Realme GT 2 Explorer Master: vypadá jako dobrodruh, ale potěší i mobilní hráče

Realme GT2 Explorer Master 1 1

Smartphone Realme GT 2 Pro dostává nového sourozence. Čínský výrobce představil ve své domovině model GT 2 Explorer Master, který bude plnit roli vlajkového modelu. Oproti svému předchůdci dostal výkonnější čipset, rychlejší nabíjení a také originální líbivý vzhled zad, který navrhl čínský módní designér Jae-Jung.

Realme GT2 Explorer Master 10

Kapesní kufřík z koženky

Jae-Jung se při svém návrhu patrně inspiroval loňským smartphonem Realme GT Master Edition, který vzešel z pera japonského designéra Naota Fukusawy a připomínal skořepinový kufr. I model GT 2 Explorer Master vypadá zezadu jako cestovní zavazadlo, tentokráte však z béžové koženky, kterou ohraničuje hnědý rám s falešnými šrouby v rozích. K dispozici ale také budou klasičtější varianty se skleněnými zády v bílé a černé barvě.

Realme GT2 Explorer Master 2 1

Přední stranu telefonu vyplňuje 6,7″ AMOLED displej s rozlišením Full HD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz (dotyková vrstva má frekvenci 360 Hz). Zobrazovač pokrývá celý barevný prostor DCI-P3, o jeho hladký běh a co nejnižší spotřebu se stará dedikovaný čip X7, který dokonce dokáže ve hrách extrapolovat snímkovací frekvenci z 30 na 120 Hz. Do displeje je zabudována čtečka otisků prstů, nahoře uprostřed se pak nachází otvor pro 16Mpx selfie kamerku.

Realme GT2 Explorer Master 3 1

Z levého horního rohu zad vystupuje obdélníkový fotomodul obsahující tři fotoaparáty:

  • 50Mpx hlavní s optickou stabilizací a světelností objektivu f/1.88
  • 50Mpx širokoúhlý s úhlem záběru 150° a světelností f/2.2
  • 2Mpx makro

Dobře maskovaný herní telefon

Srdcem Realme GT 2 Explorer Master je čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, který zabezpečí pořádnou porci výkonu i v těch nejnáročnějších hrách. Telefon se sice netváří jako herní, ovšem nenechte se zmást – výrobce dovnitř osadil výkonnou chladící jednotku tvořenou dvěma výparníkovými komorami. Kromě toho hliníkový rám (který zároveň plní funkci antény) obsahuje dvě dotykové plošky, které lze v mobilních hrách využít jako triggery. V prostředí Realme UI 3.0 založeném na Androidu 12 je k dispozici i speciální herní režim Realme GT Mode 3.0.

Telefon si bere energii z 5000mAh akumulátoru, který lze díky podpoře výkonného 100wattového nabíjení dobít z nuly na 100 procent za pouhých 25 minut. Díky GaN nabíječce má vydržet 1 600 úplných nabíjecích cyklů, než se jeho kapacita sníží na 80 procent. Bezdrátové nabíjení bohužel chybí, stejně tak na telefonu nenajdete 3,5mm port na sluchátka či slot na paměťové karty.

Realme GT2 Explorer Master 11

Cena a dostupnost

Realme GT2 Explorer Master půjde do prodeje 19. července, zatím však pouze v Číně. Ceny jednotlivých paměťových konfigurací jsou následující:

  • 8/128 GB vyjde na 3 499 CNY (asi 15 300 korun vč. DPH)
  • 8/256 GB přijde na 3 799 CNY (asi 16 600 korun vč. DPH)
  • 12/256 GB bude stát 3 999 CNY (asi 17 400 korun vč. DPH)

O dostupnosti za hranicemi Číny se v tuto chvíli neuvažuje.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku