Domů » Bleskovky » Řada Galaxy A bude v příštím roce o focení. V plánu je 108Mpx snímač

Řada Galaxy A bude v příštím roce o focení. V plánu je 108Mpx snímač

Samsung značně zjednodušil své portfolio smartphonů – vlajkové řady Galaxy S a Note doprovází ohebný Fold, zbytek pak spadá do široké skupiny s názvem Galaxy A. V této řadě najdeme jak levné telefony, tak zařízení se zajímavými prvky, které nenajdeme ani u vlajkových lodí. V příštím roce bude řada Galaxy A nepochybně pokračovat, a pokud se potvrdí následující informace, můžeme se těšit na zajímavé fotomobily.

samsung galaxy a80 nahled
Řada Galaxy A bude v příštím roce o focení. V plánu je 108Mpx snímač.

Samsung Galaxy A v roce 2020: tři foťáky jako základ

V příští generaci by měl Samsung zavést pojmenování Galaxy A21, A31, a tak dále až po Galaxy A91. Potěšující je, že i ten nejlevnější model by se měl dočkat trojitého fotoaparátu, a to v konfiguraci základního 13Mpx snímače, 8Mpx širokoúhlé kamerky a 5Mpx hloubkového snímače. Od modelu Galaxy A51 se má do party přidat teleobjektiv, od Galaxy A71 má být hloubková kamerka nahrazena ToF senzorem.

galaxy a

Vyšší modely mají zaujmout hlavními snímači s vysokým rozlišením, Galaxy A61 a A71 mají dostat 48Mpx kamerky, Galaxy A81 se prý dočká 64Mpx fotoaparátu a konečně Galaxy A91 se má pyšnit 108Mpx senzorem. Ten představil Samsung v tomto týdnu, jako první jej použije Xiaomi, patrně u modelu Mi Mix 4.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments