Domů » Bleskovky » Řada Galaxy A bude v příštím roce o focení. V plánu je 108Mpx snímač

Řada Galaxy A bude v příštím roce o focení. V plánu je 108Mpx snímač

Samsung značně zjednodušil své portfolio smartphonů – vlajkové řady Galaxy S a Note doprovází ohebný Fold, zbytek pak spadá do široké skupiny s názvem Galaxy A. V této řadě najdeme jak levné telefony, tak zařízení se zajímavými prvky, které nenajdeme ani u vlajkových lodí. V příštím roce bude řada Galaxy A nepochybně pokračovat, a pokud se potvrdí následující informace, můžeme se těšit na zajímavé fotomobily.

samsung galaxy a80 nahled
Řada Galaxy A bude v příštím roce o focení. V plánu je 108Mpx snímač.

Samsung Galaxy A v roce 2020: tři foťáky jako základ

V příští generaci by měl Samsung zavést pojmenování Galaxy A21, A31, a tak dále až po Galaxy A91. Potěšující je, že i ten nejlevnější model by se měl dočkat trojitého fotoaparátu, a to v konfiguraci základního 13Mpx snímače, 8Mpx širokoúhlé kamerky a 5Mpx hloubkového snímače. Od modelu Galaxy A51 se má do party přidat teleobjektiv, od Galaxy A71 má být hloubková kamerka nahrazena ToF senzorem.

galaxy a

Vyšší modely mají zaujmout hlavními snímači s vysokým rozlišením, Galaxy A61 a A71 mají dostat 48Mpx kamerky, Galaxy A81 se prý dočká 64Mpx fotoaparátu a konečně Galaxy A91 se má pyšnit 108Mpx senzorem. Ten představil Samsung v tomto týdnu, jako první jej použije Xiaomi, patrně u modelu Mi Mix 4.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. K čemu 108Mpx v mobilu proboha?
  Pokud je optika, posprocesing a ovládací sw dostatečně kvalitní, dají se pořídit skvělé fotky srovnatelné s pruměrnými digitály už te, samsung,sony,apple,oppo atp i při 12-24Mpix

  • 108 Mpx je právě pro ten postprocesing …

   • Dobrá ale to by stačilo i 40 ne? Už ted delaji mobily vyssich trid vyborne fotky,
    Misto honby za mpix by se vyrobci meli spustredit na baterie…takoy solarni panel v displeji, s cimz si jeden cas pohraval i apple by nebyl marny.
    Solarni clanky nejsou obecne prilis ucinne a v mobilu teprve ne, ale prubezne by to dodavalo trochu stavy a procenta baterky nemizely tak rychle.

   • Výborné fotky si představuju teda jinak, tohle je pro pixel bining – stejně jako těch 40Mpix.
    Na to co ste napsal výrobci prdi, to telefony neprodává.
    Logika a smysluplné zařízení očividně není nic, co by většina koncových uživatelů chtěla.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).