Domů » Bleskovky » Řada Galaxy S20 se chlubí supermoderním bezpečnostním čipem

Řada Galaxy S20 se chlubí supermoderním bezpečnostním čipem

I když svou vlajkovou řadu Galaxy S20 představil Samsung již před více než před dvěma týdny, až nyní, kdy předobjednávky běží na plné obrátky, se pochlubil, že telefony disponují velmi zajímavou funkcí – nejmodernějším bezpečnostním čipem s názvem Secure Element.

Galaxy S20 series
Řada Samsung Galaxy S20

Čip funguje podobně jako čip Titan-M od Googlu nebo Secure Enclave od Applu. Umožňuje ukládat uživatelsky nejcitlivější data, jako jsou biometrické informace, kyberměny nebo hesla, odděleně od ostatních „méně důležitějších“ údajů (ukládaných do flash paměti), což má hackerům, malwaru a virům ztížit získání přístupu k němu.

Telefony s Androidem jsou již nyní velmi bezpečné, díky tomuto čipu však bude bezpečnost nové řady jihokorejského technologického obra ještě vyšší. I to může být dalším důvodem k nákupu. Samsung čip také nabízí jiným firmám (samozřejmě za peníze), takže v budoucnu by se mohl objevit i v telefonech dalších značek.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry (zejména „inteligentní“ FPS jako Bioshock, RPG jako Skyrim a tahové strategie typu HOMAM), tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments