepší fotítko. Rozhodně to vypadá jako dobrá alternativa pro lidi, co nesnáší MIUI 👍

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).