Domů » Bleskovky » Razer Phone v mučírně: ustojí týrání hroty, ohněm a ohybem?

Razer Phone v mučírně: ustojí týrání hroty, ohněm a ohybem?

Jedním z nečekaných překvapení ve světě smartphonů se pro letošní rok stal herní supersmartphone Razer Phone. Ten sice nezaujme nejtenčími rámečky kolem displeje či subtilním tělem, za to však nadchne vysokým výkonem, obrazem a zvukem. Jak si ale poradí v testu na mechanickou odolnost? To se snažil zjistit ve svém tradičním trojtestu youtuber JerryRigEverything.

Razer Phone Durability test - Scratch BURN and BEND tested!

Jeho test začíná tradičně torturou ostrými a různě tvrdými předměty. Ochranu displeje má na starosti sklo Gorilla Glass, takže není divu, že Razer Phone obstál podobně jako většina konkurentů – hrot s tvrdostí 5 podle Mohse ještě ustojí, „šestka“ se už se do něj nenávratně podepíše. O něco horší je ochrana hlavního fotoaparátu, který poskytuje menší ochranu. Tělo telefonu je zhotoveno z kovu, a to včetně tlačítek, na rozdíl od nedávno testovaného OnePlus 5T se do zad dokáží permanentně podepsat i klíče; kryt tak bude zřejmě nutností.

Razer Phone má klasický LCD displej, což znamená, že se po přímém kontaktu s ohněm dokáže „uzdravit“. Z čeho se však uzdravit nedokáže, je pokus o ohnutí – i přes celokovové tělo se telefon dokáže nevratně prohnout, což však zjevně nemá na jeho fungování vliv. Jeho předchůdce Nexbit Robin dopadl mnohem hůře – zlomil se jako tatranka.

Nextbit Robin Bend Test FAIL - Durability test

JerryRigEverything si v testu také povzdechl nad tím, že Razer Phone nedisponuje 3,5mm jackem na sluchátka. Tento fakt v tomto týdnu ředitel společnosti Razer obhajoval tím, že jeho implementace by ubrala na ve vnitřních prostorách tolik místa, že by musela být omezena kapacita akumulátoru o více 500 mAh. Jeho osazení by také mělo neblahý vliv na odvod tepla a na další blíže nespecifikované věci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).