Domů » Bleskovky » Razer Phone 2 přijde v září, dočkáme se i Projektu Linda?

Razer Phone 2 přijde v září, dočkáme se i Projektu Linda?

Minulý rok vstoupil známý výrobce herního příslušenství Razer i na trh smartphonů a vypadá to, že se v této oblasti hodlá angažovat nadále. Podle nepotvrzených informací z interních zdrojů firmy bude Razer Phone 2 uveden letos v září, dá se tedy očekávat představení na berlínském veletrhu IFA, který se koná na přelomu srpna a září.

Razer Phone je herní supersmartphone. Má 120Hz IGZO displej, 8 GB RAM a zvuk THX

Žádné konkrétní informace o parametrech připravovaného modelu zatím nemáme, ale je pravděpodobné, že se bude jednat opět o telefon zaměřený silně na hry. Je však možné, že se dočkáme změny designu, který je například kvůli velkým rámečkům displeje zřejmě nejslabším článkem celého přístroje.

Co je ovšem zajímavější než samotná nová generace telefonu jsou spekulace, že bychom se mohli dočkat i představení „notebooku“ Project Linda. Když byla Linda představena na CESu, byl projekt chápán jako technologické demo, jehož komerční uvedení není ani jisté. To si myslel i známý technologický YouTuber Marques Brownlee, který zveřejnil tweet, v němž dával reálnému uvedení Lindy šanci 3/10. Na tweet ale překvapivě odpověděl CEO Razeru Min–Liang Tan s tím, že „si myslí, že ohledně toho může něco udělat“.

Linda od Razeru udělá z vašeho smartphonu notebook

Teorii o uvedení Lindy nahrává i informace, že v Razeru prototyp projektu dokázali vyvinout během necelých tří měsíců, přičemž designové práce trvaly pouhý měsíc. A nutno říct, prototyp už byl relativně funkční a dobře vypadající. Není tedy rozhodně vyloučené, že inženýři Razeru dokáží do září vytvořit finální variantu. Rozhodnutí má údajně padnout v nejbližších dnech, veřejně se ho ale pravděpodobně nedozvíme.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).