Domů » Bleskovky » Samsung získal ochrannou známku na Dex Pad, novou dokovací stanici pro Galaxy S9/S9+

Samsung získal ochrannou známku na Dex Pad, novou dokovací stanici pro Galaxy S9/S9+

Korejský gigant Samsung v tomto čtvrtletí představí nové vlajkové smartphony Galaxy S9 a S9+, které posunou loňskou generaci ve všech oblastech o malý krůček dál – dostanou vyšší výkon, lepší fotoaparáty, a ještě tenčí rámečky okolo displeje. Kromě toho u nich Samsung vylepší režim DeX, umožňující připojit k telefonu monitor, klávesnici a myš a používat jej jako počítač. Pro tento účel dokonce Samsung připravuje zcela novou verzi dokovací stanice.

Tu pod názvem DeX Pad zaregistroval Úřad Evropské unie pro dušení vlastnictví (EUIPO). V přihlášce ochranné známky je popsáno zařízení a software umožňující promítat obsah z obrazovky mobilního zařízení na displeje za pomoci počítačových periferií a bezdrátových sítí. Dokonce se spekuluje, že by DeX Pad mohl fungovat zcela bezdrátově, jednak jako dobíjecí podložka, bez kabelů by ale také mohl putovat samotný obraz, patrně díky Miracastu či jiné vlastní proprietární technologii.

DeX Pad by měl oproti současnému doku umožňovat připojení telefonu „naležato“, aby bylo možné displej telefonu použít jako touchpad či klávesnici. Toto příslušenství bude zřejmě představeno koncem února společně se smartphony Galaxy S9 a S9+, je možné, že jej Samsung bude přikládat k předobjednaným telefonům zdarma.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Toto je cesta. Ale nie s tymto OS.
  Pripojit device bezdratovo a nabijat je buducnost.
  Ak by MS bol na arme rychlostne ok a pojdu x86 a cena bude ok, ma sancu v business a postupne aj v laickej sfere sa presadit. verim ze buducnost patri jednemu osobnemu PC/mobilu/tabletu. Len neverim ze uz nastal cas. Technika chyba.

  • Presne tak, toto je cesta. Aj technika by bola keby chceli, ale čo potom všetky tie tablety, malé notebooky, 2v1 a podobné výmysli… Kto by to potreboval a kupoval keď by stačila pasívna zostava za 1/3 ceny a do nej šupnem telefón…

  • To tak skoro nebude, lebo baterie …

  • Ano je to cesta ALE NE tímhle způsobem, aby to uměly JEN zařízení od Samsungu. Správně by tohle měla zvládat VŠECHNA zařízení a ta dokovací stanice by měla stát tak max 500 a ne nějaké až trapně přemrštěné ceny.

  • Proboha, ukaž mi pro PC USB replikátor portů za 500,-… To je zase materiál:(

  • Nejen na čínských obchodech ale i na Amazonu apod. se svého času prodávaly dokovačky na telefony s výstupy na HDMI, USB, slotem na SD Kartu, MicroUSB na nabíjení a to za nějakých 450 zhruba…

  • Jako že za šestinu ceny? Pak se nediv, že to má „funkčnost“, jakou to má…

  • No problém je jen software, který snad žádný neexistuje v odladěné podobě a navíc to obecně nikdo moc nedělá (já vím akorát o Leena Desktop a Sentio Desktop – to druhé je ale asi vázané na jejich hardware resp. dokovačku).

  • O SW vůbec nejde. Jde o to rozbočit USB 3.1 na DP, USB, audio, apod. Což vyžaduje nějaké HW příp. licencování (pokud HDMI). A to za pětikilo tady prostě nikdo neprodává.

  • No u MicroUSB to šlo i pod petikilo a to bylo USB 2.0… řekl bych, že se časem objeví za rozumnou cenu i na USB-C – zatím jsem našel nejlevnější jen i-Tec hub za 800 :-/ A o SW jde PŘEDEVŠÍM. Huby/doky existují, ale Android s tím musí umět nějak nativně pracovat v nějaké solidní použitelnosti, jinak to samozřejmě nemá smysl…

  • :-D :-D tyhle naivne deti…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).