Linda od Razeru udělá z vašeho smartphonu notebook

Myšlenka udělat z výkonného smartphonu „plnohodnotný“ počítač není nikterak revoluční, nejdál ji v praktickém využití dotáhl zatím asi Samsung se svou dokovací stanicí DeX. Ta umožňuje připojit vlajkové lodi společnosti ke klávesnici, myši a monitoru a následně využívat modifikované prostředí Androidu. Do budoucna se chystá dokonce možnost instalace plnohodnotných desktopových distribucí Linuxu.Nepřehlédněte

Samsung získal ochrannou známku na Dex Pad, novou dokovací stanici pro Galaxy S9/S9+

Trochu jinak k využití svých (resp. aktuálně svého) smartphonu přistupuje Razer, který na CESu představil Project Linda. Jedná se o jakousi schránku notebooku připomínající vzhledově Razer Blade Stealth. Prototyp je vybaven 13″ LCD s rozlišením 2 560 × 1 440 px a obnovovací frekvencí 120 Hz, podsvícenou klávesnicí, USB–C portem, klasickým USB portem, audio jackem, 200GB úložištěm a baterií s kapacitou 53,6 Wh.

Telefon se umisťuje na místo touchpadu, jehož náhradu také v tomto režimu představuje. V prohlubni je připojen k USB–C portu, který kromě nabíjení a přenosu dat slouží také jako jednoduchý mechanický zámek proti vyklouznutí. V těle „notebooku“ je i výklenek umožňující přístup ke čtečce otisků prstů, která je umístěna u Razer Phonu na boku, což je poněkud nepraktické při použití v tomto režimu.Nepřehlédněte

Razer Phone je herní supersmartphone. Má 120Hz IGZO displej, 8 GB RAM a zvuk THX

Celý projekt je zatím ve fázi prototypu a o jeho budoucnosti není doposud zcela rozhodnuto. Do případné ostré varianty by společnost ráda zapracovala také HDMI port pro připojení externího monitoru a dispej „notebooku“ by ráda učinila dotykovým. Uvažuje se také o tom, že pokud by byla k Lindě připojena myš, touchpad v podobě telefonu by změnil svou funkci a stal se sekundárním informačním displejem.

Největší problém ale je podpora her v tomto režimu, které by musely patrně adoptovat speciální API Razeru pro běh v desktopovém prostředí. Hry jsou totiž pro uživatele Razer Phonu na prvním místě, ovšem společnost zřejmě aktuálně nemá dostatečně velkou Android divizi pro prosazení tohoto API do většiny her.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku