Domů » Bleskovky » Samsung získal ochrannou známku na Dex Pad, novou dokovací stanici pro Galaxy S9/S9+

Samsung získal ochrannou známku na Dex Pad, novou dokovací stanici pro Galaxy S9/S9+

Korejský gigant Samsung v tomto čtvrtletí představí nové vlajkové smartphony Galaxy S9 a S9+, které posunou loňskou generaci ve všech oblastech o malý krůček dál – dostanou vyšší výkon, lepší fotoaparáty, a ještě tenčí rámečky okolo displeje. Kromě toho u nich Samsung vylepší režim DeX, umožňující připojit k telefonu monitor, klávesnici a myš a používat jej jako počítač. Pro tento účel dokonce Samsung připravuje zcela novou verzi dokovací stanice.

Tu pod názvem DeX Pad zaregistroval Úřad Evropské unie pro dušení vlastnictví (EUIPO). V přihlášce ochranné známky je popsáno zařízení a software umožňující promítat obsah z obrazovky mobilního zařízení na displeje za pomoci počítačových periferií a bezdrátových sítí. Dokonce se spekuluje, že by DeX Pad mohl fungovat zcela bezdrátově, jednak jako dobíjecí podložka, bez kabelů by ale také mohl putovat samotný obraz, patrně díky Miracastu či jiné vlastní proprietární technologii.

DeX Pad by měl oproti současnému doku umožňovat připojení telefonu „naležato“, aby bylo možné displej telefonu použít jako touchpad či klávesnici. Toto příslušenství bude zřejmě představeno koncem února společně se smartphony Galaxy S9 a S9+, je možné, že jej Samsung bude přikládat k předobjednaným telefonům zdarma.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments